Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kanadietiškas alus (pasaulio virtuvės)

2007-12-15
Paskelbk savo straipsnį

Klevo lapai, ledo ritulys, kalnai, kanadietiškos žąsys, briedžiai, šaltas oras – vieni sutiks, kiti ne, kad tai tikrų tikriausi Kanados simboliai. Tačiau niekas nepaneigs, kad tai yra Kanados paveldo dalis. Vis dėlto yra vienas dalykas, kuris labiausiai asocijuojasi su Kanada, o kanadiečiai juo labiausiai didžiuojasi – tai alus.

Kanada turi gilias alaus gaminimo tradicijas. Šioje šalyje alus pirmą kartą pasirodė XVII amžiuje europiečių naujakurių dėka, nes Kanados klimatas buvo tinkamas gaminti alų, prieš atsirandant šaldymo kameroms. Pirmoji komercinė alaus darykla įkurta Kvebeko mieste, 1668 metais. Jos įkūrėjas – Jean Talon. Šimtmečiu vėliau tokių komercinių alaus daryklėlių atsirado daug daugiau, įskaitant ir svarbiausiomis tapusias: John Molson įkurta alaus darykla Monrealyje, 1786 metais; Alexander Keith – Halifakso mieste, 1820 metais; Thomas Carling – Londone, 1840 metais; John Kinder – Labato mieste, 1847 metais. Vienas iš pirmųjų vyriausybės suteiktų patentų buvo 1842 metų liepos 6 dieną G. Riley už „pagerintą alaus, porterio ir kito salyklinio gėrimo darymą“.

Sausas įstatymas Kanadoje netruko tiek ilgai kaip Jungtinėse Valstijose ir didžia dalimi baigėsi apie 1920 metus (išskyrus mažesnėse Princo Edvardo salos provincijose). Nepaisant to, buvo leidžiama gaminti alų tik kelioms darykloms ir tik XX amžiaus pabaigoje pagausėjo alaus daryklų. Alinės su nuosava alaus darykla kai kuriose provincijose yra iki šiol nelegalios.

Vyriausybės nustatyta, kad ant Kanadoje parduodamo alaus etikečių turi būti nurodoma alkoholio koncentracija. Standartiniame 341 ml butelyje su 5 % stiprumo alumi yra 17,05 ml alkoholio. Nuo 1927 metų daugumoje Kanados provincijų ant etiketės nurodomas minimalus alkoholio procentinis santykis.

Nuo 1962 metų beveik visas alus Kanadoje buvo parduodamas kresnuose buteliuose (tai mažesni nei įprasti buteliai su šiek tiek didesniu skersmeniu). Tačiau tarp 1982–1986 metų alaus kompanijos pakeitė į amerikietiško tipo butelius ilgais kakleliais. To priežastimi tapo moterys. Tyrimas parodė, kad moterys nemėgsta kresno stiliaus butelių, todėl, norint pritraukti daugiau silpnosios lyties atstovių, buvo pasirinktas kitoks butelio tipas. Tuo tarpu šalininkai teigė, kad mažesnius butelius lengviau gabenti ir laikyti, jie greičiau atšaldomi, mažesnė tikimybė sudaužyti. Šiais laikais alaus gamintojai teikia pirmenybę kresniems buteliams, nes juos lengviau užpildyti ir paruošti dėl mažesnio svorio centro.

Šalies vidaus rinkoje dominuoja „Labatt“ ir „Molson“ („Molson Canada“ – tai seniausia alaus darykla Šiaurės Amerikoje) alus. „Labatt“ ir „Molson“ alaus daryklos gamina populiariausią alų: „Molson Canadian“ ir „Labatt’s Blue“. Kitos populiarios alaus rūšys yra: „Alexander Keith’s“, „Carling“, „O’Keefe’s“, „Kokanee“, „Sleeman“, „Moosehead“. Kiekvienoje provincijoje yra mažų alaus daryklėlių. Populiariausios iš jų yra: „Steelback“, „Steam Whistle“ ir „Lakeport“ alaus daryklos Ontarijo mieste.

Vaida Jankutė
Parengta pagal en.wikipedia.org
Nuotraukos www.flickr.com, www.stubby.ca, www.kirbyscny.com
Meniu.lt informacija

 

 

 

 

 

 

 

Dėkojame Kanados Ambasadai ir Kanados
Žemės Ūkio ir Maisto Pramonės Ministerijai