Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pusė butelio – už 28 700 USD (svetur)

2006-12-11
Paskelbk savo straipsnį

150 metų senumo škotiško viskio butelis lapkričio 29 d. Londone vykusiame „Bonhams“ aukcione buvo parduotas už 28 700 USD.

Už  „The Glenavon Special Liquer“ viskį sumokėta suma viršijo aukciono rengėjų prognozes. Prieš prasidedant prekybai tikėtasi, kad už apie 150 m. senumo viskį bus sumokėta apie 19 000 USD.

Pasak „Bonhams“ atstovų, „The Glenavon Special Liqueur“ viskis, išpilstytas Speisaido apylinkėse, Šiaurės Rytų Škotijoje apie 1851–1858 m., gali būti seniausias škotiškas viskis pasaulyje. Butelis, kurio pirkėjas neskelbiamas, yra 14 uncijų skysčio talpos, t. y. truputį daugiau nei pusė tradicinio butelio.

Sumos, kurias kolekcininkai moka už seną škotišką viensalyklį viskį, kasmet didėja. 2005 m. rugsėjį kolekcininkas iš Azijos už paskutinį 1926 m. „Macallan“ viensalyklio viskio butelį sumokėjo 75 100 USD. 2002 m. už seną škotišką viskį buvo sumokėta 20 150 GBP. Aukciono rengėjai taip pat skelbia, kad „The Glenavon“ viskis gali būti išpilstytas dar gerokai prieš 1851 m., mat jokių duomenų apie ankstesnę šio viskio daryklos veiklą nėra išlikusių. Viskis, išpilstytas į butelius, savo skonio savybių nekeičia, todėl kolekcininkų neatbaidė net ir tai, kad tiksli jo išpilstymo data nežinoma.

Nors viskis gaminamas ne vieną šimtmetį, viensalyklio viskio paklausa išaugo palygintineseniai, – jis išpopuliarėjo tik aštuntame XX a. dešimtmetyje, prieš tai ištisus dešimtmečius didžiąją viso parduoto viskio dalį sudarė degtinės raugo ir salyklinio viskio mišinys. Abi mišinio dalys buvo gaminamos skritingose daryklose. Netgi dabar viensalyklis viskis sudaro tik 5 % visos rinkos.
Retesnių pavyzdžių ieškantieji viskio mėgėjai Londone jų teirautis gali „Vintage House“ ar „Milroys“ parduotuvėse, esančiose Soho rajone; Paryžiuje – „La Maison de Whisky“, o viskio kolekcininkų grietinėlė dažniausiai vyksta į Glazgą, kur vyksta šio gėrimo išpardavimai.

Bloomberg
„Verslo žinios“, 2006 12 08
Interneto archyvo nuotrauka 
Skaityti kitus „Verslo žinių“ straipsnius>>