Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Fashion TV Bar“– tinka alui ir desertui (Vilnius)

2005-08-08
Paskelbk savo straipsnį

Garsiai per žiniasklaidą nudundėjęs sostinės „Fashion TV Bar“ klubo, baro bei restorano pristatymas kėlė smalsumą. Ar tikrai ten žmonės tik gražūs? Ar neužgrius mūsų kontrolės pagal veidą ar rūbą nemaloni atranka. Ar tikrai virtuvė tokia puiki, kaip žadėta?

Taigi - geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt - išgirsti. Nedrąsos dėl atitikimo skelbiamam „aukšto lygio žmonių“ (high level people) standartui genama pirmadienio vakarą atsirandu prie raidėmis „f.“ išrašytų baro langų. Pro langus taip paprastai vidun nepažvelgsi – dėl tų pačių „f.“. Tad prirakinusi dviratį prie stulpo (automobilį siauroje gatvelėje pasistatyti itin sunku) įžengiu į neoniškai rausvos šviesos nutviekstą aplinką. Per petį dar pastebiu, kad siauroje Trakų gatvėje prie baro – tik vienas juodas BMW. Panašu, kad stilingi ir gražūs dar nesuvažiavo.

Įspūdį patvirtina ir padėtis viduje: dvi blondinės (aš kaip ir trečia, prie aplinkos tinku) ir du solidesnio (40-45 m.) amžiaus vyrai su džinsais ir paprastais marškiniais (bet brangiais laikrodžiais). Kas yra gražu? – galvoju atsakydama į simpatingo padavėjo klausimus apie rūkančius/ nerūkančius ir ko norėčiau. Norėčiau valgiaraščio ir apsidairyti. Juo labiau kad prisijungia ir pietų partnerė.

Miela padavėja vėl pasiteirauja, ko norėsim, gal gėrimų iškart užsisakysim? Tiesą pasakius, aplinkui dauguma geria alų. Bet mes norim ko nors daugiau. Ir štai kokteilių sąrašas pakiša puikią mintį baro testui – žinoma, kad „Mojito“. Mat barą, mieli pietautojai, galima pažinti pagal tai, kaip jis ruošia „Mojito“ – skaityti „mochito“: gaivus kokteilis iš romo, mėtų, rudojo ir baltojo
cukraus, laimo bei grūsto ledo. Paragavusi paaiškinsiu, kaip. Pietų partnerė užsisako „Orgeat“, taip pat kokteilį.

Dvigubai brangiau
Kai kokteiliai užsakyti, galima dar kartą apsidairyti, verslo požiūriu įvertinti aplinką. Anksčiau minėtas dviejų džinsuotų ir solidžių vyriškių būrelis padaugėja iki penkių. Jie pogarsiai klega apie tikrų tikriausius verslo reikalus – klausytis nemandagu, bet tikrai apie logistiką. Na, paslaptimis čia nepasidalysi. Ir staliukai, pvz., dviem nešiojamiesiems kompiuteriams būtų per maži.

Kas kita, jei praėję pro barą pasuktumėt gilyn, į porą restorano salių, ar įsikurtumėte vienoje iš kiek atskiresnių VIP salių. Nors, tiesą pasakius, kompiuteriui ten irgi nebūtų vietos – tik verslo pažintiniams pietums. Stalai su staltiesėmis, taurėmis ir pan. Restoraniškai iškilminga.
Yra ir dar vienas dalykas, būdingas restoranams – tai kainos. Be jokios abejonės, reikia įvertinti aplinką, ramybės ir kėdžių kainas. Tačiau bent pusė patiekalų restorane yra iš kavinės meniu, tik dvigubai brangesni. Na, kad ir „Cezario“ salotos: bare 12 Lt (su krevetėmis ir užpilu), restorane – 35 Lt (su jūros šakutėmis). Arba – vienos nuo kitų nesiskiriančios graikiškos,
atitinkamai: 8 Lt ir 18 Lt. Naudinga žinoti.

Yra ir VIP meniu. Jis pateikiamas dviejose nuošalesnėse salytėse, su šviestuvais iš raudono stiklo. VIP valgiaraščio apimtis liesoka, o pagrindinis jame minimas ingredientas yra smidrai. Smidrai savo ruožtu dar vadinami šparagais. O šparagai – tai didžiai maistinga ir vertinga lelijinių šeimos daržovė, kurios lietuviai niekad nevertino, o ir dabar sunkiai prie jos pratinasi. O smidrai, pavyzdžiui, mažų mažiausiai mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Taigi užsisakydami iš VIP meniu, jei užsigeistumėte (kainos čia dar didesnės nei restorano valgiaraštyje), galėtumėt pasisotinti vien smidrais. Ir užkandžio (37 Lt), ir sriubos (22 Lt), ir antrojo patiekalo (suflė, 37 Lt), ir deserto (putėsiai, 30 Lt) pagrindinis patiekalas yra smidrai. Tiesa, mums pažada, kad jų nemėgstantieji patiekalus gali užsisakyti ir iš restorano valgiaraščio.

Kontrolinis gėrimas – 0,5 l "Švyturio" ekstra alus – bare kainuoja 5 Lt, restorane – 6 Lt, VIP salėje alaus nėra. Yra vyno ir arbatos (8 Lt).

