Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Vyrai ir berniukai gimtadienį švęs pagal japonų tradicijas (Vilnius)

2007-05-05
Publicējiet savu rakstu

Kiekvienais metais gegužės 5 dieną Japonija pasipuošia šimtais tūkstančių vėliavėlių – karpių. Šią dieną visi japonų vyrai ir berniukai švenčia savo vyriškumo šventę – Tango no Sekku.

Japoniškos tradicijos – „Miyako“ restorane
Japoniškų patiekalų restorano „Miyako“ Vilniuje šefas Katsumi Hinohara pasakojo, kad jo gimtojoje šalyje vaikai daugelį metų nešventė individualių gimtadienių ir tik neseniai imta domėtis šia daugelyje valstybių propaguojama tradicija. Japonijoje buvo įprasta rengti dvi gimtadienio šventes per metus – mergaičių ir berniukų dieną. Mergaičių diena švenčiama trečio mėnesio trečią dieną, o berniukų – penkto mėnesio penktą dieną.

Pasak K.Hinoharos, kovo 3 dieną restorane „Miyako“ atšvęsti savo gimtadienį pagal japoniškas tradicijas buvo pakviestos Lietuvos moterys ir mergaitės. Vienos restorano lankytojos buvo vaišinamos saldumynais, kitos gavo dovanų unikalios japoniškos muzikos kompaktinę plokštelę. O jaunosios restorano lankytojos galėjo nusispalvinti savo Hina lėlių porą.

„Vyrai su nuoširdžiu pavydu stebėjo, kaip restorano darbuotojai sveikina ir vaišina mergaites bei moteris. Jie vis klausinėjo, kada surengsime berniukų dieną“, – šypsodamasis sakė „Miyako“ restorano šefas.

Šįsyk į restoraną „Miyako“ kviečiami vyrai ir berniukai. Visą gegužės 5 dieną jų laukia ypatingas dėmesys ir malonios staigmenos.

Japonų namuose ir miestų gatvėse vyrų ir berniukų gimtadienio dieną rengiami teminiai vaidinimai, žaidimai. Tėvai veda mažus berniukus į sumo imtynių areną pasižiūrėti dvikovų. Manoma, kad jei vaikas neišsigąsta didelių sumo imtynininkų, jis užaugs drąsus ir stiprus.

Ypatinga dovana – kendo
Tikrai egzotišką šventę jums žada sukurti ir japonų restorano „Miyako“ darbuotojai. Jie paruošė berniukams ir vyrams ypatingą dovaną – kendo sportininkų pasirodymą. Lietuvoje tik prieš metus pradėta propaguoti ši dvikovos menų šaka daugelyje šalių populiari dėl savo paskirties – sportuojančiam žmogui svarbiausia ne nugalėti, o pailsėti. Pirmasis Lietuvoje kendo treneris Ričardas Žilaitis mano, kad naujoji sporto šaka mūsų šalyje sulauks populiarumo.

Sportuojantieji kendo dėvi šalmus, krūtinės ir liemens apsaugas, mūvi storas pirštines. Lietuvoje prigyjančios sporto šakos taisyklės yra griežtos – galima taikyti tik į nurodytas priešininko kūno vietas. Kendo padeda išsiaiškinti savo silpnąsias vietas ir yra puiki priemonė atitrūkti nuo rutinos.

Papasakoti apie kendo, nepademonstravus, kaip vyksta treniruotės, nepaaiškinus pagrindinių principų, yra sunku. Žinoma, geriausia pačiam išbandyti ir susidaryti nuomonę. „Nugalėti priešininką yra viena, bet nugalėti save sunkioje situacijoje yra svarbiau. Ir tai priimtina daugiausia vyrams, bet...“ – sakė R. Žilaitis.

Pasak jo, kendo yra kilusi iš Japonijos. Todėl Miyako“ svečiams turėtų būti itin įdomu pamatyti programą. Jau nuo praėjusio sekmadienio „Miyako“ restorane galima apžiūrėti unikalią (autentišką) kendo aprangą. O šeštadienio (gegužės 5-osios) vakarą, 19 val., pamatyti stilizuotą kendo sportininkų pasirodymą. Drąsiausi galės apsivilkti tikrą sportininko kostiumą ir pasimokyti kelių judesių, nusifotografuoti.

Tą patį vakarą restorano lankytojai turės teisę pirmieji įvertinti virtuvės šefo pastangas. Jie bus vaišinami patiekalu iš būsimo naujienų meniu. O vyrams turėtų patikti linksmas sakės gėrimo ritualas. „Žinoma, laukia ir daugiau malonių netikėtumų. Kokių? Ateikite ir pamatysite patys“, – kvietė K. Hinohara.

Restorano adresas: Konstitucijos pr. 7A, mados ir stiliaus centras „Europa“.

Daugiau apie restpraną>>

Kristina Kučinskaitė
„Miyako“ archyvo nuotr.
„Laisvalaikio“ informacija