Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

TOP 5 pasaulio maisto muziejai

2023-01-13
Paskelbk savo straipsnį

Kai planuojate kelionę į kitą šalį, tikriausiai, atliekate tyrimą: išsinagrinėjate, kokius lankytinus objektus verta aplankyti, į kokius muziejus ar galerijas užsukti. Įprastai žmonės stengiasi aplankyti su istorija arba menu susijusias vietas. Tačiau žinome, jog mūsų skaitytojai domisi gastronomija. Dėl šios priežasties atrinkome penkis pasaulio maisto muziejus, kuriuos tikrai verta aplankyti.

 

Sūrių muziejus, Alkmaras, Olandija

Pirmasis mūsų sąraše – sūrių muziejus, įsikūręs Alkmaro mieste, Olandijoje. Žinoma, pasaulyje sūrių muziejų yra ir daugiau, tačiau įvairūs kelionių gidai vienbalsiai teigia, jog šis, olandiškų sūrių muziejus, – įspūdingiausias.

Olandiškų sūrių muziejus įkurtas 1983-aisiais, istoriniame pastate, kuriame kadaise buvo koplyčia, o vėliau –  svėrimo namai. Taip, būtent šiame pastate prekybininkai sverdavo savo sūrius, megzdavo komercinis ryšius. Pieno pramonės istorija, sūrių gamybos niuansai, prekybos keliai ir jų kismas metų bėgyje – informacijos apie olandiškus sūrius šiame muziejuje tikrai nestinga. Ir tai dar ne viskas: vaikams  čia vyksta įvairios edukacijos, įrengtos interaktyvios parodos, žaidimų kambariai. Tad įdomiai praleisti laiką muziejuje gali visi šeimos nariai!

 

Greitai paruošiamų makaronų muziejus, Ikeda, Japonija

Greitai paruošiami makaronai daugeliui asocijuojasi su studentavimo laikais, kai pavalgyti norėdavosi greitai ir pigiai. Tačiau Europoje vis populiarėjant japoniškiems ramenams, daugelis prisimena jaunystės dienas ir namuose pasigamina „paturbintas“ greitųjų makaronų versijas – jie paskaninami įvairiais priedais, tokiu būdu sukuriant skanią ir sočią vakarienę. 

O ar žinojote, jog greitai paruošiami makaronai Japonijoje atsirado ne taip ir seniai – 1958-aisiais. Po Antrojo pasaulinio karo šalis kentėjo nuo maisto stygiaus, tad verslininkui Momofuku Ando kilo idėja: sukurti greitai paruošiamus makaronus. Iš pradžių tai buvo prabangos prekė, tačiau gana greitai makaronai tapo įperkami kiekvienam japonui. Ir ne tik įperkami, o itin populiarūs.

Norite daugiau sužinoti apie greitųjų makaronų istoriją? Tą galite padaryti lankydamiesi Ikedos mieste esančiame muziejuje „CupNoodles Museum Osaka Ikeda“. Čia sužinosite tiek apie patį Momofuku Ando, tiek išvysite skirtingų makaronų etikečių kolekciją. O geriausia, jog kūrybinėse dirbtuvėse galėsite patys pasigaminti makaronų. Beje, šis muziejus turi ir savo filialą Jakohamos mieste. Tad jei planuojate viešnagę viename iš šių Japonijos miestų, nepraleiskite progos apsilankyti greitųjų makaronų muziejuje!

 

Šokolado muziejus, Briugė, Belgija

Su kokiu maisto produktu jums asocijuojasi Belgija? Šokoladu, tiesa? Juk belgiškas šokoladas – garsus visame pasaulyje. Na, o šokoladinių saldainių sostinės titulą yra pelnęs Briugės miestas. Tad visai nenuostabu, jog čia įsikūręs ir bene garsiausias šokolado muziejus visoje Europoje – „Choco Story“.

Šokolado ir kakavos istorija nuo Actekų laikų iki šių dienų, šokolado gamybos demonstracijos, degustacijos, edukacinės veiklos, kuriose galima pasigaminti saldainių – apsilankyti šiame muziejuje privalo kiekvienas smaližius. Ir tai dar ne viskas: muziejus organizuoja ir „Šokolado kelio“ turus po Briugę. Jų metu siūloma aplankyti geriausias šokolado parduotuvėles ir kavines visame mieste. Ir ne tik aplankyti, tačiau ir paskanauti jų gaminių.

 

Nacionalinis garstyčių muziejus, Midltonas, Viskonsinas, JAV

1986-ųjų spalio 28-ą dieną, žmogelis, vardu Barry Levenson, klaidžiojo po maisto prekių parduotuvę... Nieko konkretaus jis neplanavo pirkti. Tiesiog buvo nusivylęs, jog jo mėgstamiausia beisbolo komanda pralaimėjo svarbias rungtynes.

Netikėtai akis užkliuvo už garstyčių skyrelio. Būtent tą akimirką Barry suprato – jis turi surinkti kuo daugiau skirtingų garstyčių stiklainėlių. Tą dieną jis tapo kolekcionieriumi.

1992-aisiais vyras paliko savo ilgametį darbą ir atidarė garstyčių muziejų. Šiandien jame galima išvysti daugiau nei 6000 skirtingų gamintojų garstyčių iš 70-ies pasaulio valstybių! Ne veltui šis, kiek keistokas muziejus, tapo viena labiausiai lankomų vietų visoje Viskonsino valstijoje. Beje, muziejuje veikia ir krautuvėlė, kurioje galime tiek paragauti, tiek įsigyti skirtingų garstyčių. Tad jei esate tikras garstyčių fanas, jau galite pradėti planuoti kelionę į Viskonsino valstijoje esantį Midltono miestą.

 

Desertų muziejus, Pasajus, Filipinai

Paskutinis muziejus, kurį norime jums pristatyti, įsikūręs Pasajaus mieste, Filipinuose. Pirmiausiai, į jį verta užsukti vien dėl išskirtinio interjero. Pastelinės spalvos, daug rožinių atspalvių, skirtingiems desertams skirti kambariai su jų maketais ir skulptūromis. Šiame muziejuje galima pasidaryti išties išskirtinių nuotraukų!

Ir patikėkite, tai dar tikrai ne viskas. Muziejuje galima sužinoti tiek apie skirtingų desertų istoriją, tiek išbandyti tokias pramogas kaip plaukimas pabarstukų jūroje ar pasivaikščiojimas saldainių miške. O kur dar saldumynų degustacijos... Ne veltui desertų muziejus dažnai įvardijamas kaip pramogų parkas ir saldumynų parduotuvė viename. Verta apsilankyti, jeigu esate smaližius. Arba jeigu norite unikalių nuotraukų savo socialiniams tinklams.