Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Dvi seserys – vienas tinklaraštis: apie „Skanumynas“ paskyrą pasakoja Daina Perveneckaitė

2022-09-21
Kopīgojiet savu recepti

Įprastai kalbinu maisto tinklaraštininkus, kurie dirba vieni – patys nusprendę susikurti paskyrą jie atlieka visus darbus: tiek galvoja receptų idėjas, tiek gamina patiekalus, juos fotografuoja, aprašo, bendrauja su sekėjais ir pan. Tačiau už tinklaraščio „Skanumynas“ instagram paskyros slepiasi du veidai – seserys Daina ir Justė Perveneckaitės. Šiame interviu kalbinu vyresniąją seserį Dainą, kuri sutiko papasakoti apie tinklaraščio užkulisius, judviejų su sese meilę kulinarijai, darbų pasiskirstymą. Tad kviečiu skaityti. Beje, straipsnio pabaigoje rasite ir puikų, rudenišką receptą – veganišką obuolių pyragą be kviečių. Jei svarstote, ką skanaus pasigaminti atvėsus orams, rekomenduoju išbandyti.

 

Daina, papasakokite, kaip judviem su sese kilo mintis susikurti bendrą tinklaraštį? Ar galėtumėte teigti, jog jis sustiprino jūsų ryšį?

Mintis sukurti bendrą instagramo paskyrą kilo 2020-ųjų žiemą, kai prikaupusios daug receptų ir jų idėjų nežinojome, kur juos patogiai laikyti vienoje vietoje. Labai norėjome išbandytus ir pavykusius receptus išsisaugoti tam, jog sugalvojusios vėl gaminti tą patį patiekalą, nesunkiai rastume jo receptą. Dėl to ir susikūrėme bendrą paskyrą. Iš pradžių net niekam nesakėme, kad turime šį profilį, galvojome, kad niekam nebus įdomu, ką mes virtuvėje gaminame. Tačiau vėliau pamatėme, kad žmonės pradeda mus sekti. Sulaukdavome ir žinučių, kad jie receptus išbando, o rezultatas – labai skanus. Dėl šios priežasties pradėjome dar labiau stengtis detaliau aprašyti receptą, gražiau nufotografuoti – taip ir gimė mūsų instagramo puslapis (šypteli).

Kalbant apie mūsu su sese ryšį, tai vienareikšmiškai galiu teigti, kad šis profilis mūsų santykius dar labiau sustiprino. Dar daugiau bendraujame, dar daugiau praleidžiame laiko kartu galvojant apie ateities turinį. Taip pat, vis dažniau pagaminame kažką skanaus viena kitai, kad išbandytume galvoje kilusį receptą ir sulauktume kritikos, pastabų, pagyrimų. Taip per maistą, per bendravimą, per kūrimą kartu, mūsų ryšys, kaip niekad ankščiau, yra labai stiprus.

 

Ar buvo situacijų, kai norėjosi viską mesti? Arba susikurti kiekviena savo asmeninį tinklaraštį?

Nemeluosiu, buvo kelios situacijos, kai abi jautėme „perdegimą“. Norėjome kurti kuo daugiau ir kuo geresnį turinį. Taip pat labai norėjau užmegzti ryšį su sekėjais, tad daug laiko praleisdavau kuriant „story“. Tai užimdavo daug laisvo laiko. Dažnai darant vis tą patį ir stengiantis turinio kiekį tik didinti, pajautėme nuovargį, išsekimą, virtuvėje vis daugiau nesutardavome. Taip pat kilo ginčų ir dėl to, kiek kartų per savaitę sukursime  receptų. Tada galvojome arba nutraukti viską, arba kurti man vienai – Dainai, nes Justei, mano sesei, krūvis tikrai buvo per didelis.

 

Kaip pasidalinate darbus?

Kurti dviese instagramą yra sunku, kai nesutampa norai, kai nesutariame dėl to, kiek kartų į savaitę kelsime įrašus, kiek „story“. Bet iš kitos pusės, dviese yra lengviau, nes darbus pasiskirstome. Justė, mano mažesnioji sesė, yra ta, kurios galvoje dažnai gimsta puikios receptų idėjos, labai dažnai ji juos ir pagamina. Tuo tarpu, aš fotografuoju, redaguoju nuotraukas, parašau tekstą, atrašau žmonėms bei kompanijoms.

 

Galbūt pastebite tam tikras tendencijas: kokie įrašai susilaukia daugiausiai žmonių reakcijų?

Esame pastebėjusios, kad bent jau mūsų sekėjai, kaip ir mes pačios, – smaližiai ir mėgsta saldžius receptus labiau (šypsosi). Desertų receptai ir susilaukia daugiausiai dėmesio.

