Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Žaliosios arbatos paslaptys

2005-01-06
Paskelbk savo straipsnį

Arbatkrūmis - augalas, kuris išgyveno didįjį ledynmetį.  

Iki 3 m.e.a. arbata buvo vartojama daugiausia tik kaip vaistas ar tonizuojantis gėrimas, kuris buvo ruošiamas iš šviežių arbatos lapų. Iki 15 m.e.a buvo vartojama tik žalioji arbata. Pradžioje gėrimas buvo ruošiamas iš šviežių arbatos lapų, vėliau nuskinti arbatos lapeliai būdavo apdorojami garais, sutrinami ir sumaišomi su natūraliomis slyvų sultimis, kurios buvo naudojamos kaip natūralūs klijai. Gautą masę pildavo į specialius indus, presuodavo ir kaitindavo, kol išdžiūdavo. Prieš ruošiant arbatą, tokią supresuotą arbatą pakaitindavo krosnyje, kol suminkštėdavo, ir susmulkindavo į miltelius, kuriuos virdavo vandenyje. Skoniui pagerinti ar paįvairinti į verdančią arbatą būdavo beriama druska, dedami saldieji svogūnai, imbieras, apelsinų žievelės, gvazdikėliai, mėta. 

Vėliau per šimtmečius arbatos lapų apdorojimo ir gėrimo paruošimo būdai keitėsi. 15 m.e.a. kinai, ieškodami būdų kaip ilgiau išlaikyti arbatos lapų aromatą ir skonį atrado juodosios arbatos ruošimo būdą, kai žali pavytinti ir aukšta temperatūra apdoroti arbatos lapeliai būdavo palikti oksiduotis. Oksidacijos (dar vadinama fermentacija) metu lapeliai pakeisdavo savo spalvą. ir skonį. 

Tačiau labiausiai vertinama buvo žalioji arbata, mažiausia apdorota, išsaugojusi daugiausia vertingų medžiagų reikalingų mūsų organizmui.

Nuo 1920 m Japonijos mokslininkai atliko labai daug eksperimentų ir tyrimų su žaliąja arbata, siekdami nustatyti jos veikliąsias medžiagas ir tų medžiagų poveikį žmogaus organizmui. Mokslininkams pavyko išskirti ir identifikuoti net 550 cheminių elementų ar jų junginių, kurių dauguma tirpsta vandenyje. 

Pagrindiniai iš jų yra katechinai, kurie reguliuoja kraujospūdį, mažina vežinių susirgimų tikimybę, normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje, naikina bakterijas, žudo gripo virusus, šalina nemalonų burnos kvapą. Tyrimų duomenimis arbatos katechinai yra 20 kartų stipresnis antioksidantas nei vitaminas E, taigi arbata lėtina senėjimo procesą. Daug rūkantys ir dirbantys kenksmingomis sąlygomis turėtų dažniau gerti žaliąją arbatą.. Arbatoje esantis kofeinas švelniai stimuliuoja organizmą, veikdamas centrinę nervų, širdies - kraujagyslių sistemas. 

Pagal užsienio spaudą

Meniu.lt informacija