Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Vyno namai „Conte di Capri“ Lietuvos gurmanams siūlys tik rinktinius putojančius vynus prosecco (Vilnius)

2007-01-24
Publicējiet savu rakstu

Praėjusią savaitę Lietuvą pasiekė aukštos kokybės itališkų putojančių vynų prosecco kolekcija, surinkta Casa Vinicola (arba vyno namų) „Conte di Capri“. Rinktinius gėrimus į Lietuvą importuosiančios bendrovės surengtoje degustacijoje dalyvavę svečiai puikiai įvertino Lietuvoje naujas prosecco rūšis. „Conte di Capri“ rinkodaros ir pardavimų vadovės Vinifridos Česnulevičiūtės teigimu, netrukus garsiausių Italijos gamintojų prosecco bus galima paragauti geriausiuose šalies restoranuose.

Lietuvoje prosecco dar nėra toks populiarus, kaip, pavyzdžiui, Vokietijoje, Japonijoje, o ypač JAV. Visame pasaulyje jo mėgėjų skaičius pastaraisiais metais išaugo milžiniškai. Lietuvoje, kur kokybiškų putojančių vynų gerbėjai iki šiol neturėjo didelių pasirinkimo galimybių, Casa Vinicola „Conte Di Capri“ siūlomas rinktinis prosecco turėtų tapti tikru atradimu gurmanams.

Prosecco – nacionalinis italų pasididžiavimas
Prosecco – ne tik vienas mėgstamiausių italų gėrimų, bet ir jų nacionalinio pasididžiavimo objektas. Tuo stebėtis neverta – pagal savo skonį ir kokybę prosecco nenusileidžia geroms šampano rūšims, tačiau išlaiko savo išskirtinumą ir tikrąjį itališką skonį.

Prosecco gaminamas iš Šiaurės Italijos Trevizo provincijoje esančiame nedideliame Veneto regione augančių vynuogių. Šio krašto vyndariai taip ištobulino savo baltuosius vynus, kad šiandien jie laikomi geriausiais Italijoje.

Vynuogės auginamos tik keliuose regionuose
Tik įstatymais apibrėžtame krašte Italijos Valdobbiadene ir Conegliano regionuose pagamintas prosecco gali gauti „DOC“ (it. Denominazione di origine controllata) vyno statusą. Tai – itališko vyno kilmės apibūdinimas, panašus kaip „AOC“ (Prancūzijos, Šveicarijos gėrimai) arba „DAC“ (Austrijos gėrimai). Iš kitų Italijos dalių atvežti vynai, putojantys vynai ir šampanai gali turėti tik apibūdinimą „IGT“ (it. Indicazione Geografica Tipica) – tai prancūziško apibūdinimo Vin de Pays itališka versija. Vynų etiketėse gali būti žymimas geografinis pavadinimas ir vynuogių rūšis.

Garsios Italijos vynuogynų sritys yra ir San Pietro di Barbora, Santo Stefano, Guia, Cal San Martino, Refrontalo, Rolle, Arfanta di Tarro, kur gaminamas puikios kokybės neputojantis ir natūralios fermentacijos putojantis vynas – prosecco spumante. Jo nereikėtų painioti su prosecco frizzante – putojančiu vyno gėrimu su nedideliu kiekiu angliarūgštės, kuria dažnai tiesiog prisotinamas neputojantis vynas. Vis dėlto, kartais ir frizzante paliekamas fermentuotis buteliuose.

Populiariajam prosecco keliami griežti reikalavimai
Ne kiekvienas putojantis vynas gali vadintis šampanu, ne kiekvienam suteikiamas ir garbingas prosecco spumante vardas. Norint savo gaminamą gėrimą priskirti šiai rinktinių gėrimų kategorijai, gamintojams tenka įvykdyti ne vieną reikalavimą.

Viena svarbiausių prosecco nusakančių rodiklių – jo etiketėje nurodyta kilmės vieta, Valdobbiadene ir Conegliano. Alkoholio kiekis šiame gėrime turi būti ne mažesnis kaip 9,5 procentų. Bendras sieros dioksido kiekis putojančiame vyne negali viršyti 235 mg/l, o angliarūgštės slėgis privalo viršyti 3 barus.

UAB Casa Vinicola „Conte di Capri“ informacija