Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Gaivusis vasaros valgis – vaisių salotos

2006-07-05
Paskelbk savo straipsnį

Iš kur kilo vaisių salotos? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, ką jūs vadinate vaisių salotomis. Vaisiai (virti, su cukrumi, tik nuskinti), sumaišyti su daržovėmis, – tokie mišiniai buvo žinomi dar antikos laikais. Ingredientai bei receptai labai priklausė ir iki šiol priklauso nuo geografinės padėties (skirtingose šalyse esti skirtingų vaisių) ir nuo požiūrio į patį vaisių (naudingas organizmui ar ne).

Tokios vaisių salotos, kokias žinome dabar (įvairūs vaisiai su jogurtu ar sirupu), atsirado XIX amžiaus viduryje. Pradžioje tokios salotos buvo gaminamos su alkoholiu, o apie 1920 išpopuliarėjo nealkoholinės vaisių salotos ir drebučiai su įvairiais vaisiais. Aišku, šalyse, kuriose gausu riešutų ir vaisių, iki šiol populiarios taip vadinamos sausos salotos iš riešutų ir džiovintų vaisių. O Indonezijoje gaminamos aštrios vaisių salotos, kurios labai skiriasi nuo tų, kurias valgome mes.

Yra įvairiausių vaisių salotų receptų. Lietuviškose vaisių salotose turėtų būti obuolių, nes šių vaisių yra mūsų šalyje, taip pat braškių. Salotoms puikiai tiks konservuoti vaisiai, kurių skystį galima naudoti kaip padažą. Padažui taip pat naudojamas jogurtas ar sirupas, ar net lengvas alkoholis. Tai populiariausi padažai, tačiau yra žinoma receptų, kuriuose siūloma vaisių salotas gardinti majonezu.

Amerikoje vaisių salotos yra populiariausias desertas, tiekiamas tiek restoranuose, tiek mokyklų valgyklose. Jos populiarios dėl vaisiuose esančių vitaminų.

Pagal užsienio spaudą parengė Laura Kubilienė
Meniu.lt informacija
Interneto archyvo nuotrauka