Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Paplūdimių laikinose kavinėse alkoholis liesis laisvai?

2011-05-10
Paskelbk savo straipsnį

Kadangi šiemet Klaipėdos miesto savivaldybės administracija neskelbė konkurso, kam išduoti leidimus prekiauti paplūdimiuose, tai galės daryti visi verslininkai, pateikę prašymus. Tad šią vasarą 5-ių kilometrų uostamiesčio paplūdimių ruože – nuo molo iki Girulių turėtų iškilti 19, o gal ir daugiau laikinų prekyviečių (pernai buvo 9). Ir jose visą parą bus prekiaujama alumi ir alkoholiniais gėrimais, kurių stiprumas yra iki 22 laipsnių.
Uostamiesčio paplūdimiuose pristačius daugybę prekybinių palapinių, akivaizdu, kad gali nelikti vietų ir vaikų žaidimų aikštelėms.

Užsidarius prekybos centrams – į paplūdimį?


„Nekomentuosiu, kodėl neįvyko konkursas. Šiandien iš viso išduoda 19 leidimų laikinai prekybai – I ir II Melnragėje, Moterų ir Neįgaliųjų bei Girulių paplūdimiuose. Ankstesnės Klaipėdos miesto tarybos sprendimu prekybinė zona numatyta 500 kvadratinių metrų. Paprastai viena kavinė tokio ploto neužima, tad šalia gali įsikurti ir kita.
Tačiau problema yra ne ta, kad šią vasarą paplūdimiuose bus daugiau prekiaujančiųjų, o ta, kad verslininkams atsiras didesnė konkurencija. Baiminamasi, kad naujai atėję verslininkai gali „numušti“ kainas. Dėl to ir yra keliama „audra“.
Kas dėl prekybos alkoholiu laikinai paplūdimiuose įsikūrusiose viešojo maitinimo įstaigose, verslininkams išduodamose licencijose pažymima, kad galima prekiauti alumi ir tik tais svaigiaisiais gėrimais, kurių stiprumas yra ne daugiau 22 laipsnių.
Licencijose nenurodoma, iki kada galima prekiauti alkoholiu. Tad tvarka yra tokia pat, kaip ir kavinėse, baruose. Tuo tarpu prekybos centrams alkoholinius gėrimus leidžiama pardavinėti iki 22 val.
Nemanau, kad po 22 val. norintieji išgerti važiuotų į paplūdimį. Nes naktimis, bent jau iki šiol, per vasaros sezoną pliažuose esančios viešojo maitinimo įstaigos nedirbdavo. Joms tai daryti netikslinga, nes nėra poilsiautojų prie jūros“, - aiškino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Žižytė.

Girtaujantis jaunimas – amžina problema


VšĮ Klaipėdos miesto skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyr. specialistas Aleksandras Siakki pažymi, kad neblaivūs poilsiautojai, ypač kopose girtaujantis jaunimas – amžina problema.
„Tik pasibaigus vasaros sezonui galėsiu atsakyti, ar uostamiesčio paplūdimiuose atsiradus daugiau prekyviečių, padaugėjo neblaivių poilsiautojų. Pliažiuose esančiose vadinamose kavinėse-palapinėse galima, pavyzdžiui, gerti alų, tačiau išėjus iš jos – draudžiama vartoti bet kokį alkoholinį gėrimą. Iki šiol neturėdavome rimtų problemų su poilsiautojais, kurie prekyvietėje išgerdavo alkoholio.
Gelbėti dažniausiai tenka tuos, kurie girtauja pasislėpę kopose. Jie su savimi atsiveža ne tik alaus, bet ir stipriųjų alkoholinių gėrimų. Tokiems „poilsiautojams“ prireikia ir greitosios medicininės pagalbos – ne tik dėl organizmo apsinuodijimo alkoholiu, bet ir dėl patirto saulės smūgio.
Kai gelbėtojams neblaivių poilsiautojų nepavyksta išprašyti iš paplūdimio, į pagalbą yra kviečiami pareigūnai, nes tik jie gali imtis griežtesnių priemonių“, - pasakojo vyr. specialistas A.Siakki, atsakingas už gelbėtojų paruošimą ir jų darbą.

Nuotrauka: inmagine.com
Šaltinis: lsveikata.lt

2011 05 10