Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Režisierius A.Latėnas siekia naktimis nutildyti kaimynystėje įsikūrusį barą

2011-02-19
Paskelbk savo straipsnį

Atidaryti barą sostinės senamiestyje pavojinga. Jei kaimynystėje gyvena koks nors įtakingas žmogus, užtenka kelių jo skundų dėl triukšmo, ir verslininkai gali sulaukti bausmės.

Nepatenkintas tik A.Latėnas?

Virš Klaipėdos gatvėje veikiančio baro „Gringo pub“ pakibo grėsmės debesys. Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien spręs, ar apriboti šio baro prekybos alkoholiu laiką. Siūloma, kad alkoholinius gėrimus baras galėtų pilstyti tik iki 22 val.

Užeigai, kuri duris atveria tik vakare ir dirba per naktį, toks savivaldybės sprendimas reikštų, kad apie sėkmingą verslą teks pamiršti.

„Gringo pub“ atstovai tikina, kad jų veikla nepatenkintas vienintelis kaimynas – Jaunimo teatro vadovas, režisierius ir aktorius Algirdas Latėnas. Jam esą talkina buvusi šio teatro aktorė, dabartinė miesto tarybos narė Violeta Podolskaitė, kuri Jaunimo teatre dirba Reklamos ir informacijos skyriaus koordinatore.

Tačiau savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus Rimanto Ramanausko teigimu, kaltę turėtų prisiimti patys kavinės šeimininkai, kurie nekreipia dėmesio į pastabas. Pasak jo, su kavinių, dėl kurių sulaukiama skundų, savininkais savivaldybė iš pradžių visuomet bando tartis gražiuoju. Jei tai nepavyksta, tuomet tenka imtis griežtesnių priemonių.

Pastabų nesiklausė

„Tvarka yra tokia: sulaukiame gyventojų skundų, tada išsikviečiame kavinių savininkus ir bandome pabūti tarpininkais. Pirmą kartą tikrai nebaudžiame, o suteikiame laiko pasitaisyti. Visą tą suteiktą laiką mūsų darbuotojai tikrina, kaip vykdomi reikalavimai. Jei žmonės neklauso, nesupranta, miesto tarybai siūlome laikinai apriboti prekybos alkoholiu laiką“, – aiškino R.Ramanauskas.

Anot jo, sprendimas dėl prekybos alkoholiu laiko apribojimo nėra neatšaukiamas. „Jie bet kada gali pasitaisyti ir kreiptis su prašymu apribojimus atšaukti. Jei įrodys, kad problemų nebebus, panaikinti apribojimus galima bet kada, tam tarybos pritarimo nereikia“, – teigė valdininkas.

Pasak jo, didžiausia „Gringo pub“ bėda – prasta garso izoliacija, dėl kurios baro garsus girdi ir virš jo gyvenantys vilniečiai.

„Žinoma, čia yra senamiestis, jis privalo būti traukos centras, o gyventojai turi susitaikyti su tuo, kad čia visuomet bus didesnio triukšmingumo zona. Kita vertus, manau, kad leidimai steigti kavines ir jose prekiauti alkoholiu kartais išduodami neatsakingai“, – svarstė R.Ramanauskas.

Su verslininkais nesikalba

„Jei miesto taryba priims šį sprendimą, tai reikš verslo uždarymą“, – neslėpė buvęs "Gringo pub" vadovas Saulius Galdikas. Jis sakė sąmoningai pasitraukęs iš baro vadovo pareigų, manydamas, kad valdininkams užkliuvo jo asmenybė. „Tikėjausi, kad gal naujiems vadovams pavyks su savivaldybe susikalbėti lengviau. Deja, paaiškėjo, kad problemos glūdi kitur“, – sakė jis.

Anot S.Galdiko, „Gringo pub“ savivaldybei skundžia Jaunimo teatro vadovas, režisierius A.Latėnas, o pagrindinė prekybos alkoholiu laiko apribojimo iniciatorė – jo kurso draugė, konservatorė V.Podolskaitė.

„Tose patalpose prieš mus veikė keli barai, bet turėjo užsidaryti dėl tų pačių priežasčių. Apskritai nelabai suprantu, kodėl savivaldybė išduoda leidimus toje vietoje vykdyti veiklą, jei vis tiek vėliau atima licenciją. Gal reikia tiesiai šviesiai pasakyti: toje vietoje niekas nieko negali daryti, nes ten gyvena ponas Latėnas“, – stebėjosi S.Galdikas.

Jis tuščiomis kalbomis pavadino ir R.Ramanausko teiginius, kad su triukšmaujančių barų savininkais visuomet bandoma tartis gražiuoju.

„Per mus važiuoja biurokratinis aparatas, ir viskas. Niekas su mumis nesikalba, tik kartais atsiunčia kažkokius raštus. Vieną kartą buvau nuėjęs į tą jų komisiją, mano argumentų niekas net nesiklausė. Toks įspūdis, kad ten visi ateina jau turėdami savo nuomonę, kurios niekas nepakeis. Sėdi valdininkai, kas telefonu kalba, kas kokius nors žaidimus žaidžia. Žodžiu, taip ten viskas vyksta“, – piktinosi pašnekovas.

