Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip atskirti, ar alus iš tikrųjų yra gyvas?

2010-10-20
Paskelbk savo straipsnį

Vis daugiau vartotojų parduotuvėse ieško gyvo alaus – tokio, kuris pasižymi tikru aromatu bei pirminiu skoniu. Šio alaus išskirtinumas glūdi ne etiketėje ryškiai užrašytame žodyje „gyvas“, bet jo gamybos procese. Aludarių tvirtinimu, gyvo alaus gamyba atliekama žymiai atsakingiau, nes kiekvienas šio proceso etapas reikalauja ypatingos kokybės kontrolės. Gyvu galima vadinti tik nefiltruotą ir nepasterizuotą alų.

Tikro gyvo alaus pagaminimas reikalauja trijų etapų: virimo, rauginimo ir brandinimo. Šis procesas pavaizduotas žemiau:

Pasak aludarių, tikras gyvas alus neturi būti nei pasterizuojamas, nei filtruojamas - jame esančios mielės turi likti gyvos. Pasterizacijos metu šios žūsta, o gėrimą filtruojant – mielių nebelieka visai. Nuo seno žinoma, jog mielėse gausu vertingų mikroelementų, tad jos rekomenduojamos tiek sveikam, tiek negaluojančiam organizmui.

AB „Ragutis“ – kol kas vienintelis didesnis alaus gamintojas Lietuvoje pirkėjams pasiūlęs tikrą gyvą alų, kuris yra ir nepasterizuotas, ir nefiltruotas, ir kurio galiojimo terminas – 28 dienos. Nuo spalio pradžios į prekybą išleista nauja alaus rūšis „Fortas Gyvas“ gaminama tame pačiame bravore, kuris Kaune veikia nuo XIX-o amžiaus vidurio, o tarpukariu buvo itin gerai žinomas „Volfas Engelman“ vardu. Naujo alaus „Fortas Gyvas“ gamybai šiandien naudojamos tos pačios medžiagos, kaip ir prieš 80 metų: salyklas, vanduo, apyniai ir mielės.

Gyvas „Forto“ alus yra pilstomas į plastikinius litro talpos butelius. Gėrimas išlieka toks pat aromatingas ir gardus, kaip ir ką tik pagamintas, nes jo neveikia oksidacija - aluje esančios gyvos mielės sunaudoja butelyje likusį deguonį ir natūraliai apsaugo alų nuo šio proceso. Mielės nusėda ant alaus butelio dugno. Todėl prieš vartojimą jį reikia atsargiai pavartyti, kad mielės pasiskirstytų.

Nepasterizuoto ir nefiltruoto, kitaip tariant, tikro gyvo „Forto“ alaus galima įsigyti daugiau nei 60-yje Kauno parduotuvių, taip pat keliose parduotuvėse Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje (parduotuvių adresai skelbiami įmonės internetiniame puslapyje www.fortasgyvas.lt). Jeigu idėja prekiauti gyvu alumi pasiteisins ir bus įvertinta vartotojų, vėliau „Ragutis“ ketina gyvu alumi prekiauti ir kituose miestuose.

Daugiau informacijos:
Paulius Stonis
SKC viešieji ryšiai
860087641
paulius@skc.lt