Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Alaus studija“– apsisprendė pilstyti į bokalus vien tik užsienio gamintojų alų (Vilnius)

2010-12-17
Paskelbk savo straipsnį

Mūsų rinkos sąlygomis labai panašiai skamba būdvardžiai „maži“ ir „mažai žinomi“. Prie pastarųjų galima priskirti daugybę užsienietiškų alaus rūšių, kurių asortimentas net ir parduotuvių lentynose kol kas yra ribotas. Užpildyti šią spragą pastaruoju metu ėmėsi visa eilė specializuotų krautuvių, tačiau į barus ir kavines užsienietiškas pilstomas alus kelią skinasi sunkiai.

Užpildyti šią spragą ėmėsi sostinės Šiaurės miestelyje jau pusę metų veikianti „Alaus studija“– ji apsisprendė pilstyti į bokalus vien tik užsienio gamintojų alų. Marketingo požiūriu šis projektas atrodė labai rizikingai: juk patys gėrimai daugeliu atvejų vietiniam vartotojui yra mažai žinomi, be to, kavinė yra gerokai nutolusi nuo respektabilios publikos ir užsieniečių traukos centrų. Aišku, prestižiniu rajonu tapusio Šiaurės miestelio gyventojai taip pat neskursta, tačiau daugumą jų slegia būsto kreditai ir kitos paskolos, verčiančios gerti alų namie prie televizoriaus... Būta ir teigiamų ženklų: „Studija“ įsikūrė viename nedaugelio išlikusių senojo karinio miestelio statinių - dar caro laikais statytos valgyklos patalpose. Pastato sienos sumūrytos iš figūrinių plytų, o plačią perdangą laiko grakšti metalo kolonų ir valcuotų sijų konstrukcija – šis bruožas, daugeliui pažįstamas iš amerikietiškų filmų, yra labai retas Lietuvos architektūroje ir, aišku, labai dėkingas „užsienietiško“ įvaizdžio formavimui. Minėtas konstrukcijas papildo daugybė retro stilistikos atributų – pradedant senais plakatais, radijo imtuvais ir baigiant patriušusiu motociklu prie įėjimo durų. Daugumą šių daiktų nėra pirkti – juos sunešė šeimininkų draugai ir baro lankytojai. Beje, retro motyvai atsikartoja ir lauke – aikštelėje prie įėjimo puikuojasi garbaus amžiaus „Volga“ GAZ-21, atliekanti reklaminio akcento vaidmenį. Deja, kitos aplinkinio peizažo detalės neprisideda prie „Studijos“ įvaizdžio formavimo – daugiabučiai namai, ir tiek. Šiaip ar taip, aplinka netrukdo baro lankytojams, kurių dalis atvyksta net iš miesto centro. Beje, užsieniečiai, ypač konservatyvieji anglai, labai apsidžiaugia, radę čia savo pamėgtas alaus rūšis.

Erdvioje baro salėje yra apie 50 vietų; kampe yra numatytas plotas muzikiniams renginiams, bet kol kas koncertai nevyksta. Ryškus interjero akcentas yra per visą sienos plotį besidriekiantis baro prekystalis su 14 alaus pilstymo čiaupų. Pagrindinai čia pilstomas čekiškas, vokiškas, angliškas alus, ateityje rasis vietos ir kitų šalių atstovams. Įdomu, kad prie baro nėra nei vienos sėdimos vietos – visas jo ilgis skiriamas klientų aptarnavimui, kadangi „Studija“ dirba senokai pamirštu savitarnos principu. Kitaip tariant, svečiams tenka patiems užsisakyti patiekalus prie baro ir juos atsinešti. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: anot šeimininkų, taip paspartinamas aptarnavimas, klientų išlaidos sumažėja arbatpinigių sąskaita, ir be to, stovintys eilėje klientai turi puikią progą pabendrauti tarpusavyje. Prie alaus pateikiamas platus įprastų užkandžių asortimentas, kurio didesnė dalis atsivežama ruošinių pavidalu – tai padeda išvengti aludėms būdingo svylančių riebalų kvapo. Meniu, beje, taip pat nėra – patiekalų sąrašas ir alaus kainos yra užrašomos kreida tiesiai ant sienos. Alaus negalima įsipilti į savo tarą išsinešimui – tokia yra principinė savininkų pozicija, grindžiama tuo, kad daugelis alaus rūšių, pavyzdžiui, legendinis „Guiness“, perpilamas praranda dalį skonio savybių. Prieš keletą metų šių neįprastų bruožų visuma, ko gero, atvestų į greitą baro uždarymą, tačiau šiandien, anot direktoriaus, situacija pasikeitė – daugybė žmonių ilgiau pabuvę užsienyje, įgijo tenykščių alaus vartojimo įpročių, ir „Alaus studijos“ siūloma tvarka jau nieko nebestebina. Be to, pasaulyje pripažintos alaus rūšys turi neginčijamų pranašumų, kuriuos įvertina vis daugiau mūsų vartotojų, tad baro populiarumas ateityje turėtų vis didėti.

Matome, kad smulkiųjų ir mažai žinomų alaus gamintojų išgyvenimas didžia dalimi priklauso nuo konkrečių žmonių verslumo, išradingumo ir iniciatyvos. Tikėtis pagalbos ir paskatinimo iš valstybinių institucijų, kaip ir kitose smulkaus verslo srityse, kol kas yra beviltiška. Kol kas jų galima prašyti tik vieno – netrukdyti.

Daugiau apei kavinę-barą>>

Restorano „Alaus studija“ nuotraukos
Meniu.lt informacija

2010 12 17