Dar mėgstame filmuoti trumpus filmukus, instagrame vadinamus reels. Juose, per maždaug 30 sekundžių, parodome, kaip pagaminti kažką lengvai ir skaniai. Šie filmukai sulaukia didelio susidomėjimo. Aš suprantu, kodėl taip yra: aprašyti receptą, dažnu atveju, sunku – reikia daug žodžių, norint aprašyti detalią gaminimo eigą. O žmogus, pamatęs daug teksto, dažnai patingi skaityti ir nenori gaminti. Peržiūrėję trumpą filmuką žmonės lengviau supranta ir įsivaizduoja, ką patiems reikės daryti, jei norės pasigaminti patiekalą. Manau, reels filmukai ateityje tik dar labiau populiarės.

 

O kaip planuojate turinį? Ar idėjos gimsta spontaniškai, ar ruošiate planą: kada kokį įrašą kelsite?

Anksčiau abi atsisėsdavome ir planuodavome, galvodavome idėjas ateičiai. Viskas buvo gerai, planas pavykdavo puikiai. Bet šią vasarą, kaip jau ir minėjau, supratome, kad kartais užduočių sau iškeldavome per daug. Visko nespėdavome padaryti.

Tad vasarą kėlėme mažiau turinio, nes nemažai keliavome, aš šiek tiek dirbau, o Justė vyko į sporto varžybas užsienyje. Tikiu, kad nuo rudens grįžtame dar energingesnės, su daugiau idėjų ir įdomiu turiniu (nusišypso).

 

Kaip užgimė judviejų meilė kulinarijai? Ar ją įskiepijo šeimos nariai?

Nuo mažų dienų mėgome būti virtuvėje, stebėti mamą ar močiutę, ragauti, pamaišyti tešlą ar dekoruoti keksiukus. Viskas tiesiog buvo labai įdomu,  visas procesas suteikdavo daug džiaugsmo. Nuo pat vaikystės žinojome, kad namie, su meile gamintas maistas yra pats pats skaniausias. Dėl to, manau, mes su sese ir iki šiol virtuvėje jaučiamės labai gerai, mėgstame „žaisti“ su skoniais, išbandyti kažką naujo. Tai – mūsų laikas nusiraminti, pabėgti nuo dienos rūpesčių.

Meilė maisto gaminimui vis didėjo, kai mūsų eksperimentai virtuvėje kitiems žmonėms suteikdavo geriausius jausmus, malonumą. Būtent tai ir suteikia norą kurti dar ir dar, tobulėti, ieškoti įkvėpimo naujiems skoniams.

 

Kokios esate valgytojos? Ar drąsiai išbandote naujus receptus, ingredientus?

Esame visavalgės (juokiasi). Valgome viską, bet, žinoma, yra keli produktai, kurių ir nemėgstame. Mūsų skonio receptoriai yra gana panašūs, pavyzdžiui, pusryčiams dažniausiai renkamės avižų košę arba blynelius. Pietums dažniausiai būna subalansuotas patiekalas: baltymams – mėsa/žuvis, angliavandeniams – kruopos, makaronai ar bulvės, riebalams – avokadai, riešutai, skaiduloms – daržovės. Vakarienei mėgstame sumuštinius, keptus kiaušinius, burrito su daržovėmis ar įdarytas tortilijas. Tikrai valgome labai labai įvairiai.

Taip pat mėgstame ir išbandyti naujus skonius. Keliauti į dar nematytą maisto parduotuvę ar apsipirkti kažkokių įdomesnių produktų internete, mums labai labai daug džiugesio suteikiantis dalykas, nes eksperimentuoti tikrai mėgstame.

O kalbant apie nemėgstamus produktus, tai galiu pasidalinti, jog nemėgtu bananų, medaus. Taip pat, kartu su Juste, nemėgstame salierų, imbiero. Visi turime tai, ko nelabai mėgstame, mes – ne išimtis (šypteli).

 

Viename interviu esate sakiusi: „Mes atradome pusiausvyrą, taisyklę – daugiausia gaminame namie, valgome sveikai, bet, jei labai norime, kartais pasirenkame ir ne tokį sveikatai palankų maistą“. O ar iki atrandant šią taisyklę jūsų mityboje buvo klystkelių, kraštutinumų?

