Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ajurvedos gydytojo receptas: kad būtum sveikas, reikia vadovautis protu

2011-01-04
Paskelbk savo straipsnį

Vienintelis sakinys, pasakytas sau kas rytą, padarys jus laimingą ir jaunesnį keleriais metais. Tai nėra masalas lengvatikiams, o ajurvedos gydytojo iš Indijos receptas. Išbandžiusieji tikina, kad jis veikia.

Kūnas lyg vaikas

„Kad būtum sveikas, nebūtina stovėti ant galvos kelis kartus per dieną“, – šmaikštavo gydytojas Partap Chauhan iš Indijos, prieš aštuonerius metus netoli Delio kartu su broliais įsteigęs kliniką ir farmacijos įmonę, kurioje gamina homeopatinius preparatus iš pačių užaugintų vaistažolių.

Senovės Indijos medicinos mokslą ajurvedą studijavęs ir praktiškai jį visame pasaulyje taikantis gydytojas tikina, kad dėl daugelio ligų esame kalti patys, o ne virusai ar bakterijos.

Pasak ajurvedos specialisto, susirgęs žmogus klaidingai tiki, kad jį išgydys gydytojas arba stebuklinga piliulė. Tačiau tam, kad būtum sveikas, tereikia vadovautis protu.

„Žmogus visą gyvenimą vargsta dėl aukšto kraujospūdžio ir geria vaistus. Tačiau pakaktų pašalinti priežastį ir jis pasveiktų“, – vieną iš pavyzdžių paminėjo gydytojas.

Galvokite, ką valgote – vieną iš Ajurvedos principų P.Chauhan vaizdingai palygina su skrandyje gyvenančiu vaiku.

„Juk mylimam savo vaikui neduotumėte valgyti bet ko?! Tai kodėl į burną kišate viską, ko užsinori jūsų liežuvis“, – aiškino jis.

Liežuvis – didžiausias priešas

Visame pasaulyje ajurvedos žinias skleidžiantis specialistas teigė, kad daugelį ligų sukelia būtent netinkama mityba. Nesuvirškinto maisto likučiai nuodija organizmą, ilgainiui sukeldami žarnų uždegimus, astmą, sinusitą, cistas, miomas, cholesterolio padidėjimą ir kitas ligas.

Pasak P.Chauhan, apie toksinėmis medžiagomis užterštą organizmą įspėja nekasdienis tuštinimasis, nevisiško pasituštinimo jausmas arba pernelyg dažnas vaikščiojimas į tualetą, apnašos ant liežuvio, pilnumo jausmas pavalgius, mieguistumas, apatija, energijos stoka.

Tad būtina ne tik galvoti, ką valgote, bet ir nepamiršti skrandžio dydžio. Vyresni nei 40 metų žmonės turėtų ypač prisiminti, kad laikui bėgant lėtėja medžiagų apykaita ir maisto reikia mažiau.

"Nebijokite, nemirsite. Tik ilgiau gyvensite", – ragindamas mažinti maisto porcijas žaismingai ramino gydytojas, uostamiestyje viešėjęs antrą kartą.

P.Chauhan patarė neklausyti liežuvio – didžiausio priešo, kuris kaip išlepęs vaikas nori visko. "Būsite ne tik sveikesni, bet ir jaunesni", – žadėjo specialistas.

Dėkingumas ir pagarba savo nuolat dirbančiam kūnui – dar viena geros savijautos paslapčių.

Kalti užteršti pojūčiai

Gydytojas pataria rinktis lengvą maistą, atsisakyti saldumynų arba juos keisti medumi. Jei norite būti sveiki, iš valgiaraščio reikėtų išbraukti jogurtą, fermentinį sūrį, sviestą, keptą maistą, riboti mėsą.

Valgyti šiltą maistą, kuo daugiau vaisių, daržovių, košių – visus šiuos dalykus puikiai žinome, tačiau kodėl gyvenime nesinaudojame?

Ajurvedos specialistas aiškina, kad nenoras vadovautis sveikos gyvensenos principais priklauso nuo užterštų, kasdien papildoma chemijos doze apkraunamų pagrindinių penkių mūsų pojūčių: regos, klausos, lytėjimo, uoslės ir skonio.

"Nešvarūs pojūčiai traukia prie nesveiko maisto", – paaiškino jis.

