Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Gintarė Marcel – mergina suradusi tobulą meno ir maisto dermę

2019-10-23
Publicējiet savu rakstu

Gintarė Marcel – mergina suradusi tobulą meno ir maisto dermę

Gintarė Marcel dirbo su Europos Sąjungos projektais iki tol, kol suprato, kad visgi pasuko ne tuo keliu apie kurį svajojo. Maistas visuomet užėmė labai svarbią vietą jos gyvenime, tad ilgai laukti nereikėjo ir maistas Gintarei tapo ne tik pomėgiu, bet ir darbu. Fotografė, maisto stilistė, 4 kulinarinių knygų autorė, Gintarė Marcel šiuo metu gyvena Šveicarijoje ir pasakoja mums apie savo laimę, visai netikėtai suradus idealų aistros menui ir maistui balansą. Šiuo metu skoningas, meniškas ir estetiškai atrodantis maistas – vienas iš jos fotografijos objektų.

Ypatingieji baklažanai ir pomidorai

Gintarė išduoda, kad jos skonis mažai tepasikeitė, nuo tų laikų, kuomet parašė savo pirmąjį receptą.

„Visą laiką mano mėgstamiausi receptai sukasi apie pomidorus, baklažanus ir viską, kas yra sezoniška – tam, kas keičiasi kas kartą atėjus vis kitam metų laikui. Vasarą būnu gyva pomidorais ir baklažanais, tai mano mėgstamiausios daržovės, o kuomet jos būna sezono aukštumoje, aš daugiau beveik nieko ir nevalgau. Mano pats mėgstamiausias vaikystės patiekalas buvo pomidorai su namine grietine. Visiškai paprastas ir elementarus dalykas”, – juokiasi pašnekovė.

Ekstremalios fotosesijos

Ekstremalios situacijos, tai neišvengiama Gintarės darbo dalis, pasitaikanti kone kiekvienoje fotosesijoje. Kartais tenka itin greitai suktis, kuomet per dieną tenka nufotografuoti labai daug patiekalų.

Gintarė atskleidžia, jog būna įdomu tuomet, kada reikia fotografuoti patiekalus, kurie turės keliauti ant produktų viršelių. „Jų paruošimas ir sudėtis nėra tradicinė. Pavyzdžiui, lazanija ruošiama kartu su kartono plokštėmis”, – juokiasi pašnekovė.

„Man atrodo, kad įdomiausia buvo fotografuoti 25 ledų rūšis. Tuo metu buvo vidurvasaris ir termometro stulpelis siekė 30-33 laipsnius šilumos. Mes su komanda, ateljė atšaldėme iki 16 laipsnių ir po kurio laiko šokinėjome visi iš šalčio, nes buvo taip šalta, – apie darbo užkulisius juokdamasi pasakoja Gintarė ir priduria, kad kuomet suvalgai 25 ledų rūšis ištinka visiška cukraus koma.

Kelionės įkvepia naujoms idėjoms

Gintarė idėjų semiasi kelionių metu. Pašnekovės parašytos kulinarinės knygos, tai kelionių po Viduržemio jūrą atspindys.

„Keliaujant po Viduržemio regioną ar po Europą, ragauji viską, ką tik gali išragauti. Natūraliai kyla idėjos, ką ir su kuo gali derinti. Aš manau, kad kuo daugiau šiame „puode” sukiesi, tuo daugiau idėjų kyla. Jeigu tik šiek tiek nutolsti, idėjų iš karto mažiau. Bet kuomet tu visiškai esi tam atsidavęs, vidurį nakties atsikėlęs galvoji apie būsimą receptą. Receptų kūrimas yra viskas apie ką tuo metu galvoji. Jų testavimas ir tobulinimas iki paskutinio siūlo galo. Kartais tu nuo to pavargsti, tuomet supranti, kad reikia padaryti pertrauką. Aš neatmetu galimybės, kad po kelių metų, bus dar kokia nors viena knyga. Tik manau, kad jai idėjos turi subręsti”, – apie ateities planus atvirauja pašnekovė.

Gintarė atskleidžia, kad  fotografijoms idėjų ji semiasi iš ją supančios aplinkos, iš meno knygų, iš Olandų ir Nyderlandų menininkų, paveikslų galerijose.

Stebinantis virtuvių kontrastas

Prancūzų ir italų virtuvės – Gintarės mėgstamiausios. Tačiau tarp šių dviejų virtuvių esantis didžiulis kontrastas, dar dabar stebina pašnekovę.

„Prancūzų virtuvė yra labai komplikuota, joje labai daug detalių, daug žingsnių, o italų atvirkščiai – ji remiasi keliais ingredientais ir labai elementariais procesais. Pirmiausia aš pradėjau domėtis prancūzų klasikine virtuve, o kuomet atkreipiau dėmesį į italų, nustebau, kaip galima supaprastinti labai daug žingsnių”, – pasakoja Gintarė.

Nėra universalios taisyklės

Gintarė išduoda, kad fotografijoje universalių taisyklių, kurias galėtum pritaikyti kiekvienoje situacijoje, tikrai nerasi. Jų yra labai daug. Gintarė patikina, kad vienas svarbiausių dalykų dirbant su maistu, tai mokėti jį suprasti.

„Dirbant su maistu, reikia suprasti kas yra maistas, kiek jis laiko gyvens ir kaip jis elgsis, kai mes jį padėsim prieš kamerą. Kartais aš turiu tik 30 sekundžių padaryti nuotrauką, kartais mes tinkamo kadro paieškos gali užtrukti iki 2-3 valandų”, – sako pašnekovė.

Restoranai, kurie stebina

Gintarė pasakoja, kad restoranuose ji svečiuojasi dviem atvejais. Tuomet, kada tingisi gaminti namuose bei tada, kada tiksi pavalgyti įdomiau.

„Aš renkuosi restoranus pagal jų sugebėjimą nustebinti. Stengiuosi lankytis ten, kur žinau, kad atėjusi busiu nustebinta. Galbūt surasiu tai, ko  dar neragavau, ar galbūt pastebėsiu kokią naudojamą techniką, kurios aš ankščiau nemačiau”, – sako pašnekovė.

Besilankydama Vilniuje, Gintarė visuomet stengiasi apsilankyti restorane „Sweet root”. Ji žavisi jų darbu bei požiūriu į lietuvišką virtuvę.

Vaiva Didžiulytė @meniu.lt