Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Vienuolių daosistų pėdomis

2007-03-15
Publicējiet savu rakstu

Jei svajojate apie ekstremalų poilsį, geriausias pasirinkimas - vykti į Kiniją. O jei dar konkrečiau - kopti į Gėlių (Chuašanio) kalną, per kurį eina pats ekstremaliausias pasaulyje turistinis maršrutas.

Vieną iš penkių šventųjų Kinijos kalnų daosistai vadina Vakarų viršukalne. Nuo seno ant šio kalno apsigyvendavo vienuoliai daosistai, o pačioje viršukalnėje, kaip byloja padavimas, auga „dangaus gyventojų žolė“, dovanojanti nemirtingumą.

Netoli kalno papėdės tarp kalvų vinguriuoja Geltonoji upė, į šiaurę plyti beribė lyguma, pietinėje pusėje kūpso smailiaviršių kalvagūbrių virtinės. Taigi šis kalnas - savotiška siena tarp dviejų Kinijos dalių - lyguminės ir kalnuotosios.

Nuo senų senovės „Dao vyrai“ čia atsiduodavo dvasiniam tobulėjimui. Kalną vainikuoja penkios stačios viršukalnės, kurias pasiekti galima vieninteliu siauru takeliu.

Taigi jei jums jau įgriso populiarios ekstremalios pramogos, galite išbandyti šį tą nauja ir važiuoti į Kiniją.

Alpinisto įrangos ir prityrusio instruktoriaus jums neprireiks. Jūsų ginklas - drąsa, juk teks ropštis siaurutėmis lentelėmis, prikaltomis prie stačios uolos kelių šimtų metrų aukštyje. Palyginti neseniai Vakarų turistams prie uolos buvo pritvirtinta dar ir grandinė, už kurios galima laikytis (vienuoliai į viršukalnę kopdavo tik lentinėmis pakopomis), - tai šiek tiek kompensuoja aptvaro nebuvimą.

Beje, Saulėtekio viršukalnė, kaip matyti iš pavadinimo, - pati tinkamiausia šio kalno vieta pasitikti Saulės patekėjimą (suprantama, jei į kalną įkopėte iš anksto). Todėl kinai pataria pradėti kalno šturmą dar gerokai prieš aušrą, nes įveikti vingiuotą beveik 2,2 kilometro maršrutą nėra taip paprasta.

Parengė Laima Siutilienė
„Forum“ nuotr.
„Laisvalaikio“ informacija