Didžiojoje Britanijoje iš vienuolikmečių nutukę yra 19 proc. berniukų ir 15 proc. mergaičių. Šie skaičiai nuolat auga.
Pastaraisiais metais atliekami tyrimai, kurių metu fiksuojamas vaikų svoris: jiems augant stebimas svorio pokytis. Anot mokslininkų, ši medžiaga labai vertinga, siekiant nustatyti, kurie vaikai turi padidėjusią riziką tapti nutukusiais ir taikant atitinkamas prevencines priemones mažinti šią riziką.
Šių metų tikslas – „priversti“ vaikus bent 90 minučių per savaitę praleisti fizinio lavinimo pamokose. Ekspertai tikina, kad tokių pamokų skaičius nuo 2 turėtų padidėti iki 5, t. y. vaikai turėtų lankyti fizinio lavinimo pamokas kasdien, kitaip jau 2032 metais pusė šios šalies gyventojų bus nutukę. Reikėtų skirti dvi žmonių kategorijas: žmonės su viršsvoriu ir nutukę žmonės. Pastarajai grupei priskiriami gyventojai, turintys didelį viršsvorį.
Esant tokioms liūdnoms tendencijoms natūralu, kad stengiamasi įvairiomis priemonėmis skatinti vaikų fizinį aktyvumą. Deja, daugelis mokytojų tikina, kad įvedus kasdienes fizinio lavinimo pamokas, kaip prieš eilę metų, vaikai būtų per daug apkrauti, o priverstinis fizinis aktyvumas galėtų juos paveikti netgi neigiamai. Taip pat kai kurie būgštavo, kad vaikams reikėtų keltis anksti ryte, sportuoti dar neišaušus, todėl vargu ar būtų pasiekti užsibrėžti tikslai. Siekiant išspręsti šią problemą galiausiai buvo pasiūlyta palikti įprastas 2 pamokas ir įvesti papildomus užklasinius užsiėmimus, kurie numatytų papildomą fizinį krūvį. Pedagogai tvirtina, kad vaikus ne taip paprasta priversti judėti, todėl užsiėmimų forma turėtų būti priimtina ir įdomi vaikams.
Siekiant didinti vaikų fizinį aktyvumą ir užkirsti kelią nutukimui, valstybės programoje numatyta skirti 30 milijonų svarų dešimtyje miestų įrengti papildomus bėgimo takelius bei vaikų žaidimo aikšteles, o taip pat vesti vaikams sveikos gyvensenos pamokas.
Kitą opų klausimą, susijusį su nesveiko maisto reklama, nukreipta į vaikus, taip pat spręs valstybė. Vietinės valdžios organams bus suteikta galia riboti nesveiko maisto reklamą mokyklos teritorijoje ir parkuose, tuo tarpu atitinkamos valstybės institucijos ribos šių produktų reklamos, nukreiptos į vaikus, transliavimą per televiziją.
Jau nuo lapkričio mėnesio veikia sistema, taip pat skirta kovai su vaikų antsvoriu. Tėvams reguliariai siunčiami laiškai, kuriuose informuojama apie vaiko ūgio ir svorio pokyčius: taip siekiama informuoti apie atsirandantį vaikų viršsvorį. Tikimasi, kad tėvai atitinkamai reaguos į šiuos pranešimus ir imsis priemonių. Kai kurie tėvai kritikuoja, kad tokie laiškai yra savotiškas kišimasis į vaiko ir šeimos gyvenimą, tačiau atsižvelgiant į prognozes, kad 2050 metais ketvirtadalis britų vaikų turės viršsvorį ir kad jau dabar rinkoje siūlomos tokios paslaugos kaip sporto klubai nutukusiems naujagimiams, tokios priemonės neatrodo per drastiškos.
Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: telegraph.co.uk; foodnavigator.com;
Nuotrauka: impactlab.com
Meniu.lt informacija