Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Arabų Emyratų aukso vartai

2005-01-14
Paskelbk savo straipsnį

Turistai seniai pamėgo Arabų Emyratus. Prabangūs viešbučiai, puikios paslaugos, švelnios Prerfsijos įlankos bangos ir, žinoma, parduotuvės!

Juk niekur pasaulyje nėra tokios liberalios prekybos srities politikos - beveik jokių mokesčių, kiek nori, tiek ir vežkis valiutos, auksą gabenk tonomis.

Auksas! Pirmą kartą atvykusiems į Emyratus visada aprodo aukso turgų Dubajuje. Išties įspūdingas reginys: visur krūvos tauriojo metalo - neįtikėtinų formų žiedai, grandinėlės, vėriniai, apyrankės... Šimtai kilogramų aukso! Bet tikrieji Arabų Emyratų Aukso Vartai - visai ne Dubajus, o iš pažiūros daug kuklesnis, bet išties turtingas ir įtakingas Abu Dabis.

Dykumos miražas
O, kaip tik jo nevadino! Ir Manhatanu dykumoje, ir Arabijos miestu-sodu, ir Stebuklinguoju Rytų miražu... Įdomiausia, kad Abu Dabiui tinka visi šie pavadinimai. Patys arabai sako, jog kažkada labai seniai troškulio kankinami beduinai dykumoje vaikėsi gazelę, kuri ir atvedė juos į oazę, pasakiško grožio vietą, kurioje ir išaugo Abu Dabis.

Kaip buvo iš tikrųjų, niekas tiksliai nežino, bet užtat neabejojama, kas įkūrė Arabų Emyratus. Kalbant apie nuostabųjį Abu Dabį neįmanoma nepaminėti šeicho Zaido, kuris suvienijo arabus ir kurio dėka į dangų šovė Abu Dabio ir Dubajaus dangoraižiai. Teisingas ir sąžiningas politikas iš išsibarsčiusių neraštingų kaimų sukūrė šiuolaikišką, autoritetingą šalį. Dabar, būdamas vienu pagrindinių naftos eksportuotojų, Abu Dabio emyratas daro įtaką pasaulio politikai ir ekonomikai. Tai tauraus ir sąžiningo „tūkstantmečio žmogaus“ gimtinė. Jį laidojant verkė visa šalis, atiduodama paskutinę pagarbą „tautos tėvui“.

Vos per 30 metų vietoj skurdžių krūmokšnių ir sukrypusių beduinų lūšnų išaugo milžiniškas megapolis su plačiais prospektais, parkais, teatrais, universitetais. Patys geriausi pasaulio viešučiai trokšta čia įsikurti: „Le Meridien“, „Hilton“, „Sheraton“, „Al Diar“, „Emirates Palace“ svečius pasitinka su rytietišku svetingumu.

Didžiausios pasaulio korporacijos Abu Dabyje turi savo biurus. Palyginti su triukšmingu Dubajumi, Abu Dabis ramesnis ir solidesnis, kaip ir dera sostinei. Čia mažiau pramogų, triukšmingų diskotekų, griežtesnės taisyklės užsieniečiams. Abu Dabyje statoma didžiausia Rytuose mečetė, joje tilps daugiau kaip 700 tūkst. musulmonų, ir pats didžiausias viešbutis pasaulyje - tai miestas solidiems žmonėms, verslininkams, tiems, kurie pavargo nuo margos turistų minios. Abu Dabis - tikrasis Arabų Emyratų veidas - įtakingas ir malonus, išdidus ir ramus.

Kaip ir bet kuriame šiuolaikiniame megapolyje, Abu Dabyje yra dangoraižių, tačiau jų jokiu būdu nepavadinsi miesto, kuriam būdingas tradicinis rytietiškas stilius, vizitine kortele. Pavyzdžiui, neseniai iškilęs „Conference Palace Hotel“ kompleksas, užimantis keletą hektarų, savo architektūra yra tikri arabų rūmai, o ne naujausias stiliaus kryptis atspindintis viešbutis.

Tvoros kultas
Užmojis jaučiamas visur: turtuolių rūmai užima didžiulius plotus, neretai daugelį kilometrų besidriekiančioje gatvėje stovi vos keli namai: ypatingas prabangos požymis - brangi, į kaimyno nepanaši tvora.

Iš dalies tai pasiteisina: didžiulėse teritorijose namo dažnai nematyti.Savininko vizitinė kortelė - tvora, kurią pagrįstai galima vadinti viena iš gatvės architektūros meno rūšių. Tvora Abu Dabyje tapo išskirtinumo simboliu!

Beje, nenorint trikdyti garbingų Abu Dabio piliečių, mieste uždrausta triukšmauti. Čia nėra automobilių dirbtuvių, niekas nekaukši plaktukais. Visos dirbtuvės iškeltos į priemiestį. Miestas saugo šeichų ramybę.

Nors ir labai jaunas, - Abu Dabis aktyviai pradėjo vystytis nuo 1972 metų, - miestas stengiasi kuo labiau integruotis į pasaulio kultūrą: rengiamos tarptautinės knygų mugės, festivaliai, nacionalinės šventės. Etnografinis kaimas, išsamiai supažindinantis su beduinų buitimi, puoselėjamas ir plečiamas. Visi senovės daiktai rūpestingai saugomi. Kiekvieną arabų dailininkų, skulptorių, architektų parodą būtinai aplanko karališkosios šeimos nariai. Arabų Emyratai kuria savo istoriją.

Pinigai ir valia - didi varomoji jėga. Anksčiau dykuma įsakinėjo žmogui, bet arabai sulaužė šią taisyklę - pradėjo atakuoti dykumą: Abu Dabyje užveista daugiau kaip 30 parkų. Visi medžiai buvo atvežti iš užsienio, daugelis taip ir nesugebėjo prigyti karšto klimato sąlygomis. Arabų Emyratai leidžia milijardus dolerių apželdinimui. Rezultato nereikėjo ilgai laukti: jau šiandien dykuma po truputį traukiasi, medžiai prigyja, parkuose apsigyvena daugybė paukščių. Kadaise specialiai įvežtos papūgos dabar toks pat įprastas reginys Abu Dabyje, kaip kur nors kitur žvirbliai ar balandžiai.

Abu Dabis auga ir gražėja kasdien, tapdamas patraukliu Artimųjų Rytų kultūros ir verslo centru, išdidžiai pasivadinusiu Arabijos aukso vartais.

Pagal užsienio spaudą
„Vojaž i otdych“ nuotr.
„Laisvalaikis“ informacija
http://laisvalaikis.meniu.lt