Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Garantuotas sniegas - kalnuose

2005-01-10
Paskelbk savo straipsnį

„VŽ Savaitgalio“ kalbintų kelionių agentūrų darbuotojai beveik vienu balsu teigia, jog, nesulaukę tikrosios žiemos Lietuvoje, slidinėjimo aistruoliai dažniausiai keliauja į Austrijos kurortus, populiarūs Italijos ir Andoros slidinėjimo centrai. Agentūrų darbuotojų teigimu, Alpės vilioja siūlydamos visas aktyvaus poilsio sąlygas, sveikatingumo procedūras ir gryną orą, žodžiu, tikras žiemos atostogas.

Jolanta Baltašienė, UAB „AAA Wrislit“ turizmo vadybininkė, mano, kad lietuviai Austrijos Alpes pamėgo ne tik dėl aukštų kalnų, ledynų ir garantuoto sniego.

„Keliautojai renkasi Austriją ir dėl šį sezoną atsiradusių tiesioginių skrydžių lėktuvais - pora valandų kelionės, ir jau ant slidžių“, - sako ji.

Tirolietiškos muzikos ir karšto austriško vyno viliojami tautiečiai dažniausiai renkasi Celemzės (Zell am See) regiono slidinėjimo kurortus.

Beje, Austrijoje galima slidinėti ir vasarą ant šalia Kaprun kurorto esančio Kitštainhorno kalno (Kitzsteinhorn). Vasarą slidinėti čia kylama net į 3.000 m aukštį, o sniegas netirpsta ištisus metus.

Nuo Zakopanės iki Andoros
Agentūrų teigimu, keliautojai neišsižadėjo ir pamėgtų Zakopanės kurortų Lenkijoje bei Čekijos žiemos centrų, mat kainos čia gerokai mažesnės, tačiau gali atsitikti ir taip, jog sniego čia - kaip Lietuvoje.

Jei taupydami pinigus atvykote į slidinėjimo kurortą, o žiemos čia nė kvapo, p. Baltašienė keliautojams pataria aplankyti terminius baseinus, kurių, anot jos, galima rasti beveik visuose slidinėjimo kurortuose.

Pigiausia žiemos pramogoms rinktis Slovakiją, mat kainos šioje šalyje tris kartus mažesnės nei prabangiuose Austrijos, Italijos bei Andoros žiemos kurortuose.
Tačiau taupus moka du kartus. "Šiemet išsirengusieji slidinėti į Slovakiją rizikuoja nerasti sniego", - šypsosi p. Baltašienė. Jai pritaria Raimonda Žilvytė iš UAB "Delta Interservis". Ji "VŽ Savaitgaliui" pasakojo, kad žiemos pramogų išsiilgę lietuviai mieliau renkasi Austriją ir Slovakiją.

„Austrijos Alpes keliautojai renkasi, nes žino rasią ten žiemą, o Slovakiją - dėl kainų“, - sako ji. Anot pašnekovės, vykstančiųjų į Šveicariją mažiau dėl aukštesnių kainų.

Kelionių organizatorės UAB „Baltic Clipper“ atstovė sako, jog, be kelionių į įprastus Europos žiemos kurortus, kuriuose galima slidinėti snieglentėmis, safari sniegomobiliais, prakutę slidininkai domisi Skandinavijos, JAV ir Kanados siūlomomis žiemos pramogomis. „Dažniausiai tai būna kompleksinės kelionės: nuvykęs verslo ar kitais reikalais, klientas gali užsisakyti ir poilsį kalnuose“, - teigia ji. Tačiau, „Baltic Clipper“ atstovės tvirtinimu, tokios kelionės Lietuvoje dar nėra labai populiarios.

Kita proga kalbinti turizmo verslo atstovai VŽ yra pasakoję, jog Skandinavijos šalis dažniausiai renkasi šeimos, ieškančios įvairesnių paslaugų – ne tik slidinėjimo, bet, tarkim, ir pasivažinėjimo sniegomobiliais ar elniais kinkytomis rogėmis ir t.t. Tačiau, anot jų, kalnai Skandinavijos šalyse nėra tokie aukšti kaip Europoje, nors aptarnavimo kokybe, trasomis niekuo nenusileidžia nei Austrijai, nei Prancūzijai. Mažiau Skandinavijoje yra ir juodųjų trasų - sudėtingiausių, tad jos puikiai tinka pradėti slidinėjimo pradžiamokslį.

Vienas iš populiariausių slidinėjimo kurortų Švedijoje – Orė, susidedantis iš keturių miestelių. Čia yra daugiau nei 100 įvairaus lygio slidinėjimo trasų, netrūksta ir viliojančių pramogų – galima išbandyti laimę poledinėje žūklėje, pasivažinėti šunimis ar elniais kinkytomis rogėmis, sniegomobiliais.

Kol žiema slapstosi Alpėse
Žiemos sezonui parengtos trasos ir Lietuvoje. Snieguotą ir šaltesnę nei ši žiemą Ignalinos centras gali pasiūlyti tris kalnų slidinėjimo trasas su keltuvais. Žiemą čia taip pat veikia 7,5 km ilgio slidžių trasa, vingiuojanti palei kelis ežerus miškinga, kalvota vietove. Vasarą šis maršrutas pritaikomas riedutininkams.

Prie Šiekščio (Žaliojo) ežero, Ignalinos miesto pakraštyje, įsikūrusi VĮ „Lietuvos žiemos sporto centras“ (LŽSC) prieš porą metų įsigijo du sniego gamybos įrenginius, vadinamąsias sniego patrankas. Tačiau šiemet panaudoti patrankų dar neteko, nes joms sklandžiai veikti reikėtų bent 7 laipsnių šalčio.

Centras PHARE lėšomis beveik suremontavo ir viešbutį, kuris šiemet, anot Vandos Macienės, LŽSC finansininkės, lankytojų beveik nesulakė.

„Nėra sniego - nebus ir nakvojančių slidininkų“, - liūdnai konstatavo p. Macienė. Dažniausiai, anot jos, čia vyksta sportininkų stovyklos, tačiau pelno iš jų nesulauksi. Kartais, anot jos, viešbutis išnuomojamas seminarų rengėjams.

Birštono mieste, ant Vytauto kalno, taip pat įrengtos dvi slidinėjimo trasos - 160 m ir 300 m ilgio. Įsigijo miestas ir sniego patrankų, žiemą ant kalno užkeltų ir keltuvas, tačiau slidinėjimo sezonas dar neatidarytas.

„Laukiame šalčių“, - trumpai drūtai atsakė Sporto ir turizmo centro atstovė.

Anželika Staškovskaja
„VŽ Savaitgalis“ informacija