Vasarą, atšilus orams ir pasirodžius šviežių daržovių derliui ant dažno stalo ima karaliauti salotos.
Ar mums vieninteliems kilo mintis šiltuoju metų laiku atsigaivinti šalta sriuba? Tikrai ne - šaltų sriubų turi ir kitos tautos. Pasižvalgykime, kaip vasarą gaivinasi kiti pasaulio gyventojai.
Lenkų kulinarines tradicijas formavo kaimyninių šalių įtaka bei šalyje gyvenusių tautinių mažumų papročiai. Be kokio patiekalo lenkai neįsivaizduoja savo kūčių ir kokiu kepiniu mėgsta pasaldinti dienas - skaitykite straipsnyje.
Nenuostabu, kad visame pasaulyje Velykų patiekalai paprastai džiugina ir akį, ir gomurį - gražūs, gardūs, sotūs ir nekasdieniški, nes po asketiško Gavėnios pasninko jaučiamės nusipelnę pasilepinti.
Kazachstanas – lankytojams atvira ir savo kultūra besididžiuojanti šalis, taigi, besilankydami ten tikrai būsite raginami paragauti tradicinių patiekalų. Ko tikėtis, nusprendus išbandyti kazachų virtuvę?
Statistikos dumenimis, portugalai yra tarp daugiausia žuvies maistui suvartojančių tautų pasaulyje. Tačiau ši šalis gali pasigirti ne tik žuvų patiekalais – portugalų kulinarines tradicijas formavo kaimyniniai kraštai ir marga šalies istorija, ypač laikotarpis, kai Portugalija buvo kolonistinė valstybė.
Šri Lankos virtuvė yra įdomi indiško-olandiško ir vietos maisto kombinacija, kurioje vyrauja ryžiai, kokosai ir prieskoniai.
Estijos virtuvė yra soti. Šalyje vyrauja riebūs mėsos ir žuvies patiekalai, ant stalo visuomet padėta ruginė duona, o mylimiausias padažas – ypač aštrios garstyčios! Jeigu esate Estijoje, apsilankykite turgelyje, kuriame rasite skaniausios rūkytos žuvies iš Baltijos jūros.
Senegalas – kulinariniu požiūriu įdomi Afrikos šalis, nes čia susipina įvairios maisto gaminimo tradicijos: vietinių gyventojų, aplinkinių šalių (Mauritanijos, Maroko), islamą čia atnešusių arabų bei ilgą laiką šalį valdžiusių prancūzų įtaka.
Kas yra nacionalinis turkų patiekalas? Jei paklausite pačių turkų, jie ims vardinti įvairiausius mums girdėtus ir negirdėtus gardumynus, ir, tikėtina, kebabas nebus paminėtas pirmiausia, nors daugeliui iš mūsų Turkijos virtuvė asocijuojasi būtent su šiuo patiekalu.
Austrija – valstybė pačioje Europos širdyje, nenuostabu, kad šios šalies kulinarijos tradicijose susipina įvairiausių kraštų ir tautų įtakos. Patiekalų bei ingredientų įvairovę lemia ir šalies geografija bei klimatas, ir permaininga istorija – Vienoje, kuri buvo Austrijos-Vengrijos imperijos sostinė, buvo išrastas ir ištobulintas ne vienas įmantrus aukštuomenei skirtas patiekalas.
Jei mėgstate Tolimųjų Rytų virtuvę, bao bandelės jums tikrai pažįstamos; pastaruoju metu jos vis dažniau randa vietos ir ant europiečių stalo kaip lengvas užkandis ar net pagrindinis patiekalas. Kas lėmė šių bandelių populiarumą?
Lietuviškos virtuvės istorija yra įvairi: nuo viduramžių aukštuomenės valgymo papročių ir paprastų valstiečių grūdinių patiekalų iki šių dienų tradicijų, perimtų iš kitų šalių. Tačiau ar tradicinis maistas tikrai yra nacionalinis?
Tolimoji Australija garsėja baimę keliančiais vorais ir kitais gyviais, tačiau kas galėjo pamanyti, kad pavojingi gali būti ne tik jie, bet ir kai kurios virtuvės tradicijos? Leisdamiesi į skonių kelionę po Australiją pasiruoškite netikėtiems atradimams ir dalelei laukinės gamtos jūsų lėkštėje!
Nors žuvis šių valstybių virtuvėje yra nepamainoma, apstulbsite sužinoję, ką dar mėgsta mūsų kaimynai šiaurėje! Pažvelkime, kuo gi lietuvių skrandžius (ir protus!) gali nustebinti Skandinavijos šalys.
Atėjus rudeniui ir užderėjus obuoliams turbūt visi, mėgstantys sukiotis virtuvėje ir gaminti desertus, ims kepti obuolių pyragą – niekad nepabostantį klasikinį desertą. Tikriausiai visi turime savo mėgstamiausią obuolių pyrago receptą, kuris niekada nenuvilia.
Iki tapdamas amerikietiškos virtuvės atributu, hamburgeris apkeliavo beveik visą pasaulį ir galybę kartų keitė pavidalą. Jo išradėjais skelbiasi esą ne vienas ir ne du Amerikos virtuvės šefai, o šaltiniai teigia, kad visa ko pradžia užsimezgė Europoje.
Tailando virtuvė mums, europiečiams, - tikra egzotika. Nors daugumą ingredientų rastumėte ir europiečių patiekaluose, netradicinis jų suderinimas leidžia atrasti naujų skonių
Anksčiau šio patiekalo būtų reikėję laukti ne vieną mėnesį. Per amžius keitėsi ne tik sušių gaminimo būdas, bet ir jų išvaizda, skonis bei kvapas. Kaip atsirado sušiai, kuriuos žinome dabar?
Kolumbija - didelė šalis, labai įvairi kraštovaizdžio ir klimato prasme, nenuostabu, kas šios šalies virtuvė tokia turtinga ir įvairi.
Lietuviško maisto koncepcija kyla iš baltiškų šaknų, kurias, pradedame pažinti, atidaromi restoranai, puoselėjantys baltiškos virtuvės tradicijas.
Kava - vienas populiariausių gėrimų pasaulyje ir tikrai ne visi kavos mėgėjai apsiriboja vien juoda ar balinta kava. Nustebtumėte, sužinoję, kiek skirtingų kavos ruošimo būdų egzistuoja!
Indijos virtuvė - viena žinomiausių ir populiariausių pasaulyje. Visgi, indų maistas nuvykus į Indiją gali ne tik džiugiai nustebinti, tačiau ir nuvilti.
Europiečiams aštrus maistas - nemenkas iššūkis, tuo taarpu kitose pasaulio kultūrose, ypač šiltuosiuose kraštuose, aštrus maistas - įprastas. Trumpai papasakosime Jums apie 5 aštriausias pasaulio virtuves!