Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Žolelės į puodelį ir...į vonią

2010-10-22
Paskelbk savo straipsnį

Žolelių vonią galima paruošti keliais būdais. Jei turite reikiamų žolelių arbatų, jų pakelius galite tiesiog įmest tiesiai į vonią. Kitas būdas – žolelių mišiniu pripildyti plonos medvilnės maišelį, kurį iš medžiagos skiautės galite pasigaminti patys. Maišelį galima dėti į vonią arba tiesiai ant čiaupo, kad vanduo tekėtų per žoleles. Dar paprasčiau bus jei norimų žolelių nuovirą pasiruošite iš anksto. Vienai voniai paruošti naudojama vidutiniškai 500 – 700 g išdžiovintų ir susmulkintų vaistažolių. Žolelės užpilamos 8 - 10 litrų šalto vandens ir užvirinama. Palaukus kol žolelės pritrauks, jas reikia nukošti (po 40-50 min.) ir jau galima naudoti.

Odos priežiūrai - prireiks rozmarinų, kaštonų, pušų, pieno, medaus ir alyvuogių aliejaus. Tik žinoma ne visko iš karto. Priešuždegiminių savybių turintis rozmarinas kartu su kaštonais išvalo odą. Tik reikėtų žinoti, jog rozmarinas – kartu ir tonizuojanti organizmą žolelė, todėl nesirinkite jo, jei norite po vonios iš karto miegoti.
Šiurkščią odą sušvelninsite į vonią įpylę: 3 l šilto vandens sumaišyto su 0,5 kg krakmolo ir pora šaukštų pušų spyglių nuoviro.
Žiemą, kai oda linkusi sausėti, kad išlaikyti ją švelnią, pasilepinkite kaip Kleopatra – pieno vonioje. Pašildykite litrą pieno, bet neužvirinkite; ištirpinkite puoduką medaus, sumaišykite jį su pienu ir įpilkite 2 šaukštus alyvuogių aliejaus. Gautą mišinį supilkite į 30- 35 laipsni ų vonią.

Raminančios vonios

Kol miškai dar nepasidengė sniegu – verta apsirūpinti pušų ir eglių spygliais. Geriant pušų arbatą organizmas gauna daug vitamino C, mineralinių medžiagų, o vonia su 2 saujom eglių spyglių, užpiltu litru verdančio vandens – ramina nervus ir gydo nemigą. Užpylus verdančiu vandeniu, eglės spyglius dar reikia 10 minučių pavirti ir perkošti. Tokioje vonioje patariama gulėti ~ 20 minučių.

Nusiraminti ir nemigą gydyti taip pat padeda liepos žiedų ir mėtos lapų ištraukų vonia. Liepų žiedus dar galima maišyti su džiovinta tauke bei kraujažole. Pora šaukštų avižinių dribsnių – suminkštins vandenį.

Energijos suteikiančios vonios

Pats paprasčiausias stimuliuojančios vonios receptas: po 2 šaukštus čiobrelių, pipirmėtės, liepžiedžių ir po šaukštą jonažolių, ramunėlių, kadagio uogų, levandų.

Energiją gražinti padeda ir mėtos. Ši žolelė gaivina, stimuliuoja, panaikina nuovargio jausmą, padeda numalšinti galvos skausmus, pagerina kraujotaką, dezinfekuoja.
Jei norisi egzotiškesnių aromatų, nuovargiui panaikinti galima naudoti apelsino ir melisos ekstraktų mišinį.

Organizmą efektyviai atgaivins ir tonizuos imbiero, citrinos ir petražolių vonia. Ketvirtadalis susmulkintos imbiero šaknies pagerins kraujo apytaką, ketvirtis puodelio džiovintų petražolių tonizuos odą, pusė puodelio sutrintos citrinos žievelės atliks valomąsias ir aromaterapines funkcijas. Norint suminkštinti vandenį, papildomai galima įdėti porą šaukštų avižinių dribsnių.

Stebuklingos žolelės

Visų žolelių mišinių išvardinti neįmanoma. Kiekviena turi skirtingą poveikį, kuris gali būti sustiprinamas kartu naudojant kitas žoleles. Pavyzdžiui džiovinti rozmarinai šalina psichologinį nuovargį, kartu naudojamas šalavijas padeda grąžinti dėmesio koncentraciją. Ramunėlių ir žaliosios arbatos mišinys stiprina imuninę sistemą. Tokia vonia labai tiks tiems, kurie skundžiasi nugaros skausmais, jaučiant pirmuosius peršalimo ligos požymius ar raumenų skausmus. Ramunėlės puikiai dezinfekuoja, slopina uždegimą ir ramina, sumažina sąnarių skausmus, nuramina linkusią į uždegimus odą.

Kvapnaus Jums savaitgalio!

MENIU.LT informacija
Parengė: Ieva Malaiškaitė
Nuotraukos: inmagine.com

2010 10 22