Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kinų restorane būtina paragauti „Gong Bao“ ir koldūnų (Kaunas)

2005-09-13
Paskelbk savo straipsnį

Ar žinote, kas yra „Gong Bao“? Ne? Vadinasi, retai lankotės kinų maisto restoranuose... Tie, kas bent kartą buvo ir pasidomėjo, koks patiekalas valgiaraštyje svarbiausias, tikrai išgirdo: „Paragaukite „Gong Bao““.

„Gong Bao“ – vištienos filė, agurkai, morkos, žemės riešutai, aitriosios paprikos. Tai, kaip sako kinai, patiekalas, „turintis istoriją“. Legenda pasakoja, kad imperatoriaus virėjas taip skaniai gamino „Gong Bao“, jog visi svečiai veržte veržėsi aplankyti šeimininko ir paragauti skanėsto.
Atsidėkodamas už išskirtinio skonio patiekalą, imperatorius savo virėjui suteikė titulų ir turtų. Taip dėl savo meistriškumo „Gong Bao“ virėjas tapo žinomas ir turtingas.

Žinoma, „Gong Bao“ ne vienintelis patiekalas, garsinantis kinų virtuvę. Naujojo „Sičuan“ restorano Kauno senamiestyje vadybininkė Loreta Tamulaitytė pasakoja, kad nuodėmė būtų neparagauti ir vietoje ruošiamų koldūnų. Tai, galima sakyti, tradicinis valgis, be kurio kinai
neįsivaizduoja nė vienos šventės.

„Sičuan“ restoranai žinomi tuo, kad ruošia būtent Kinijos Sičuan regionui būdingus patiekalus. Apskritai kinų virtuvėje mėgstama stipriai išreikšti tam tikrus skonius – aštrų, sūrų, saldų, saldžiarūgštį. To nepadarytum be tradicinių prieskonių, kurių, kaip ir kitų ypatingų ingredientų, naujasis „Sičuan“ restoranas parsiveža iš Kinijos.

„Mūsų restorane dirba trys virėjai iš Kinijos. Šioje šalyje itin gilios maisto ruošimo tradicijos. Jų mokytis pradedama nuo 13 metų“, – sakė L. Tamulaitytė.

Perpratę visas valgio gaminimo subtilybes, mokiniai Kinijoje patys tampa mokytojais. Būtent patyrę mokytojai ir dirba „Sičuan“ restorane Kaune. Jie itin kruopščiai parenka patiekalams reikiamus produktus, o trūkstamų užsako parvežti iš Kinijos. Pavyzdžiui, tokio sojos padažo, koks naudojamas Kinijoje, Lietuvoje nusipirkti neįmanoma.

Tai, ką gali pasigaminti, virėjai paruošia patys. „Sičuan“ koldūnai ir makaronai yra pagaminti restorane laikantis tradicinių kinų maisto ruošimo taisyklių. L. Tamulaitytė užsimena, kad, saugant „Sičuan“ vardą, samdomi tik patikimas rekomendacijas turintys virėjai.

Restorane galima paragauti daugiau nei dviejų šimtų pavadinimų patiekalų – nuo sriubų iki desertų. Be jau minėtų, rugpjūčio mėnesį atidaryto restorano lankytojai spėjo pamėgti „Hunan“. Tai labai aštrus mėsos patiekalas.

L. Tamulaitytė pasakoja, kad kinai paprastai ragauja iš karto visko, kas padėta ant stalo. Ryžiai, pagrindinis patiekalas, salotos - viskas iš skirtingų lėkščių keliauja į kiekvieno asmeninę lėkštę ir yra valgoma.

„Sičuan“ tinklui priklauso keturi restoranai: trys Kaune ir vienas Vilniuje.

Naujojo „Sičuan“ restorano Kauno senamiestyje darbuotojai siūlo rinktis iš daugiau nei dviejų šimtų pavadinimų patiekalų

Su „Laisvalaikio“ kortele - ... proc. nuolaida

Kristina Kučinskaitė
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
„Laisvalaikio“ informacija