Egiptas
Parduotuvėse alkoholio nerasite, tad jei norėsite ką nors pagurkšnoti ( net ir dezinfekcijos tikslais), geriausia pasiimti butelį iš namų ar nusipirkti duty free parduotuvėje – tikėtina, kad jo kokybė bus šimtą kartų geresnė nei gėrimų perkamų baruose. Gatvėse ir kitose viešose vietose alkoholio vartojamas draudžiamas. Viešbučiuose išgerti galima, tačiau kartais jus nustebins personalo, besistengiančio parodyti, ką galvoja apie tokius gėrimus, grimasos. Yapč smerkiamos moterys, kurioms be alkoholio vartojimo išsyk „prikabinamos“ ir visos kitos nuodemės. Tiesa, nors tai gali prislėgti jautresnius asmenis, neretam „all-inclusive“ viešbučio barus siaubiančiam piliečiui tai nebelabai rūpi.
Jordanija
Jordanija – pasaulietinė valstybė, tad klausimą „gerti ar negerti“ kiekvienas pilietis ir svečias sprendžia pats. Vienintelė išimti – alkoholio vartojimas Ramadano metu. Tuomet uždaromi alkoholio skyriai parduotuvėse, tačiau gėrimų vartojimas viešbučiuose neribojamas. Tiesa, galima susitarti ir su pardavėjais: šie, neparduodami gėrimų vietiniams, turistus neretai praleidžia prie uždraustųjų lentynų. Ir nors religiniai lyderiai tvirtina, jog alkoholio vartojimas – nuodėmė, čia gaminamas neblogas vynas. Jordanijos vyndariai, nesuvaržyti vyndarystės taisyklių, neretai maišo tokias vynuogių rūšis, kurios paprastai laikomos nederančiomis. Gaunamas rezultatas tikrai įdomus.
Turkija
Kaip ir Jordanijoje, Turkijoje pasirinkimas gerti ar ne yra asmeninis. Be to, vietiniai mėgsta turėti neprastas gero vyno kolekcijas ir atsargas. Kita vertus, pasigerti laikoma itin nepadoriu elgesiu, ypač – moterims. Teigiama, jog padorios moterys negeria, o geriančios...
Alkoholio vartojimui nėra jokių apribojimų – jo galite įsigyti parduotuvėje, gatvėje, restorane ar viešbutyje. Tiesa, daugelyje barų jums parduodami gerokai skiesti gėrimai.
Jungtiniai Arabų Emyratai
Čia gerti draudžiama vietiniams, tačiau turistai ( jei yra pasiryžę sumokėti tokius pinigus) viešbučiuose gerti gali netrukdomi. Viešuose vietose – paplūdimiuose ar parkuose gerti draudžiama, o girtus asmenis gatvėse stabdo policija. Ypač baudžiami vairuotojai, kurių kraujuje rasta bent šiek tiek alkoholio. Griežčiausi įstatymai Sharjano emyrate.
Norintys į šalį įsivežti alkoholio turi žinoti, jog čia griežtai kreipiama dėmesio į kiekį – čia galima įsivežti du litrus. Tiesa, visada galima rasti parduotuvių, kur parduodami alkoholiniai gėrimai, tačiau tuo reikia pasidomėti iš anksto. Jei to nepadarėte, geriausias informacijos šaltinis – taksi vairuotojai.
Tunisas
Gerti iki žemės graibymo ir pasirodyti gatvėje – didžiausia klaida, kurią galima padaryti. Tai jums kainuos tikrai nemažai, mat baudos už tokį prasižengimą labai didelės. Kita vertus, Tunisas – viena iš liberaliausių arabų šalių. Jūs galite nusipirkti alkoholio viešbutyje, nedideliuose restoranuose ar valstybinėse alkoholio parduotuvėse. Patariama paragauti vietinių gėrimų – buvusiose prancūzų kolonijose gaminamas geras alus, likeriai bei įdomi figų degtinė „Buch“.
Kataras
Nors Kataras nėra pačia populiariausia šalimi tarp turistų, vis daugiau jų čia atvyksta suvilioti specialių „Qatar Airlines“ pasiūlymų. Prisiminkite – alkoholio čia neįsivešite, mat jis bus konfiskuotas muitinėje. Jis tai pat neparduodamas ir parduotuvėse. Vienintelė gėrimų parduotuvė yra įsikūrusi tolimiausiuose Dohos priemiesčiuose, tačiau ir čia alkoholio neįsigysite – jis parduodamas tik pagal specialias korteles, duodamas tik šalyje oficialiai dirbantiems užsieniečiams, kuriems leidžiama išleisti gėrimams tik nedidelę atlyginimo dalį.
Viešbučių teritorijose alkoholis parduodamas, tačiau kainos tokios, jog tikrai labiau pasimėgausite limonado stikline.
2011 01 16