Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lenkija vėl virto kainų rojumi lietuviams

2010-11-03
Paskelbk savo straipsnį

Maisto produktams brangstant, lietuviai apsipirkinėti vėl skuba į kaimyninę Lenkiją, kur, anot jų, įsigyti maisto ar buities reikmenų galima iki 20 proc., o kartais ir dar pigiau nei Lietuvoje.

Traukia ir klaipėdiečiai

Apsipirkinėjimas Lenkijoje itin išpopuliarėjo prieš dvejus metus, kai į šios šalies prekybos centrus ir turgavietes išvykas organizavo įvairios kelionių agentūros.

Tuomet daugeliui ten apsipirkti apsimokėdavo dėl nuvertėjusio Lenkijos zloto.

Dabar žmonės ten važiuoja dėl gerokai žemesnių nei gimtinėje maisto produktų kainų.

Nors važiuoti į Lenkiją labiausiai apsimoka tiems, kurie gyvena netoli sienos su šia kaimynine šalimi, apsipirkimas joje vilioja ir klaipėdiečius.

„Kažkodėl visi mano, kad ten važiuojame pirkti tik greitai gendančių maisto produktų. Tikrai ne. Lenkijoje kur kas pigiau kainuoja ir skalbimo milteliai, ir tualetinis popierius, kiti buitiniai reikmenys, kruopos, makaronai, padažai, šunų ėdalas – šie produktai negenda, tad nuvažiuoti jų įsigyti kartą per kelis mėnesius tikrai verta“, – pasakojo į Suvalkus apsipirkti vis dažniau važiuojanti klaipėdietė Virginija.

Pigesnis ne tik maistas

Moteris tvirtino, kad kaimyninėje valstybėje beveik viskas kainuoja pigiau. Ji teigė pastebėjusi, jog, be buities prekių, iš Lenkijos verta parsivežti paukštienos, kiaulienos ar kitokios mėsos.

Taip pat ten pigesni ir įvairūs rūkytos mėsos gaminiai, dešros, daržovės.

„Pavyzdžiui, paukštiena ten kainuoja 9–11 zlotų (apie 7,8–9,5 Lt), kiauliena – 10–12 zlotų (apie 8,7–10,4 Lt). Didelę pakuotę skalbimo miltelių galima įsigyti už 25–30 zlotų (apie 21,7–26 Lt). Jei perki daugiau, tai kelionė ne tik atsiperka, bet dar ir sutaupai“, – paskaičiavo Virginija.

Tiesa, moteris tikino, jog ten apsimoka važiuoti tik su didesne kompanija.

Klaipėdietė pasakojo, kad išsinuomotu autobusiuku į Lenkiją jų važiuoja septyni aštuoni ar dar daugiau žmonių. Kelionė kiekvienam atsieina maždaug 50 litų.

Vyksta ir kavinių savininkai

Vykti apsipirkti į Lenkiją vis patraukliau atrodo ir kavinių bei mažų parduotuvėlių savininkams.

„Kas dvi tris savaites pirkti produktų į Lenkiją vykstame jau apie metus. Vienu laiku ten važiuodavome rečiau, nes nebeapsimokėjo, bet dabar, kai Lietuvoje viskas taip žaibiškai brangsta, kitos išeities nebeturime. Mūsų kavinėje nuolat vyksta įvairūs pobūviai, o žmonės šiais laikais švęsti nori kuo pigiau, tad ir ieškome įvairių galimybių sutaupyti“, – paaiškino kavinukės savininkė Irena Gailevičienė.

Ji tvirtino, kad lenkiška produkcija yra ne ką prastesnė nei lietuviška.

Be to, anot jos, perkant dideliais kiekiais ten pasiūlomos dar ir papildomos nuolaidos.

Lenkijoje norintiems apsipirkti klaipėdiečiams keliones tenka organizuotis patiems, nes nė viena mieste veikianti kelionių agentūra to nesiūlo.

Tokio pobūdžio keliones vis dar organizuoja kai kurios Vilniuje ir Kaune veikiančios kelionių agentūros.

