Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaziuko mugėje planuojama sulaukti pusės milijono lankytojų

2011-02-28
Paskelbk savo straipsnį

Sostinėje kovo 4-6 dienomis tikru pavasariu pranašu Lietuvoje laikoma Kaziuko mugė. Viename spalvingiausių metų renginių lankytojai galės ne tik įsigyti tautodailininkų ir amatininkų dirbinių, paragauti vietoje gaminamų tradicinių patiekalų, įsigyti lietuviškų sūrių, mėsos gaminių ar saldumynų, bet ir pasiklausyti folkloro kolektyvų koncertų bei sudalyvauti kituose šventės organizatorių siūlomose atrakcijose.

Kaziuko mugei daugiau nei 400 metų

Vasario 23-ąją surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatyta mugės programa, sostinės meras Raimundas Alekna kalbėdamas apie būsimąją mugę sakė: „Kaziuko mugė sostinėje rengiama nuo 1604 metų. Tiesa, anksčiau ši šventė buvo daugiau religinio pobūdžio. Tradicijos mums padeda išsaugoti kultūrinį paveldą ir kai kurie mugės dalyviai jau ruošiasi ištisus metus.“ Mero teigimu, nereikia pamiršti, kad mugėje kasmet dalyvauja net tik ne tik dailiųjų amatų žinovai, bet ir meno kolektyviai, kurių šiemet Kaziuko mugėje bus itin daug.

Pernai Kaziuko mugėje daug dėmesio buvo skirta Dzūkijos regionui, buvo pristatytas ne tik šio krašto kultūrinis ir kulinarinis paveldas, bet ir meninis palikimas, o šiemet daugiausiai dėmesio bus skiriama Aukštaitijos regionui. Iš visų užsiregistravusių mugės dalyvių jauniausiajai – papuošalais prekiausiančiai mergaitei – vienuolika metų, vyriausiajam dalyviui, liaudies amatų meistrui, 83-eji.

Be įvairių tradicinių pramogų Lukiškių aikštėje veiks ir alternatyvioji Kaziuko mugė, kuri kvies pasidžiauti įvairiais garso ir vaizdo menininkų projektais. Idėjos autorius Gintautas Rožė spaudos konferencijoje sakė: „Mūsų tikslas – suvienyti įvairias kūrybines dirbtuves ir menininkus, o idėjos šūkis – kas buvo vakar – folkloras šiandien“. Mugės metu duris atvers parodų galerijos, o literatūros ir poezijos mylėtojus į renginius kvies Vilniaus mokytojų namai.

Mugė užims 7700 kvadratinių metrų plotą

Vienas iš šventės orgazanizatorių, Tadas Rimdžius, kalbėdamas apie Kaziuko mugę sakė: „Mugė kasmet plečiasi. Šiemet ji išsitęs visu Gedimino prospektu iki Tymo kvartalo bei Pilies gatve iki Rotušės aikštės. Lankytojams, sumaniusiems pėsčiomis įveikti visą atstumą, teks nukulniuoti 4,2 km einant į vieną pusė ir tikriausiai tiek pat grįžtant atgal.“ T. Rimdžiaus teigimu, šiemet mugės dalyviai užims 7700 kvadratinių metrų plotą, o už prekeiviams išduotus leidimus į savivaldybės biudžetą planuojama surinkti apie 115 tūkst. litų.

„Vieno kvadratinio metro nuomos kaina yra 45 litai, neįgaliesiems, studentams ir moksleiviams taikoma nuolaida ir už vieną kvardratinį metrą reikia mokėti tik 15 litų. Paprastai vienam prekeiviui skiriami šeši kvadratiniai metrai, tad už nuomos kaina trims dienoms yra 270 arba 90 litų,“, – kalbėjo šventės organizatorius.

Laukiama pusės milijono lankytojų

Šiemet mugėje planuojama sulaukti net pusės milijono lankytojų: „Ypač amatininkai ir tautodailininkai džiaugiasi sulaukdami svečių iš Skandinavijos šalių, nes šie itin vertina rankų darbo produkciją. Informacija apie mugę buvo viešinama ir turizmo leidiniuose, jau dabar žinome, kad sulauksime nemažai lankytojų iš užsienio šalių,“ – sakė T. Rimdžius.

Mugės organizatorius taip pat užsiminė, kad rimtas iššūkis priimant tokį gausų svečių ir dalyvių skaičius yra miesto švara ir patikino, kad vien pernai po Kaziuko mugės iš sostinės centro buvo išvežta 34 tonos šiukšlių, tad šiemet mugės dalyviai ir lankytojai prašomi naudotis papildomai pastatytais šiukšlių konteineriais.


Nuotrauka: Diena.lt

2011 02 28