Neringa Bagdonaitė – vienintelis specialistas Lietuvoje, kuris baigė „Priklausomybės ligų ir jų gydymo“ magistro studijas Londono Metropolitano universitete. Jai teko padirbti garsioje Londono užmiesčio klinikoje, kur gydosi nemažai įžymybių. Prieš pusmetį ji ėmėsi praktikos Lietuvoje.
„Dažniausiai girdime, kad narkotikais ir alkoholiu piktnaudžiauja paaugliai ir įžymūs žmonės. Tačiau Didžiojoje Britanijoje klinikiniai duomenys nurodo, jog tipiškas toks ligonis yra 35 metų ar vyresnis miesto gyventojas, kuris turi gerą darbą, uždirba nemažai pinigų, gerai gyvena, mėgaujasi geru maistu aukštos klasės restoranuose. Priklausomybės ligomis sergančiųjų statistika skelbia, kad trejetuką sudaro teisininkai , jūreiviai ir, įdomiausia, žurnalistai. Taip pat, prie padidintos rizikos grupės priskiriami šou žvaigždės. Lietuvoje ši statistika, beje, labai panaši“, – sako priklausomybės ligų specialistė.
Piktnaudžiavimo alkoholiu pasekmės
TV ekranuose matoma viskas kaip per padidinamąjį stiklą, kad taip yra pastebėti galėjo žiūrovai per V.Šapranausko vestą TV laidą. Žinomi ar įtakingi žmonės patenka į nemalonias situacijas, kurios greitai gali patekti į viešumą. Be to specialistai nurodo, jog piktnaudžiavimas alkoholiu sukelia daugybę problemų: nelaimingi atsitikimai, šeimų skyrybos, nedarbingumo lapeliai, vėlavimas, delsimas, nusižengimas, irzlumas, manipuliavimai, prastas aptarnavimas, administravimo klaidos, suirę tarpusavio kolegų santykiai... „Asmenys, turintys alkoholio vartojimo problemų, dažnai renkasi neatitinkančius realybės sprendimus bei turi iškreiptą suvokimą apie savo sugebėjimus, menkesnį polinkį taikyti naujoves, kūrybiškumą, mažiau konkuruoja, visumoje sparčiai apriboja savo galimybes“, – aiškina Neringa Bagdonaitė.
Alkoholis - „socialinis lubrikantas“
Specialistė teigia, kad priklausomybės yra opi mūsų šaliai problema, mūsų žmonės sunkiai moka leisti laisvalaikį ar laisvai bendrauti be alkoholio. Dėl to alkoholis neretai yra vartojamas kaip bendravimo palengvinimo priemonė, tiesiog kaip „socialinis lubrikantas“. O saiko pojūčio
praradimą labiausiai linkę išgyventi tie asmenys, kurie nuolat patiria intensyvų stresą, įtampą, bei ant savo pečių užsikrauna per didelius gyvenimo lūkesčius ir atsakomybę.
www.alkoholis-liga.lt
Oficialus specialusis puslapis