Agnė Žukovskytė, restoranas „Stebuklai“
Agnė virtuvėje pradėjo dirbti prieš ketverius metus. „Stebuklus“ Agnė vadina pirmąja mokykla, kurioje atsidūrė pakankamai netikėtai.
Papasakok, kaip atsidūrei virtuvėje?
Studijavau kultūros vadybą, vėliau tapau laikraščio maketuotoja. Tačiau šios veiklos man neprilipo, tad apverčiau gyvenimą aukštyn kojomis ir mečiau sau iššūkį – tapau virėja. Tuo metu buvau vienintelė mergina „Stebuklų“ virtuvėje. „Na, ir kas darys desertus? Agnytė!“ – tarė Martynas. Tuomet pasirinkau šį kelią ir atradau save. Galvoju, jog atsidūriau tinkamu metu tinkamoje vietoje. Nebenoriu iš šio kelio niekur išsukti.
Agnę įkvepia noras nestovėti vietoje, tobulėti ir neįmanomus dalykus paversti įmanomais. Pavyzdžiui, visai neseniai Agnė „Vyno ir desertų derinimo čempionate“, atstovaudama „Stebuklams“ kartu su „Vyno Klubo“ atstovu Andriumi Pagojumi, laimėjo šį konkursą, pristačiusi komisijai geriausio deserto ir vyno derinį, o idėja apie tokį netikėtą sprendimą brendo jau seniai. Agnei pavyko nustebinti visą komisiją, pateikus obuolį kitaip. Be abejo, svarbus buvo ir pagrindinio šefo Martyno Praškevičiaus palaikymas bei patarimai.
Dažniausiai restorane visi laurai tenka pagrindiniam šefui. Ar nebūna liūdna, kai visos pagyros atitenka jam?
Manau, jog visos pagyros šefui atitenka ne be reikalo. Jis visuomet yra bendros vizijos ir idėjų autorius bei generatorius. Aš eksperimentuodama jas papildau ir įgyvendinu. Man dažnai užtenka žinoti, jog restorano svečiai liko patenkinti. Tiesa, šis dalyvavimas čempionate irgi yra nemažas pripažinimas ir pasitikėjimo išraiška.
Ar konditerio darbas yra sunkus?
Tai požiūrio reikalas. Kuo siekiai didesni – tuo ir darbas sunkesnis.
Nors Agnė konditerijos meno nesimokė aukštosiose mokyklose, ji yra puikus savamokslės ir praktinės mokyklos pavyzdys. Šioje situacijoje labai padeda Agnės charakteris, kuriam netrūksta drąsos interpretuoti, užsispyrimo ir pasišventimo. Kaip ji pati sako, pats sudėtingiausias jos desertas bus sekantis, o po jo – dar sekantis. Agnė savo guru neįvardija, tiesiog mokosi iš visų ir visko.
Gal galėtum išvardinti keletą desertų tendencijų?
Didelę įtaką desertų madoms daro veganizmo banga. Tampa populiarūs desertai be gliuteno, su pieno produktų bei kiaušinių pakaitalais. Žmonės nori vis sveikiau maitintis, tad cukrų keičia natūralus medus, tyras klevų ar agavų sirupas. Ima viršų vietiniai bei sezoniniai produktai (dar geriau, jei pačių auginti ir ruošti). Į desertų sudėtį įsitraukia ir prieskoninės žolelės bei daržovės. Žaidžiama su įprasto klasikinio skonio desertais naujame pavidale.
Gal galėtum pasidalinti mintimis bei patarimais, kaip sukurti gerą desertų meniu?
Mano manymu, reikėtų turėti keletą skirtingų desertų: gaivesnį, mažiau saldų bei riebų. Puikus sprendimas – siūlyti vieno kąsnio desertus po sočios vakarienės. Be abejo, svarbu ir sezoniškumas, žiemą – šilto deserto pozicija, vasarą – ledai.
Ką patartum svajojantiems dirbti konditeriu?
Visiems svajojantiems patarčiau greičiau imtis veiksmų.
Paklausta Agnytė (taip ją vadina kolegos „Stebukluose“) prasitaria, jog pirmenybę teikia mažiau saldiems, švelnių tekstūrų desertams, o kai turi laiko, namuose mielai ruošia vėlyvuosius pusryčius, itin mėgsta arabišką patiekalą shakshuką – kiaušinius aštrokame pomidorų padaže.
www.restoranuverslas.lt informacija