Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Iškiliausios intelektualų kavinės (Svetur)

2004-10-26
Paskelbk savo straipsnį

Šį kartą - apie pasilinksminimų rojų „Planet Hollywood“ tinklą ir intelektualų oazes-kavines „Barnes and Noble“ knygynuose.

Dinozaurai palubėje, siautulys salėje
Nešvilio miesto centre, „Planet Hollywood“ mėsmalėje, oro temperatūra viršija 40 laipsnių Celsijaus. Lankytojai tikisi išvysti šmėkštelėjusią kino žvaigždę, galbūt net gauti autografą. Holivudo karaliai atvyksta savo limuzinais, jiems ištiesiami raudoni kilimėliai. Minios, laukdamos kino žvaigždžių, springsta riebiais mėsainiais, laistosi pepsikola. 32 metų mechanikas Artūras Signorelis kriokia: „Aš būtinai turiu pamatyti Briusą Vilisą!“ Šešiasdešimtmečių pora iš Kolumbijos atvyko 70 kilometrų atšvęsti čia savo 38-ųjų vedybų metinių. Moteriškė pasiruošusi vaizdo kamerą. Ji susižavėjusi sako: „Aš noriu matyti visus. Mano vyras trokšta nors prisiliesti prie Sindi Krauford. Mes net nesistengiame patekti į vidų“. Restoraninis pamišimas prasidėjo prieš 33 metus Londone, kai vietinės „Hard Rock Café“ atidaryme pasirodė Erikas Klaptonas. Šiuolaikiniai „Planet Hollywood“ kūrėjai, Volstryto verslininkas Robertas Erlas ir kino kūrėjas Keifas Berišas, nurungė roko fanatikų tinklą. Šiandien „Planet Hollywood“ yra sparčiausiai augantis restoranų tinklas pasaulyje. Jo akcininkai - 11 milijonų piliečių, mažiausiai sumokėję po 18 dolerių už vieną akciją. Jie didžiuojasi, kad tapo Arnoldo Švarcenegerio kompanionais. „Planet Hollywood“ turi apie pusšimtį vietų visame pasaulyje ir šioje srityje nusileidžia tik supermilžinui „McDonald's“. Tačiau greito maisto restoranų tinklas „McDonald's“ reklamai kasmet išleidžia po 490 milijonų dolerių, o „Planet Hollywood“ neskiria reklamai nė cento.

Svarbu nenunuodyti klientų
Į „Planet Hollywood“ svaiginantį tinklą įsiliejo egzotiškoji „Rain Forest Café“ su sensacingais atogrąžų augalais, gyvais paukščiais, dirbtinėmis judančiomis gyvatėmis. Šių restoranų leidybos bosas Timas Zagatas teigia: „Maisto kokybė mums visiškai nerūpi. Svarbu nenunuodyti klientų. Visi čia ateina, nes jiems įdomu". Be silpnų gėrimų ir kaloringų desertų, pietautojai gali pasimatuoti Tomo Henkso drabužėlius, išbandyti Silvesterio Stalonės bokso pirštines, pabarškinti roko žvaigždžių gitaromis, pašliaužioti įsispyrę į kubilo dydžio Šakilo O'Nilo sportinius batus. Atidarant restoranus Kalifornijoje ir Las Vegase į milžiniškus akvariumus buvo suleisti Stiveno Spylbergo ir Džefrio Katzenbergo sukurti pavandeninio pasaulio gelmių gyvūnai jie šokiravo pirmuosius lankytojus vandens purslais ir garsiu purškimu.

Tam pat tinklui priklauso ir „The Harley Davidson Café“, į kurią prisiekę rokeriai gali įvažiuoti savo motociklais, o operatoriai pageidaujančius klientus nufilmuoja garų kamuoliuose šokančius nuo harlėjų tiesiai ant padavėjų. Jei jūs norite pasigalynėti su vaiduokliais, dirbtiniais vampyrais, šie siaubo namai - kaip tik tokiems kaip jūs adrenalino vergams. Entuziastai mielai moka po 20 dolerių už firminius savo mėgstamų kavinių marškinėlius ar vaikišką beisbolo aprangą atžaloms, o už odines striukes nepagaili 399 dolerių. Tik paprašo pridėti sumą prie maisto sąskaitos. Minia gerbėjų mielai moka po 10 dolerių už mėsainį ir šansą pamatyti gyvą Džastiną Timberleiką, gal net Britni Spyrs, kurie neseniai tapo šio tinklo akcininkais. Londono „Planet Hollywood“ 2003 metais buvo rekonstruota už du milijonus svarų sterlingų. Niujorke, Taim Skvere, panaši įstaiga be pertraukos jau veikia 13 metų. „Planet Hollywood“ rasite net tik garsiausiuose didmiesčiuose, bet ir Honolulu, Balyje, Madride, o Paryžiuje - net dvi.

Knygiams - ramios oazės
Ne visi pasaulyje kvaišta dėl šių triukšmo ir įžymybių „skylių“. „Barnes and Noble“" yra didžiausias knygynų tinklas JAV, kuriame dirba apie 40 000 tarnautojų. Iš viso 49 valstijose veikia 800 tokių knygynų. Šių knygynų veikla neapsiriboja tik prekyba įvairiarūšės literatūros tomais, CD, DVD produkcijos platinimu. „Barnes and Noble“ aktyviai ieško naujų autorių, o pradedantiems rašytojams pataria: „Nerašykite ant abiejų lapo pusių tuo pat metu“. Šmaikštumo netrūksta ir jų renginiuose, kai knygynų tinklas kasmet apdovanoja du Didžiausius naujus rašytojus 10 000 dolerių premijomis.

Dažnai įvairios iškilmės ir renginiai vyksta knygynų kavinėse. Čia skaitytojai valandomis gali vartyti naujausius leidinius ir visai nebūtina po to jų pirkti. Tik kava, arbata ir saldumynai „Barnes and Noble“ knygynų kavinėse kainuoja 20 procentų daugiau nei įprastinėse tokio lygio miesto kavinėse. 2004 metais knygynas išrinko skandalingiausią leidinį, juo tapo J.Marteno Trusto knyga „Atotrūkis ekvatoriaus vandenyne“ iš serijos „Kanibalų seksualinis gyvenimas“. „Barnes and Noble“ knygyno kavinėse autorius smalsiems lankytojams pasakoja, kaip jis, tikėdamasis ramios erotinės patirties, su drauge nukako į atogrąžų salos rojų ir romane teko pačiam pasijuokti iš savo vaikiško naivumo. Intelektualus traukia pobūviai „Barnes and Noble“ knygynų kavinėse, klubo veikla, o ypač gurkšnoti kavą drauge su sienų freskose įamžintais garsiausiais pasaulio rašytojais skaitant jų nemirtingus kūrinius.

Šiaurys Narbutas
Šiaurio Narbuto nuotr.
„Laisvalaikio“ informacija:
http://laisvalaikis.meniu.lt