Kinija niekada nebuvo ta šalis, kurioje prekyba maisto produktais negalėtų kuo nors nustebinti. Ne išimtis ir prekybos automatai - šioje valstybėje pradėtos naudoti visiškai automatinės prekybos mašinos, kuriose už poros dolerių ekvivalentą galima nusipirkti neįprastą patiekalą - gyvą krabą.
Kinijoje gauruotažnypliai krabai (lot. Eriocheir sinensis ) yra vertinami kaip delikatesinis maisto produktas. Mašinoje jie saugomi artimoje vandens užšalimui temperatūroje (5 laipsniai pagal Celsijų). To pakanka, kad gyvūnai išliktų gyvi, tačiau tuo pat metu jie pereina į savotišką „žiemos miego“ būseną. Ant automato korpuso pakabintas ženklas teigia, jog visos prekės yra gyvos; jei pirkėjui netyčia pateikiamas patiekalas nerodo gyvybės ženklų, pirkėjui garantuojami trys nemokami krabai. Teigiama, jog panaudojus tokią naujovę, prekės kainą galima sumažinti net 30%, kadangi nereikalingas krabais prekiaujantis personalas.
Maisto suvartojimo prasme, kinai pralenkia net amerikiečius
Vienas kinas per dieną suvartoja 2,641 kalorijų. Jungtinėse Valstijose šis skaičius siekia 1,989, taigi kinai pralenkė amerikiečius dar vienoje srityje. Mitybos specialisto parašytoje knygoje „Kinijos studija” tvirtinama, kad kino mityba grindžiama labai paprastu ir veiksmingu principu: sveikas augalinis maistas ir protingo dydžio porcijos. Daugelis kinų nepamiršta ir aktyvios fizinės veiklos. Būtent dėl to, Kinijoje sveikatos apsaugai nereikia skirti milijardų JAV dolerių ar dirbtinai palaikyti paklausos maisto pramonėje. Tuo tarpu JAV sveikatos apsaugai skiriama daugiau nei du trilijonai JAV dolerių (2 700 000 000 000) be to milijardai dolerių dar kasmet metami ir maisto pramonės sektoriui.
Sergamumą įvairiomis ligomis tiesiogiai įtakoja mityba. Kinai suvalgo daugiau lastelienos turinčio maisto. 38 proc. amerikiečių vartojamo maisto - riebalai.
Kad Amerikoje yra daug nutukusių žmonių seniai niekam ne paslaptis. Tačiau įdomu, kaip ilgai kinai galės girtis savo sveika mityba, jei ir toliau bus kuriamas dirbtinis maistas, o pardavinėjamas nenatūraliomis sąlygomis.
Dirbtiniai kinų gaminami kiaušiniai >>
Šaltinis: technologijos.lt
Nuotraukos: japanprobe.com
2010 10 25