A.Latėnas: „Gyvename lyg kavinėje“

Jaunimo teatro vadovas A.Latėnas dienraščiui tvirtino, kad triukšmingą kavinę savivaldybės valdininkams pradėjo skųsti, nes geranoriškai su "Gringo pub" šeimininkais susitarti nepavyko.

„Nuo tokio gyvenimo gali sutrikti psichika. Triukšmas – ištisą naktį. Galima sakyti, kad gyvename toje kavinėje“, – teigė jis.

Pasak jo, iškilus grėsmei, kad kavinei bus apribotas prekybos alkoholiu laikas, jos šeimininkai bent muziką pradėjo leisti tyliau, tačiau tai trunka, iki baro lankytojai įsismarkauja, tuomet garsi muzika gali pažadinti bet kuriuo nakties metu.

„Manęs vaikas klausia, ar negaliu ko nors padaryti. O ką aš galiu?“ – piktinosi paauglį sūnų auginantis menininkas.

Anot A.Latėno, jis ne kartą dėl triukšmo bare kvietė policijos pareigūnus, tačiau šie tik pasiūlo parašyti pareiškimą ir jokių priemonių nesiima.

„Jei aš gatvėj muščiau žmogų, tai atvažiavusi policija ir tam mušamajam pasiūlytų pareiškimą parašyti ir išvažiuotų, o aš galėčiau mušti toliau? Tokia logika?“ – stebėjosi pašnekovas.

A.Latėnas teigė, kad neprieštarautų, jei baras veiktų iki 22 val., nes iki šio laiko patriukšmauti leidžia ir įstatymai.

V.Podolskaitė: „Nei padedu, nei nepadedu“

Vilniaus miesto tarybos narė V.Podolskaitė dienraštį tikino, kad ji išskirtinio dėmesio barui „Gringo pub“, kurio kaimynystėje gyvena A.Latėnas, tikrai nerodo.

„A.Latėnui aš nei padedu, nei nepadedu. Nuo šito konkretaus atvejo nusišalinu, nes A.Latėnas juk yra mano viršininkas teatre. Aš apskritai domiuosi problemomis, kurias senamiesčio gyventojams kelia naktimis veikiantys barai“, – aiškino politikė.

Pasak jos, barų kaimynystėje gyvenantys vilniečiai yra tapę jų įkaitais, nes ramybės neturi visą naktį. „Pagalvokite, jei baras veikia iki 4 val. ryto, paskui iki 6 val. jo darbuotojai dar tvarkosi, žmonės neturi jokio poilsio. Žmonių, kurie gyvena šalia tokių barų, vaikai net per pamokas užmiega, nes naktį miegoti negali“, – piktinosi V.Podolskaitė.

Anot pašnekovės, kita didelė bėda – draudimas rūkyti kavinių viduje: „Žmonės eina rūkyti į lauką. Jau po vienos taurelės balsai skamba garsiau, o lankytojai išgeria ir ne po vieną.“

V.Podolskaitės teigimu, taisyklės numato, kad jau 22 val. visame mieste turi būti tylu, o „senamiestis taip pat yra miesto dalis“.

„Suprantu ir verslininkus, bet gal galima rasti kokį kompromisą. Gal galima dirbti, pavyzdžiui, iki vidurnakčio, o ne per visą naktį. Dabar šitie dalykai prastai reglamentuojami. Aš, kaip miesto tarybos narė, dirbu, kad tos bėdos būtų išspręstos“, – tikino V.Podolskaitė.

Kai kurie pasitaisė

Praėjusių metų rugsėjį Vilniaus miesto taryba prekybos alkoholiu laiką ketino apriboti Totorių gatvėje esančioms kavinėms "Chaplin" (nuotr.), "Transilvanija" ir "Misterija". Tačiau šioms kavinėms buvo suteikta laiko pasitaisyti, nors kai kurie politikai tam prieštaravo.

„Labai stebėjausi, kai taryba net tris kartus nepriėmė sprendimo apriboti prekybos alkoholiu laiko tiems Totorių gatvės barams“, – teigė V.Podolskaitė.

Tačiau, rodos, valdininkus tenkina priemonės, kurių ėmėsi šių barų šeimininkai. Jie kavinėse sumontavo garso izoliacijos medžiagas, sudarė sutartis su policija, kad pareigūnai periodiškai apsilankytų prie kavinių ir užtikrintų tvarką.

„Man atrodo, kad jie atkreipė dėmesį į mūsų pastabas ir į problemas pasižiūrėjo išties atsakingai“, – sakė savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius R.Ramanauskas.

Lukas Miknevičius
Nuotraukos: inmagine.com

2011 02 19