Žinoma buvo. Anksčiau, bent jau aš, nerasdama laiko po mokyklos pavalgyti ir, skubėdama į šokių repeticiją, pasirinkdavau visiškai nesočius, nesubalansuotus pietūs, jei juos galima taip pavadinti. Dažnai tai būdavo tiesiog bandele su limonodu ar česnakinis batonas. Po tokio maisto jausdavausi tragiškai, šokti būdavo sunku, veido oda taip pat atrodė labai prastai... Vėliau supratau, kad tai negali tęstis. Pradėjau daugiau rūpintis savo sveikata, domėtis mityba, maisto planavimu. Apie tai kalbėjau ir jaunesniajai sesei Justei. Abi atradome pusiausvyrą, valgome tiek namie, tiek kitur, bet mums tikrai nėra kančia pasigaminti daugiau maisto namie ir jį nusinešt kitą dieną kažkur su savimi. Mes po naminio maisto tiesiog jaučiames geriausiai ir žinome, ką dedame į savo kūną.

 

Ne kartą esate pasisakiusios, jog esate prieš maisto švaistymą. Galbūt galite pasidalinti savo triukais: ką daryti, jog maisto būtų iššvaistoma kuo mažiau?

Labai siūlau visiems pradėti maistą planuoti. Neprisipirkti jo tiek, kad vėliau reiktų išmesti. Pavyzdžiui, jei perkate mėsą, tai pagalvokite, kiek žmonių ją valgys ir po kiek maždaug gramų, tuomet sudauginkite ir pirkite. Taip pat atidarę kažkokį produktą, kaip jogurtą, pieną, kečupą ar bet ką kitą, nenustumkite jo šaldytuve į patį galą. Taip galite pamiršti, nenaudoti, o atidarytas produktas genda žymiai greičiau.

Dar vienas triukas: atsibodusį maisto likutį, pavyzdžiui ryžius, kuriuos galbūt jau valgėte vakar ar užvakar, paverskite visiškai kitu patiekalu. Pavyzdžiui, ryžių ir brokolių kotletukais ar ryžių apkepu... Tokių idėjų galite rasti internete. Arba apsilankykite mūsų paskyroje (instagram: @skanumynas).  Ten rasite ir daugiau patarimų, žinosite, kiek šaldytuve gali stovėti atidarytas tam tikras produktas arba kaip panaudoti likučius.

 

Neseniai viename interviu užsiminėte, jog turite sugalvojusios projektų ateičiai, tačiau kokie jie – neišdavėte. Rizikuoju ir klausiu: galbūt planuojate susikurti savo prekių liniją? O gal ketinate išleisti savo receptų knygą?

Kaip sakoma, svajoti reikia tyliai, bet galiu pasidalinti, jog labai artimoje ateityje planuojame su sese išleisti elektroninę receptų knygutę. Knygutę, nes ji nebus labai labai didelė, su be galo daug informacijos, tačiau vis tiek ji bus informatyvi, vaizdiškai spalvota, su aiškiais receptais ir mūsų labai labai pamėgtomis skonių kombinacijomis. Galiu drąsiai teigti, kad tai bus puikus projektas!

 

Pabaigai: ar galėtumėte pasidalinti kokiu nors sezoniniu, rudenišku receptu su mūsų skaitytojais?

Kai jau naminiai obuoliukai pasirodo, aš visuomet eksperimentuoju ir šis receptas man tiesiog „prilipo“. Kartoju jį metai iš metų – jis yra mūsų rudens mėgstamiausias receptas. Šis pyragas labai greitas, paprastas, visus ingredientus, manau, kiekvienas turime virtuvėje, tad ko dar reikia? Pradėkime gaminti!

„Veganiškas obuolių pyragas be kviečių“

Reikės:

  • Kilogramo obuolių
  • 1,5 stiklinės avižų miltų
  • Pusės stiklinės rudojo cukraus
  • 1 šaukštelio cinamono
  • Pusės šaukštelio druskos
  • Pusės šaukštelio kepimo miltelių
  • Stiklinės obuolių tyrės (nesaldintos)
  • 2 šaukštų aliejaus (naudojau graikinių riešutų, tinka ir kokosų aliejus ar bet koks kitas mėgstamas)
  • 1 šaukštelio obuolių acto
  • 1 stiklinės sojų pieno (ar bet kokio kito)

Ant viršaus:

  • Šaukšto rudojo cukraus
  • Šaukšto cinamono
  • Šaukšto avižų miltų
  • Šaukštelio vandens
  • Saujos smulkintų riešutų ir sėklų (naudojau migdolus ir saulėgrąžų sėklas)

Gaminimas:

Obuolius nuplauti ir supjaustyti kubeliais.

Visus sausus ingredientus išmaišyti viename dubenyje, o šlapius kitame. Šlapius supilti į sausus ir sumaišyti. Į masę įmaišyti obuolius.

Ant viršaus paruošiame trupinius. Tereikia sumaišyti visus ingredientus viename dubenėlyje ir užberti ant viršaus. Kepti 35min. 180°C įkaitintoje orkaitėje. Leiskite atvėsti ir ragaukite, skanaus!

 

Autorė: Rut Javič