Tad kas rytą akis, ausis, nosį patariama praskalauti bei apšlakstyti vandeniu, o nuo liežuvio nuvalyti apnašas. Prieš dušą kūną patariama ištrinti sezamo aliejumi. Pirštais juo patepti ausis ir nosies gleivinę – taip šios angos apsaugomos nuo bakterijų.

Gydytojas patikino, kad vos kelias minutes rytą užtrunkančios šios procedūros po mėnesio duoda rezultatų – nebesinori nesveiko maisto.

P.Chauhan pataria mažiausiai porą kartų per savaitę pagargaliuoti švarų vandenį gerklėje arba paskalauti ją sėmenų aliejumi, nes gerklėje kaupiasi daug nuodingų medžiagų, užteršiančių bei nuodijančių organizmą.

Protą išvalyti sunkiau

P.Chauhan pabrėžė ir švarios sąmonės svarbą. Užterštas protas esą daug pavojingesnis nei kūnas, nes pastarąjį lengviau išvalyti nuo nuodų.

Gydytojas paminėjo sporto klube matytą itin liekną merginą, kuri bėgo takeliu, klausėsi muzikos ir žiūrėjo televizorių. Pasak jo, tai akivaizdus užterštos sąmonės pavyzdys.

Nuolatinis tarškėjimas, jaučiamas nerimas, įtampa, negalėjimas susikaupti – šie požymiai taip pat signalizuoja apie užterštą sąmonę.

Pasak ajurvedos specialisto, išsivalyti padeda tyla bei ramybė, klasikinės muzikos klausymas, galvos masažas, aromaterapija. Švarų protą taip pat padeda palaikyti gilus kvėpavimas.

O pats svarbiausias laimės ir jaunystės receptas – vos prabudus ryte sau priminti: "Aš esu siela. Aš esu savo organizmo viršininkas, o kūnas – mano tarnas".

Kalčiausias – mūsų protas

– Daugelis, išgirdę šiuos elementarius ajurvedos patarimus gerai savijautai, stebisi, kad jie – pernelyg paprasti. Tad kodėl tiek daug žmonių serga?

– Kaltas protas, kuris mus kontroliuoja. Jis yra lyg mafijos bosas. Mūsų mintims, pojūčiams įtakos turi ir nesveikas maistas. Užteršta sąmonė yra nerami. Mes niekaip negalime atsipalaiduoti. Didžiausia problema, kad žmogus pasiduoda proto valdymui ir neklauso kūno balso. Bet protui nesvarbu, kas nutiks mūsų kūnui.

– Viso pasaulio ligonius gydote nuo tokių sunkių ligų kaip cukrinis diabetas, vėžys, išsėtinė sklerozė, depresija ir pan. Nejaugi įmanoma visas šias ligas išgydyti?

– Techniškai taip, nors daug kas priklauso nuo ligos įsisenėjimo, konkrečios žmogaus situacijos. Net jei nustatyta paskutinė vėžio stadija, žmogui galima padėti. Mirtį jis pasitinka lengvai, be didelių skausmų.

– Kaip tai pavyksta?

– Naudojami specialūs gydymo būdai. Tam reikia žinoti tikslią diagnozę, gyvenimo būdą, pabendrauti su pačiu žmogumi.

Algimantas Kirkutis, Klaipėdos jūrininkų ligoninės Širdies aritmijų diagnostikos laboratorijos vedėjas ir Klaipėdos universiteto Medicinos edukacijos katedros vedėjas:

Ajurveda – išvertus reiškia gyvenimo žinios. P.Chauhan mums priminė elementarias tiesas, grąžino mus prie ištakų. Dabar visuomenė lekia, skuba ir pamiršta, kad dukart du bus keturi. Mes bandome išvedinėti sudėtingas teorijas. Indijoje ajurvedos tiesos diegiamos nuo mažų dienų. Negriebk ir nekišk į burną bet ko, pagalvok, ar tau to reikia, išsiplauk organizmą. Visi šie dalykai turėtų būti tokie natūralūs kaip kvėpavimas. Esame sveiki, kai nenusižengiame gamtoje egzistuojantiems principams. Liga yra neteisingo gyvenimo rezultatas.

Sandra Lukošiūtė
Nuotrauka: inmagine.com

 

2011 01 04