Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kuo naudingi lašiniai

2006-10-25
Paskelbk savo straipsnį

Lašinius valgyti – skanu ir naudinga. Pastaruoju metu dietologai pataria vengti juos valgyti, neva dėl didelio riebalų kiekio jie skatina aterosklerozę.

Tačiau riebalų pasaulis ne toks jau paprastas. Apsieiti be jų organizmas negali. Kad nuspręstum, kokių riebalų atsisakyti, reikėtų susipažinti su jų savybėmis. Pirmiausia – ar produkte yra riebiųjų nesočiųjų rūgščių.

Kiaulienos lašiniuose yra arachidinės rūgšties, kuri priskiriama nesotiesiems riebalams ir yra viena iš nepakeičiamų riebiųjų rūgščių.

Ji įeina į ląstelių membranų sudėtį, yra širdies raumens fermento dalis, taip pat dalyvauja cholesterino apykaitoje.

Lašiniuose yra ir kitų vertingų nepakeičiamų riebiųjų rūgščių. Pagal jų sudėtį (iki 10 proc.) lašiniai pralenkia sviestą. Būtent dėl to lašinių biologinis aktyvumas penkis kartus didesnis nei sviesto ar jautienos riebalų.

Baimintis, kad lašiniuose esantys sotieji riebalai (o jų tikrai nemažai) sutrikdys cholesterino apkykaitą, verta tik tuo atveju, jei šiuo produktu piktnaudžiaujate. Jei kiaulienos lašinius valgote nedideliais kiekiais, vargu ar reikėtų baimintis aterosklerozės. Ypač jei valgote juos su šviežių daržovių salotomis, pagardintomis nerafinuotu saulėgrąžų aliejumi ir natūraliu actu (obuolių arba vynuogių), kurios yra stiprus antioksidantas.

Kiaulienos lašiniai plačiai vartojami liaudies medicinoje. Vartojami išoriškai jie kartais veiksmingesni nei kokie patentuoti tepalai.

Skaudamus sąnarius nakčiai sutepkite lydytais taukais, uždenkite kompresams skirtu popierium, apvyniokite vilnoniu šaliku ir palikite per naktį. Vietoj lydytų taukų tiks seni lašiniai, sumalti mėsmale ir sumaišyti su trupučiu medaus.

Jei po traumos sutriko sąnarių judrumas, 100 gramų kiaulienos riebalų sumaišykite su šaukštu druskos ir įtrinkite į sąnario sritį. Apriškite šildančiu tvarsčiu.

Sergant mastitu ant uždegimo vietos uždedamas gabalėlis senų lašinių.

Jei skauda dantį, gabaliukas lašinių be odos, nuvalius druską, dedamas tarp dantenų ir skruosto 15-20 minučių. Skausmas pamažu nurims.

„Vakarų ekspreso“ informacija