Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Vyno miltai

2007-10-12
Publicējiet savu rakstu

Cabernet duona, Chardonnay skonio bandelės, o gal Gewürztraminer skonio makaronai? Atrodo, kad vyno tema baigia išsekti. Argi įmanoma dar kuo nors nustebinti? Ar girdėjote apie vyno miltus? Šią idėją pirmieji sugalvojo kanadiečiai.

Tiksliau ši mintis kilo Markui Walpole, kuris yra profesionalus virėjas. Dažnai pravažiuodamas netoliese vietinių vyninių, jis atkreipė dėmesį į krūvas atliekų, kurios lieka po vynuogių išspaudimo. Odelės ir vynuogių sėklos, jeigu nėra perdirbamos alkoholio daryklose, dažniausiai yra išmetamos – panaudojamos kompostui. Dauguma vyninių savininkų nenoriai naudoja jas dervos trešimui, nes jos labai padidina dirvos rūgštingumą. Keletas firmų pasaulyje  iš šių atliekų gamina vaistus ar kosmetiką, tačiau dar niekam nekilo mintis, kad jas galima suvalgyti.

Markas nusprendė ištirti vynuogių atliekų mėginį Guelph Food Technology Centre laboratorijoje. Tyrimo rezultatai buvo stulbinantys – aukšti celiuliozės, riebalinių rūgščių omega-3 ir polifenolinių junginių rodikliai – visa tai džiovintose vynuogių odelėse. Reikėjo tik juos kaip nors panaudoti maisto gamybai. Markui kilo mintis sutrinti džiovintas odeles į miltus, kuriuos po to būtų galima panaudoti kepimui arba makaronams. Iš pradžių vynuogių odelės, su nedideliu sėklų priedu, yra kruopščiai džiovinamos, tada persijojamos ir galiausiai sutrinamos į miltus. Šią technologiją siekiama užpatentuoti.

Taip buvo įkurta firma Vinifera for Life. Šiuo metu ji gamina keturias miltų rūšis: Cabernet, Chardonnay, Late Harvest ir visai neseniai rinkoje pasirodė Icewine. Taigi kiekvienas gali pasirinkti tai, ką labiau mėgsta. Šios firmos produktai reklamuojami kaip turintys vienodą įtaką žmogaus sveikatai kaip ir vynas, tik neturintys alkoholio, taigi perteikiamos tik geriausios vyno savybės. Taip pat nustatyta, kad miltuose gausu geležies ir kalcio bei junginių, kurie gerina širdies veiklą.

Šie miltai gali būti naudojami nedidele koncentracija visuose produktuose, kuriems gaminti naudojami miltai. Duonoje, krekeriuose, riestainiuose, pyragėliuose ir kituose kepiniuose vyno miltų koncentracija gali siekti 7-10 procentų viso miltų kiekio. Gaminant makaronus, tokių miltų koncentracija gali siekti iki 25 procentų. Ypač aukštos kokybės miltai gali būti naudojami batonėlių gamyboje arba netgi panaudojami kaip priedas proteino gėrimams ar arbatai.

Šie vyno miltai pagerina maisto skonį, neblogindami jo konsistencijos, bei nudažo tešlą burgundo spalva.

Rinkodaros atžvilgiu šis produktas išties patrauklus: jis maistingas, teigiamai veikia sveikatą (kaip ir raudonasis vynas), o taip pat turi romantikos dozę – siūloma mėgautis Cabernet duona arba Champagne krekeriu.

Guelph Food Technology Center atlikti tyrimai parodė, kad duona, kurios kepimui šie miltai naudoti, pasižymi sveikatos atžvilgiu labai teigiamomis charakteristikomis: 100 g yra 70 procentų rekomenduojamos dienos kalcio dozės, 10 procentų dienos geležies dozės, ji taip pat aprūpina organizmą 4 g omega-6 ir 0,2 g omega-3 riebalinėmis rūgštimis.

University of Waterloo's Innovation Center atliktų rinkos tyrimo rezultatai parodė, jog tikimybė, kad šis produktas bus priimtas rinkoje, yra aukšta.

Šis produktas nėra pigus. Priklausomai nuo pardavimo vietos, jo kaina už kilogramą svyruoja apie CA$12-$15 (Kanados doleriu, arba 30-37,50 Lt). Nors kaina gana aukšta, 2006 metais šių miltų buvo pagaminta apie 200 tonų. 2007 metais tikimasi pagaminti trigubai daugiau, jeigu produktas bus priimtas rinkoje.

Atrodo, kad Kanadoje, ir ne tik Ontario, 2006 metais pasirodžiusi naujovė sulaukė pasisekimo. Vis dažniau kepyklose galima rasti duonos iš Cabernet miltų, viena prekybos centrų grandis gamina makaronus su šių miltų priedu. Vyno miltų gamintojai norėtų, kad ateityje jie būtų naudojami ir krekerių, sūrių, gėrimų ir kitų produktų gamybai.

Artimiausiu metu Vinifera for Life planuoja plėsti savo rinką ir savo produktus pardavinėti JAV, Australijoje bei Europoje. Firmos vadovas entuziastingai tikisi, kad ši maisto rinkos naujovė bus daug greičiau priimta Europoje, kadangi ten suvartojama gana daug duonos gaminių. Jis taip pat tikisi, kad nereikės vykdyti didelės rinkodaros kampanijos, siekiant išreklamuoti savo produktą.

Vinifera For Life jau sukūrė gamybos grandies infrastruktūrą, išvystė rinką savo produkcijai ir tikisi plėsti savo veiklą, siūlydama vartotojams vis naujus miltų produktus. Šie bus gaminami iš šparagų, morkų, petražolių, žaliųjų žirnelių ir kitų daržovių. Belieka tik laukti, kada jie pasirodys rinkoje.

Elena Germanovič
Šaltinis: kurdesz.pl, foodnavigator-usa.com
Nuotrauka: kurdesz.pl
Meniu.lt informacija