Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kenija: laukinė ir civilizuota (Kenija)

2004-10-04
Paskelbk savo straipsnį

Kenija: laukinė ir civilizuota
Kenija! Kažkas širdyje krūptelėjo, baukščiai susigūžė? O kaipgi! Čia jums ne pseudoafrika - tarkim, Egiptas ar visai jau europietiškas Tunisas. Va čia tai apstu ryklių, krokodilų ir didžiulių gorilų. Žodžiu, egzotikos ir tikrų nuotykių - su kaupu.

Lyg kitoje laiko dimensijoje
Norint pasiekti Afriką, visai nebūtina brautis per džiungles, baukščiai įsiklausant į nematomų plėšrūnų riaumojimą ir raginant nusikalusius nešikus. Nairobyje dabar yra trys tarptautiniai oro uostai. Už langų - šiuolaikinė europinė architektūra: stiklas, betonas, dangoraižiai, reklama, o šalia vaikštinėja zebrai.

Gyvenimas čia teka neskubriai, tarsi būtum patekęs į kitą laiko dimensiją. Čia labai greitai užmiršti apie televizorių kaip pagrindinį informacijos šaltinį (beje, tai visai nesunku, nes jų nei numeriuose, nei viešosiose vietose nėra) ir supranti, jog gali gyventi ir be pasaulio kataklizmų. Tiesą sakant, dauguma vietinių taip ir gyvena, gal todėl jie tokie ramūs ir tiek daug šypsosi. Tiesa, kurį laiką iš inercijos norisi kažkur bėgti ir kažką daryti, bet atsitrenki į absoliučią vietinių ramybę. Jie tai tikrai niekur neskuba. Užsisakę pietus, galite laukti kiaurą valandą, kol pagaliau sučiupsite už skverno prošal dešimtą kartą einantį padavėją, o jis didžiai nusistebės tokiu nervingu klientu. Taigi geriau atsipalaiduokite, prisitaikykite prie čionykščio ritmo. O tuomet iškart suprasite, jog tai labai geranoriška ir bendraujanti tauta. Čia priimta sveikintis (beje, suahelių kalba) su kiekvienu sutiktu, todėl melodingas „džambo!“ skamba iš visų pusių.

Keliauti per savaną saugu
Nors grįžusieji mėgsta pasigirti, kad juos persekiojo dramblys, raganosis ar buivolas, keliauti per savaną (be abejo, ne pėstute) visiškai saugu. Nuo netikėtumų saugo vairuotojų ir palydovų patirtis Bei draudimas nukrypti nuo maršruto. Filosofiškai nusiteikusiems turistams geriausia pakibti virš savanos su oro balionu. Kenijoje tai labai populiarus kelionės būdas, leidžiantis iš arti, bet paviršutiniškai susipažinti su flora ir fauna.

Apskritai Kenijos gamta - tai ne tik liūtai ir raganosiai. Vietos fauna stulbina sodriomis spalvomis, jų įvairove. Šiltas Indijos vandenynas per dieną gali keisti spalvą nuo pilkos iki mėlynos, žaisdamas potvynius ir atoslūgius, kai vanduo dingsta kažkur ties horizontu. Vejų ten nėra, visur pristatyta šezlongų, o vietoj mums įprastų įspėjimų „Per veją nevaikščioti!“ matai kitus: „Saugokitės krintančių kokosų!“ ir „Nešerkite beždžionių!“

Masajai iki šiol geria kraują perpus su pienu
Masajai - tokia pat vizitinė Kenijos kortelė kaip ir laukiniai žvėrys. Ši išdidi ir karinga gentis gyvena tarsi anais laikais. Jie puikiai informuoti apie supančią civilizaciją, bet nenori joje ištirpti, gyvena taip, kaip ir prieš tūkstančius metų - gano gyvulius ir geria kraują perpus su pienu. Kiti šalies gyventojai masajus laiko savotiškais vietos indėnais. Tačiau šie laukiniai turi kuo didžiuotis: jie - aukščiausi pasaulio žmonės. Masajai - gyvulių augintojai, jie nesivargina dirbti žemę ar medžioti. Milžinai ramiausiai sau vaikšto iš Tanzanijos į Keniją ar dar kur, pakeliui tiesiog pasiimdami jiems patikusius gyvulius.

Noras įamžinti juostelėje masajų gyvenimą ir buitį susijęs su papildomomis išlaidomis. Mat jie tiki, kad į nuotrauką pereina dalelė sielos, bet už pinigus leisis nufotografuojami. Svarbiausia - susitarti su vadu. Daugelis „parodomųjų“ kaimų vadų yra mokęsi koledžuose, mieste turi gražius namus, bet savo „laukinį“ vaidmenį atlieka stropiai – su skylėmis ausyse, raudonais drabužiais, rūstūs ir net kvepia natūraliai, kaip tikri laukiniai. Sutikti jų galima specialiame parke, kur kaip niekur kitur gausu laukinių būtybių ir augalų. Masajai čia gyvena kone pirmykštį gyvenimą: molines lūšnas stato moterys, gyvuliais rūpinasi tik vyrai. 20 gyvulių turintis vyras gauna teisę vesti, bet prieš tai privalo ietimi ir vėzdu užmušti liūtą. Masajai - vieninteliai medžiotojai, kuriems nedraudžiama to daryti.

Kelionės vadovas
Viza
Įvažiuoti į šalį reikalinga viza (tranzitinė, vienkartinė, daugkartinė).
Kelionė

Į Keniją geriausia kakti lėktuvu. Čia yra trys tarptautiniai oro uostai. Didelius nuotolius šalies viduje patartina įveikti „Air Keya“ vidaus linijomis. Nairobyje ir Mombase galima išsinuomoti automobilį.

Klimatas
Pusiaujo kaimynystė lemia pagrindinius Kenijos klimato bruožus: tenykštę žiemą oro temperatūra būna 23-27 laipsnių, vasarą - 27-30.

Kainos
Jei nuspręsite užkąsti, tai jums atsieis 10-15 dol. Nedidelės statulėlės nekainuoja 20 dolerių, rimtesni pirkiniai - nuo 50 iki 500. Dviejų savaičių kelionei turėkite apie 400-500 dolerių.

Patarimai
Dieną ganėtinai karšta, todėl būtinai turėkite medvilninių marškinėlių su trumpomis ir ilgomis rankovėmis (vėsiems vakarams) ir būtinai galvos apdangalą. Taip pat rekomenduotina pasiimti sportines lengvo audinio kelnes. Dėl visa pikta galite įsimesti ir lengvą striukę su gobtuvu. Kojos geriausiai jausis sportiniuose bateliuose patikimais padais.

Pagal užsienio spaudą
„Vojaž i otdych“ nuotr.
„Laisvalaikio“ informacija:
http://laisvalaikis.meniu.lt