Testas neišlaikytas
Tai mums jau geriau į barą – ir patiekalai pigesni, ir žmonių jau gausiau prisirinko. Ir gražių, ir džinsuotų. Čiumpam meniu ir užsisakom. Rinkinį prie vyno, kol lauksim, vištienos pjaustinį su pievagrybių įdaru, apkeptomis bulvėmis ir paprikų padažu (10,50 Lt), kepta lašiša su garstyčių ir medaus plutele, bulvių kroketais ir špinatų padažu (14,50 Lt) bei vegetarišką lazaniją (11 Lt).

Beje, pastaroji mano taip pat užsisakyta testui. Mat gerą barą pagal lazaniją ir jau minėtąjį „Mojito“ pažinsi.

Štai ir „Mojito“ (15 Lt) – aš nusiviliu. Jame jaučiamas nemalonus sintetinio mėtų sirupo skonis ir visiškai nėra cukraus. Toks sirupas pilamas tada, kai nėra šviežių mėtų, jo turi būti mažiau, o cukrus – būtinas. Tačiau dabar – pats mėtų sezonas, ponai! Užeikit į Kalvarijų turgų mėtų ar pas konkurentus, kad ir į barą „Iki aušros“, ir paragaukite artimiausio tikram „Mojito“ skoniui gėrimo Vilniuje. Mano kokteilių testo baras neatlaiko. Nors kiti du – „Orgeat“ (11 Lt)
ir „Fashion Empire“ (17 Lt) – daug geresni už manąjį.

Jeigu dar pavartytumėt baro meniu, tai padarytumėt netoliaregišką išvadą, kad jis – ne manekenėms. Siūlomas čia ir klasikinis mėsainis su gruzdintom bulvytėm (12 Lt), ir įmantriai susukti bulviniai blynai (nuo 7,50 Lt iki 10,50 Lt). Nors yra ir puslapis salotų (nuo 5,50 Lt iki 17,50 Lt).

Kilniai suteikiu barui dar vieną šansą – su vegetariška lazanija. O rezultatas – vidutiniškas. Aitroki briuselio kopūstai gadina bendrą daržovių skonį. Tiesa, gausi Vilniuje ir prastesnių lazanijų, bet stilingiems ir gražiems žmonėms skirtosios turėtų būti gardesnės už vidutiniškas. Drauge pietaujančiųjų nuomonė apie savuosius patiekalus gera, bet tik tiek.

Gražios lėkštės su „f.“ raide, giriam kartu. Dėmesio ir pagyrimo tikrai vertas buvo rinkinys prie vyno: labai geri ir gardūs, panašu – ne lietuviški, sūriai, vytinta mėsa, vynuogės (8,80 Lt).

Nudžiuginti save bandom dar kartą. Desertai!
Šį kartą pataikom. Sūrio tortas su vaisiais (5,50 Lt), trintų vaisių kokteilis (5 Lt) bei vaisių ir uogų šerbetas (4,50 Lt). Visi buvo puikūs. Norėdami tapti panašūs į aplinkinius valgytojus, dar užsisakome alaus. Kaip paprasta būti stilingam.

Alų gerti tikriausiai būtų smagiau prie stilingo kavinės atributo – ilgo ir patogaus baro viduryje, prie kurio įsitaisęs nemažas būrys geriančiųjų. Dar vienbalsiai pagiriame itin rūpestingą mūsų padavėją, viską paaiškinusią, dėl visko maloniai patarusią.

Linksminkis pats
Žodis turi būti pasakytas apie „Fashion TV Bar“ interjerą. Kad ir tuos virš stalų kabančius šviestuvus su televizoriukais, per kuriuos transliuojamos „Fashion TV“ laidos. Žinovas pietautojas pakomentuoja, kad tokie daikčiukai kainuoja šiurpius pinigus. Aš tikiu. Ir tarnauja jie tik kaip miela interjero detalė.

Televizoriaus ekranėlis yra ir erdvaus "unisex" (t.y. skirto abiem lytim, labai madinga tendencija) stiliaus tualete. Ten jis įmontuotas veidrodyje. Gal tam, kad galėtum iškart palyginti du vaizdus? Kaip atrodom? Neiškęsiu neparašiusi, kad solidesniems vyrams su brangiais laikrodžiais atstovaujanti lankytojų dalis, apie 30%, su TV ekranėliuose matomais vaizdais mažai ką turi bendra. Bet yra ir kitokių.

Padavėja priminė, kad ketvirtadieniais–šeštadieniais veikia naktinis klubas, įėjimas kainuoja 30 Lt, porai – 40 Lt. O šiokią dieną linksmintis turite pats. Galite, pavyzdžiui, atsivesti užsienietį ir parodyti jam bendrąjį baro meniu, kur kainos surašytos ir eurais. Kainos atrodo labai mažos. Tai apsidžiaugtų svetimšalis.

Jurgita Meškauskaitė
„Fashion TV Bar“ archyvo nuotr.
Verslo žinios, 2005 08 05
Skaityti kitus „Verslo žinių savaitgalio“ straipsnius>>