Vienos dienos apsipirkimo kelionę į Lenkiją vienam asmeniui jos siūlo už 40–50 litų.

Tiesa, anot tokias keliones pardavinėjančių vadybininkų, šios išvykos nebėra tokios populiarios, kaip anksčiau, nes vis dažniau apsipirkinėti į Lenkiją lietuviai vyksta nuosavais automobiliais.

Produktai dar brangs

Nors kai kurių produktų kainos mūsų šalies prekybos centruose gerokai išaugo vos prieš kelis mėnesius, kai kurie jų tiekėjai jau vėl prabilo apie produkcijos branginimą.

Kylančios kainos lietuvius dar labiau skatins ieškoti kitų būdų, kaip prasimanyti pigesnių produktų, tad keliaujančiųjų į Lenkiją apsipirkinėti gretos tik didės.

Rugsėjį parduotuvėse apie 15–20 proc. brango visos aliejaus rūšys, kava – apie 20 proc., miltai – apie 10 proc., įvairios kruopos – 15–20 proc.

Pieno ir jo produktų kainos pakilo 5–10 proc., duona ir jos gaminiai pabrango apie 10 proc. Labiausiai brango grikiai, kurių kaina išaugo apie 60–70 proc.

Nepaisant to, kai kurie tiekėjai šiuos produktus ir vėl brangina.

Teigiama, jog netrukus prekybos centruose dar labiau išaugs kavos, kai kurių kruopų bei aliejaus kainos.

Tvirtinama, kad kavos pakuotė netrukus turėtų brangti dar apie 5 litus, litras aliejaus – apie 0,5–1,5 lito.

Priklausys nuo derybų

Žinios apie brangstančius produktus nedžiugina ir prekybininkų, kurie suka galvas, kaip sumažinti kainas.

Anot prekybos tinklo „Maxima LT“ atstovės spaudai Renatos Saulytės, bent jau kol kas didinti kainų jie nesiruošia, tačiau kaip bus ateityje – neaišku.

„Kilus kainų skandalui, į kurį įsikišo net politikai, mes nutarėme nieko nebranginti, tad jau nuo spalio pas mus nebrango nė vienas produktas. Pažadu, kad iki lapkričio vidurio – tol, kol vyksta derybos su visais tiekėjais, niekas ir nebrangs. Dedame visas pastangas, bet jei susitarti nepavyks, teks ir mums ne visus, tačiau kai kuriuos produktus pabranginti“, – patikino R.Saulytė.

Kaltę verčia derliui

Pašnekovė tvirtino, jog derybos dėl naujų kainų vyksta kiekvienų metų rudenį. Tačiau šis ruduo, pasak jos, ypatingas tuo, jog kone visi tiekėjai nori branginti savo produkciją.

„Girdėjome, kad brangs ir kava, ir aliejus. Kodėl kilo toks brangimo ažiotažas, sunku pasakyti, tačiau tiekėjai kainų augimą mums grindžia tuo, jog šiemet buvo prastas derlius. Visi jie sako tą patį. Kiek čia tiesos, nežinome. Štai sulaukėme naujo grikių derliaus, tad kainos, kurios buvo sukilusios dėl jų stygiaus, turėjo sumažėti, bet taip neatsitiko. Mums paaiškinta, kad jų užauginta gerokai mažiau, todėl šios kruopos išliko tokios brangios“, – situaciją paaiškino R.Saulytė.

Šiuo metu grikiai parduotuvėse kainuoja nuo 4 iki 8 litų. Dėl tokios kainos, anot pašnekovės, gerokai sumenko jų paklausa – pirkėjai stengiasi grikius pakeisti kitomis kruopomis.

Vis dėlto R.Saulytė pabrėžė, jog visomis išgalėmis stengsis, kad kainos bent jau būtiniausių produktų – pieno, duonos, mėsos, makaronų – šiemet nekiltų.

Nuotraukos: inmagine.com

 

2010 11 03