Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Į ką taikosi maisto pramonė?

2011-12-01
Paskelbk savo straipsnį

Britų dienraštis „The Guardian“ atskleidė maisto pramonės naudojamus metodus, skirtus paveikti vaikus per virusinio marketingo priemonių diegimą, „apeinant“ jų pačių tėvus. Išsamiuose reklamos agentūros „Leo Burnett“ dokumentuose atskleidžiama, kaip vienai iš „Kellogg‘s“ produktų kampanijai pasisekė patekti į „vaikų rinką“ ir „neleisti mamoms spręsti“ taip, kaip niekam iki tol nebuvo pavykę.

Sveikatos komiteto teigimu nutukimas ir jo sukeltos pasekmės jau sunkiai suvaldomos. Jaunoji karta auga aplinkoje skatinančioje persivalgymą, kas neišvengiamai baigiasi nutukimu. Dėl šios priežasties teigiama, jog šiandieniniai vaikai greičiausiai bus pirmoji karta per šimtmetį, kurios gyvenimo trukmė trumpės. Kaip iliustracija šiai prielaidai pateikiami vaikų mirties, dėl širdies nepakankamumo, tiesiogiai susijusio su nutukimu, pavyzdžiai. Panašu, jog esminės klaidos, ne tik Britanijoje bet ir visame pasaulyje, padarytos vertinant „junk food‘o“ marketingo priemonių pasekmes vaikų atžvilgiu.

Grįžkime prie minėto „Kellogg‘s“ pavyzdžio. Reklaminėse kampanijose skirtingi produktai pristatomi sukeliant vaikams patrauklias asociacijas: kalbantys vaisiai „mutantai“, vaikų tarpe populiarių įžymybių veidų naudojimas ant atributikos, multiplikacinių personažų ir t.t.. „Žinutę“ vaikams reklamos kompanijos įsigudrina skleisti per vaikiškus koncertus, filmus, žurnaluose, vaikų tarpe populiariuose TV laidose, muzikos kanaluose.  

„Turime aiškų indikatorių, kad produkto žinutė „infiltravosi“ į vaikų pašnekesius“ – pasiekimais giriamasi reklamos agentūros dokumentuose. Reklamos siunčiamas žinutes vaikai pradeda naudoti kasdieniniame bendravime, kalbėdami reklaminių klipų frazėmis. Kampanijoje naudojamos ir interaktyvios produktų interneto svetainės vaikams, kuriose jie skatinami bendrauti tarpusavyje ar net su reklaminiais personažais.

Reklamos agentūros teigimu, ji sugebėjusi pasiekti 60% vaikų vien viešųjų ryšių ir interneto pagalba. Ir tik po šių įspūdingų skaičių pradedamos reklaminės kampanijos „mamoms“, kurios įsivaizduoja esančios pagrindinės pirkėjos. „Vaikai tapo pagrindiniais produkcijos „advokatais“ mamų akyse, o mamos – bendrininkėmis, išgirdusios apie vaisius „Kellogg‘s“ produkcijoje vaikams“.

Įdomiausia tai, jog aprašomame produkte tikrai galima surasti vaisių, tik suprantama jie yra perdirbti, prisotinti cukraus, hidrintų riebalų ir kitų ingredientų turinčių mažai maistinės vertės.

Gudresni prekybininkai veikia ne tik per įprastus kanalus bet ir per kitas įtakos platformas. Pasitaiko gamintojų, kurie sugeba „atsidurti“ mokyklinėje literatūroje ir čia skatinti vaikus maitintis pvz.: šokoladu ir traškučiais. Lietuvoje tokių pavyzdžių matyti dar neteko, bet apie Lietuvos maitinimo mokyklose politiką visai atskira kalba.