„Iš stevijos augalo gaminamas saldiklis yra kur kas saldesnis už cukrų, tačiau visai neturi kalorijų ir yra natūralus. Dėl šių savybių saldiklis yra saugus vartoti žmonėms, netoleruojantiems gliukozės, sergantiems diabetu, ar tiesiog norintiems nekenkiant sveikatai riboti per dieną suvartojamų kalorijų kiekį“ – pasakojo gydytoja dietologė Žana Antonova. Pasak jos, iš stevijos augalo gaminami saldikliai puikiai tinka maistui ir gėrimams saldinti.
Apie stevijos savybes ir privalumus svečiai diskutavo su mitybos specialiste, taip pat su slaugytojų diabetologų draugijos pirmininke ir Lietuvos diabeto asociacijos garbės nare gydytoja dr. Juzefa Uleckiene. Anot J. Uleckienės šis saldiklis ypač tinkamas tiems, kuriuos vargina aukštas kraujospūdis, kadangi, priešingai nei įprastas cukrus, jo nedidina bei neapsunkina širdies darbo.
Kulinarijos studijoje „Čiop Čiop“ buvo surengta išskirtinė kulinarijos pamoka. Jos metu vakaro svečiai mokėsi gaminti desertą, kuriame nebuvo naudojamas cukrus. Jis buvo pakeistas iš medaus žolės išgautu natūraliu saldikliu. Kulinarijos subtilybių mokėsi daininkė Evelina Anusauskaitė ir jos mama Jurga Anusauskienė, iliuzionistas Mantas Wizard ir šokėja Kristina Tarasevičiūtė. Svečiai ne tik turėjo progą paragauti tikros medaus žolės, bet ir parsinešti po nedidelį sodinuką į namus.
Susibūrę aplink virtuvės stalą vakaro svečiai gamino ne tik gardų, bet
ir labai sveiką desertą – bananų ir avokadų kremą su džiovintais
vaisiais. Skaniais eksperimentais garsėjantis jaunasis virtuvės šefas
Reinaldas Janonis nė vieno nepaliko be darbo. Evelinai Anusauskaitei
teko pareiga maišyti kremą, jos mamai Jurgai supjaustyti šviežius
bazilikus, o Mantas Wizard stojo prie viryklės.
Nors stevijos augalas yra kilęs iš Paragvajaus, Lotynų Amerikoje, jo užauginti galima ir Lietuvoje. Lietuviškai medaus žole vadinamas augalas gali augti ir namuose ant palangės. Tereikia nepamiršti jo reguliariai palaistyti ir prisiminti, kad kaip ir visi tropiniai augalai stevija mėgsta šilumą ir saulės šviesą.