Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

11 metų - jau senelis (Šiauliai)

2005-03-07
Paskelbk savo straipsnį

UAB „Šiaulių Max'as“, valdančios dešimtmetį atšventusį, seniausiu Baltijos šalyse laikomą laisvalaikio ir pramogų klubą „Max Dance Paradise“, savininkai, tvirtina, jog lietuvių ir vokiečių investicija į pramogų verslą provincijoje, atrodžiusi labai rizikinga, atsipirko per planuotą laiką ir lūkesčius pateisino.

„Max Dance Paradise“, gana gerai Lietuvoje žinomas Šiaulių naktinis klubas, atšventęs veiklos dešimtmetį, anot bendrovės savininkų - Laimonto Diniaus, „Šiaulių Max'o“ direktoriaus, ir Šiauliuose šiuo metu gyvenančio Vokietijos piliečio Haiko Šulerio (Heiko Schueler), įmonės vadybininko, yra seniausias klubas ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

„Tai buvo pirmoji užsienio investicija į pramogų verslą nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje. Atrodo, kad ir Baltijos šalyse. „Max'as“ iki šiol tebėra vienintelis tikras naktinis klubas Šiauliuose“, - tvirtina p. Dinius.

Rizikinga investicija
Jam ir p. Haiko, jo verslo partneriui, 1992 m. kilusi idėja Lietuvoje atidaryti naktinį klubą tuomet atrodė netradicinė ir labai rizikinga. Dauguma Lietuvos įmonių nesiryždavo ilgalaikėms investicijoms, daugiausia vertėsi greitą apyvartą ir pelną užtikrinančia prekyba. Vokiečiams jau pati Lietuva buvo egzotika, o ką kalbėti apie mintį investuoti į pramogas šios šalies provincijoje.
Pasak p. Diniaus, klubo patalpos buvo įrengtos per 3 mėn., o dokumentai tvarkyti net 2 metus.
„Būdami pirmieji turėjome įveikti daugybę biurokratinių kliūčių, pavyzdžiui, įmonė buvo baudžiama dėl to, jog norėjo naudoti kasos aparatus ir kompiuterizuotą apskaitą, o įstatymai to dar nenumatė. Reikalavimas vesti kiekvienos alkoholio prekybos vietos apskaitą ir pirkti atskiras licencijas, kurios kainavo apie 15.000 Lt, privertė atsisakyti toje pačioje salėje esančių dviejų barų ir palikti tik vieną“, - verslo trukdžius vardija p. Dinius.

Tačiau, anot jo, klubas surado savo vietą pramogų rinkoje, sugebėjo įsitvirtinti ir investuoti pinigai atsipirko per planuotą laiką.

Pono Diniaus žodžiais, į klubą, kurį sudaro trys salės ir trys barai, iš pradžių investuota apie milijonas litų. Per 10 metų klubas 6 kartus atnaujintas, pakeistas ne tik interjeras, bet ir salių bei barų išdėstymas.

„Galbūt nuolatinis atsinaujinimas ir yra viena iš sėkmės priežasčių?“, - svarsto bendrovės vadovas.

Ponas Haiko įsitikinęs, jog sėkmė labiau priklauso ne nuo investuotos sumos dydžio, o nuo asmeninių pastangų ir požiūrio į verslą.

„Turtingos įmonės labai daug investuoja į pastatus, interjerą, tačiau tai nėra taip svarbu ir būtina. Reikia dirbti iš širdies, su malonumu, kad klientas pasijustų laukiamas kaip svetinguose namuose, tuomet jam įtiksi“,- aiškina p. Haiko.

Švęs ir dvidešimtmetį
„Šiaulių Max'e“ dabar dirba 29 žmonės, įmonės apyvarta 2003 m. sudarė 1,1 mln. Lt. Apie 60% pajamų bendrovė gauna iš renginių organizavimo, salės nuomos, 40% - iš maitinimo ir alkoholio prekybos. Renginiai klube vyksta triskart per savaitę, per savaitgalį apsilanko vidutiniškai 1000 žmonių.

Pono Diniaus teigimu, absoliutus klubo lankomumo rekordas buvo užfiksuotas 1998 m., kai „Max'e“ vyko grupės SEL koncertas.

„Į dienos metu vykusį renginį rinkosi daugiausia moksleiviai. Salėje tilpo 1500 žmonių, antratiek jų liko lauke. Tai buvo neįtikėtina“, - prisimena verslininkas.

Ponas Haiko tvirtina, jog „Max'as“, matuojant Europos klubų ilgaamžiškumo matais, jau laikomas seneliu. „Vokietijoje klubai gyvuoja 3-4 metus, paskui uždaromi arba keičiamas pavadinimas. Žinau vos keletą tokio amžiaus klubų“, - tvirtina p. Haiko.

Tačiau jis neabejoja, jog „Max'as“ sulauks ir antro dešimtmečio minėjimo.

„Susitinkame čia po 10 metų“, - plačia šypsena kvietimą palydi linksmų plaučių vokietis.

Marius Danazas
„VŽ Savaitgalio“ informacija