Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viešbučiai vengia keturkojų svečių (Lietuvoje)

2004-12-30
Paskelbk savo straipsnį

Per kalėdines atostogas ar savaitgaliais nemažai žmonių stengiasi išvykti ir atitrūkti nuo rutinos. Nemažai problemų kyla žmonėms, kurie nori keliauti kartu su savo augintiniais. O ką daryti, jei namuose yra gyvūnas, kuris negali vykti kartu? Jei jo negalima patikėti giminėms ar draugams, už tam tikrą mokestį juo pasirūpins gyvūnams skirto viešbučio personalas.

Jei į kelionę susirengėte kartu su savo augintiniu, prieš išvažiuodami būtinai pasidomėkite, ar viešbutis priims visą jūsų kompaniją. Nors Lietuvoje trijų ir daugiau žvaigždučių viešbučiai deklaruoja, kad yra linkę priimti žmones, atvykstančius su augintiniais, tačiau taip nėra. „VŽ Savaitgalis“ kalbino verslininką iš Danijos, kuris reguliariai atvyksta į Lietuvą medžioti. Jis su savo dviem tvarkingais ir buityje jokių rūpesčių nekeliančiais taksais per didelius vargus Vilniuje rado viešbutį, kuris priimtų visą medžiotojų trijulę. Dabar danas nuolat apsistoja tik „Šekspyro“ viešbutyje. Šiame viešbutyje už augintinį kambaryje reikia sumokėti 80 Lt. Uostamiesčio "Klaipėdos" viešbutis reikalauja, kad šuo nelotų ir nepridarytų eibių, kitaip šeimininkas bus iškraustytas, Palangos „Auska“ siūlo savo augintinį apgyvendinti prieškambaryje arba vonioje.

Eglė Dilkienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė, teigia, kad penkių žvaigždučių viešbučiai privalo teikti šunų priežiūros paslaugas ir turėti atskiras patalpas arba leisti augintinį laikyti kambaryje.

Kiti viešbučiai patys sprendžia, kaip turėtų elgtis tokiu atveju. Tačiau penkiomis žvaigždutėmis įvertintas „Radisson SAS Astorija“ Vilniuje „VŽ Savaitgaliui“ pranešė, kad svečių, atvykstančių su šunimis, nepriima.

Viešbučiai keturkojams
Šunų ar kitų naminių gyvūnų viešbučių Lietuvoje nėra daug. Didelis sujudimas kyla vasarą ir žiemos švenčių metu, kai prasideda masinės atostogos ir kai kurie šeimininkai savo gyvūnus nori palikti patikimose rankose. Tuomet šie viešbučiai būna perpildyti. Be to, kates, triušius ir kitus gyvūnus priima ne visi.

2003 m. pradžioje Kaune, šunų veislyne „Dobermann“, įsikūręs viešbutis apgyvendina tik šunis. Noriu, kad šuo šiame viešbutyje jaustųsi kaip namie, o kačių ar kitų gyvūnų kvapas jam tikrai nesukels malonių pojūčių“ , – teigia Andrius Čečys, šunų viešbučio „Dobermann“ savininkas.
Šiame viešbutyje vienu metu gali sutilpti aštuoni gyventojai. Vidutinė kaina vienai parai – 15 Lt. Ji priklauso nuo įvairių šeimininko pageidavimų bei šuns dydžio, agresyvumo.

„Didžiausias antplūdis būna vasarą ir per žiemos šventes. Tuomet viešbutis būna pilnas. Šiuo metu jame gyvena keturi šunys, bet gyventojų turėtų padaugėti“, - sako p. Čečys.

Šeimininkai nebeatsiima augintinių
J. Gustaitienės IĮ „Nuaras“, naminių gyvūnų viešbučius turinti Kaune ir Alytuje, priima ne tik šunis, bet ir kates, triušius, vėžliukus bei kitus gyvūnus.

„Priimame visus gyvūnus, tačiau dažniausiai žmones atveda kates ir šunis. Mūsų viešbutis Kaune dabar remontuojamas, taigi priimti galime tik keletą kačių ir porą šunų. Alytuje esančiame viešbutyje gali apsigyventi 7-8 gyvūnai“, –   pasakoja Jurgita Gustaitienė, veterinarijos gydytoja.

„Nuaras“ gyvūnų apgyvendinimo paslaugas teikia jau daugiau nei 10 metų. Šiuose viešbučiuose palikti gyvūnus jų savininkams atsieina 10–30 Lt parai, priklausomai nuo gyvūnų dydžio, maitinimo, suteikiamų veterinarijos paslaugų. Ponia Gustaitienė sako, kad yra buvę atvejų, kai šeimininkas savo augintinio nebeatsiima.

„Viena Kauno ponia atvedė į viešbutį 10 metų amžiaus škotų aviganį vienai parai ir daugiau nebepasirodė. Teko gyvūnui ieškoti naujų šeimininkų. Neseniai vyras po pusės metų atsiėmė šunį, nors jį buvo palikęs vienam mėnesiui. Jau svarstėme galimybę jį atiduoti, tačiau atsirado tikrasis šeimininkas“, – pasakoja p. Gustaitienė.

Anot jos, kai kurie viešbučių gyventojai kelia nemažai rūpesčių darbuotojams. „Kartai kyla nemažai problemų dėl ypač agresyvių kovinių šunų - pitbulterjerų ir amerikiečių stafordšyro terjerų. Tačiau visada atsiranda bent vienas darbuotojas, kuris sutaria su gyvūnu, gali jį pavedžioti ir pamaitinti“, – teigia veterinarijos gydytoja.

Laura Šaulytė
„VŽ Savaitgalis“ informacija