Tiesa – siūlome būti tikrai alkaniems arba eiti su didesne kompanija, nes maisto pateikimo tradicijos yra labai „sočios". Ir būtinai pabendraukite su padavėju, kuris jums mielai ir detaliai nupasakos ne tik kiekvieno patiekalo, bet ir valgymo papročių bei niuansų ypatybes.
Išrankiems valgytojams ir reikliems klientams – didelis ir įvairus meniu išsamiai atspindintis egzotišką virtuvę. Pirmas apsilankymas restorane „Taste" - tarsi dalyvavimas „National Geographic" laidoje. Jei tik būsite žingeidūs - turėsite gerą laiką „eidami" per kiekvieną užkandį ir patiekalą, klausinėdami ir klausydami padavėjo apie kiekvieno patiekalo paruošimą, pateikimo eiliškumą, kultūrinius ir skonių niuansus. Ir čia dar viena gera žinia – restorano personalas...sakykime taip – jei ir yra Vilniuje vieta, kur kitų restoranų padavėjai turėtų nueiti pažiūrėti, kaip reikia dirbti, tai ta vieta - „Taste".
Pietaudami ar vakarieniaudami čia būtinai išsirinkite didesnį stalą ir užsisakykite iš meniu keletą patiekalų (tik keletą) ir jūsų stalas bus pilnas maisto, kurio neužsisakėte... Nustebote?! Jei su padavėju prieš tai pabendravote – jums viskas bus aišku...
Norime jus dar suintriguoti, prieš jums apsilankant restorane:
Užkandžiai
Šiek tiek praskleisim pilno stalo intrigos šydą – beveik prie visų patiekalų patiekiami užkandžiai – marinuotos, sūdytos ar apvirtos daržovės, na ir aišku kimchi (liet. - kimči). Du patiekalai – dešimt užkandžių...ir taip toliau. Alkani neliksite, išsinešti su savimi tikrai gali prireikti.
Kimchi
Shimchae – taip kažkada skambėjo šio patiekalo pavadinimas, tačiau per laiką jis keitėsi, tiksliau keitėsi fonetika ir iš shimchae, dimchae, kimchae, šiandien tapo – kimchi. Kas domisi pasaulio virtuvėmis, gal būt žino, kad kimchi (orig. kalba - sūdytos daržovės) – fermentuotos daržovės - tai korėjiečių virtuvės simbolis. Originalus kimchi receptas Korėjoje gimė dar septintame amžiuje. Tuomet pamarinuotos daržovės buvo tik sūdomos, kartais būdavo užpilamos druskos ir alkoholio mišiniu, tačiau aštuonioliktame amžiuje jas pradėta aštrinti raudonaisiais „čili" pipirais. Raudonieji „čili" pipirai į Korėją atkeliavo iš Japonijos apie 1592 metus, nors kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad šis aštrusis „milžinas" Korėją pasiekė keliautojo Kristupo Kolumbo dėka. Vienaip ar kitaip, šiandienis kimchi įgauna dar naujesnį pavidalą, nes gardinamas tuose kraštuose populiariais žuvies arba krevečių pagardais ir čia šiandien jau yra gal apie visas šimtas kimchi ruošimo būdų, bet esminis patiekalo "modernumo" bruožas išlieka – tai deginantis aštrumas.
Mėsa
Nors Korėjos yra jūrinės valstybės, jų virtuvėje dominuoja mėsa. Mėsos grežinėliai (jautienos arba vištienos) kepami vietoje, jums matant, ant lavos akmenų. Aptarnaujantis personalas atkreipia dėmesį, kad jautiena turi būti kepama itin trumpai, kad liktų sultinga ir minkšta. Sekantį kartą, kai apsilankysite čia ir užsitarnausite jų pasitikėjimą – galėsite mėsą keptis patys...
Desertai
Visiškai kitokie nei bet kur – čia desertai skysti! Ryžių, slyvų, cinamono desertai – tai dar viena intriga smaližiams. Tai bus visiškai kitoks potyris, nei jūs esate įpratę ir suvokiate desertus. Mes gal net siūlytume juos užsisakyti į priekį, keliolika minučių iki maisto, kaip aperityvus – neprašausite!
Norėdami perteikti restorano „Taste“ meniu kuo artimesniam namuose gamintam korėjietiško maisto skoniui restorano vadovai į Lietuva pasikvietė p. Kang. Ji turi didesnę kaip trisdešimties metų patirtį iš pačių geriausių Korėjos namų virtuvių. P. Kang yra nuosavo restorano virtuvės šefė. Visiems svečiams šefė maistą gamina su meile ir rūpesčiu. Korėjoje, motinos deda dideles pastangas , kad šeimai , o taip pat ir svečiams, besilankantiems jų namuose, maistas būtų patiekiamas sveikiausias ir skaniausias.
Korėjiečių išmintis byloja: Nugyvenk sveiką ir ilgą gyvenimą, tad ragauk visko po truputį, daug valgyk ir jauskis sotus!
Sveiki atvykę į skonių įvairovę, nebijokite jos ir paragaukite visko po truputį!