Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Nutukimo priežastis – kompiuteris

2009-05-19
Paskelbk savo straipsnį

Britų mokslininkai tvirtina, kad kompiuteriniai žaidimai, internetas ir kitoks darbas kompiuteriu veikia smegenis, todėl kyla grėsmė nutukti.
Didžiosios Britanijos Karališkojo instituto (the Royal Institution) profesorė Susan Greenfield teigia, jog nuolatinis darbas kompiuteriu (žaidimai, naršymas internete bei kita veikla) pertvarko smegenų veiklą ir skatina jų degradaciją. Visa tai lemia antsvorio atsiradimą.

Ponia Greenfield pateikė pavyzdį. Jei vaikas iškrenta iš medžio ir skaudžiai susimuša, kitą kartą bijo į jį lipti. Jeigu suaugęs žmogus žaidžia kompiuteriu ir pralaimi, tiesiog žaidžia toliau. Pripratimas prie virtualaus pasaulio sukelia nuolatinius smegenų pokyčius – žmogus negali adekvačiai reaguoti į stresines ar kritines situacijas, lėtai reaguoja į besikeičiančias situacijas. Paveikti interneto ir kompiuterinių žaidimų, žmonės valgo daug ir neteisingai, nė nesusimąstydami apie pasekmes. Daugumai iš jų nė nešauna mintis apie dietas bei maisto produktų derinimą. Pasak profesorės, tai vyksta dėl neteisingo smegenų darbo.

Daktarės nuomone, dažnas naudojimasis kompiuteriu mažina dėmesingumą, slopina vaizduotę. Dėl to visa smegenų dalis, atsakinga už šias funkcijas, pradeda veikti neteisingai bei sukelia išvardintus sutrikimus. Nenaudojama ši smegenų dalis tiesiog nustoja dirbti ir tampa tokia, kokia buvo vaikystėje.

Be to, kitų mokslininkų tyrimai parodė, kad dėl smegenų žievės sužalojimo žmonės tampa beatodairiškais. Tai reiškia, jog kompiuteriai išties atima gebėjimą adekvačiai vertinti realybę. Kitame moksliniame darbe tvirtinama, kad žmonių, turinčių antsvorio, smegenų žievės aktyvumas vidutiniškai mažesnis, nei turinčių normalų kūno svorį. Taigi ryšys tarp kompiuterizacijos ir antsvorio yra. Šiandien 10–11 metų vaikai su šeima praleidžia 1300, o prie kompiuterio – 2000 valandų per metus. Tenka pripažinti, jog faktai išties gąsdinantys...

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: Telegraph.co.uk
Nuotraukos:corbis.com
Meniu.lt informacija