Jei svečioje šalyje norite apsilankyti prašmatniame restorane, geriausia kliautis vietinių ekspertų rekomendacijomis. Pirmas įspūdis gali suklaidinti – spindinti prabanga negarantuoja tokios pat prabangos lėkštėje. Interneto svetainė „travel.guardian.co.uk“ paskelbė geriausių Didžiosios Britanijos restoranų sąrašą.
Matthew Fort, ilgametis laikraščio „The Guardian“ Gėrimų ir maisto skyriaus redaktorius, parašęs ne vieną knygą apie maistą, gerbiamas šios srities žinovas, sudarė mėgstamiausių savo restoranų sąrašą ir rekomenduoja juose apsilankyti.
„Le Gavroche“
40 m. veikiantis restoranas vis dar diktuoja klientų aptarnavimo standartus ir maisto gaminimo madas Didžiojoje Britanijoje (DB), į jas lygiuojasi ar bent stengiasi dirbti panašiai daugelis DB restoranų. Pusrūsyje įsikūrusio restorano interjeras daugeliui gali pasirodyti pasenęs, bet jis puikiai atspindi tų laikų, kai buvo įkurtas, prabangą. Ištikimas klasikai, bet kūrybiškas virtuvės šefas Michelis Roux jaunesnysis visada nustebina svečius lyg ir žinomais, bet netikėtais produktų deriniais. („E Gavroche“, 43 Upper Brook Street, Londonas).
„Locanda Locatelli“
Itališko maisto restoranas. Giorgio Locatelli yra vienas iš tų virtuvės meistrų, kurie sugeba savo tėvynėje metų metus gaminamus patiekalus kaskart paruošti vis kitaip, bet nesugadinti jų originalaus skonio. Restorano interjeras – iki smulkmenų suderinto retro stiliaus. Aptarnavimas taip pat žavus. Restorane tikrai puiki vyno korta, ypač tiems, kurie turi nemažas sąskaitas banke ar šiaip gilias kišenes. („Locanda Locatelli“, 8 Seymour Street, Londonas).
„Benares“
Viena iš džiugiausių naujienų besirengiantiesiems apsilankyti DB restoranuose – tai Azijos ir Indijos maisto restoranų suklestėjimas. Kodėl planuodami prašmatnius pietus paprastai galvojame tik apie prancūzų, gal dar italų virtuvę? Londone gausu naujų indų restoranų, švytinčių prabanga ir siūlančių originalių, netikėtų, vizualiai rafinuotų ir skoniu neprastesnių patiekalų – „Rasoi Nineet Bhatia“, „Amaya“, „Deya“, „The Painted Heron“. „Benares“, kurio virtuvei vadovauja Atulas Kocharas, šiame sąraše pirmas. Jo siūlomas maistas subtilus, nuoširdus kaip ir pats virėjas. („Benares“, 12A Berkly Square House, Berkly Square, Londonas).
„Hakkasan“
Nors praėjo keletas metų nuo jo atidarymo, tai vis dar seksualiausias Londono restoranas. Jo šlovė – ne tik grakštus urbanistinis dizainas. Maistas, tiksliau dim sum, visada buvo geresnis už siūlomą kituose kinų restoranuose. Rasite daug įdomių patiekalų. („Hakkasan“, 8 Hanway Place, Londonas).
„Sushi-Hiro“
Restoranas siūlo geriausių sušių Londone. Jam vadovauja p. Shimagage'as ir jo žmona, o restoranas garsėja negailestinga disciplina. Kartą šeimininkai iš jo išmetė Hestoną Blumenthalį, pasaulyje žinomą virtuvės meistrą ir restorano savininką, kai jis užsuko priešpiečių 13 val. 32 min., paaiškinęs, jog priešpiečius jie tiekia iki 13.30. Ponas Shimagage'as sušiams ir sašimiams žuvų kas rytą ieško žuvų turguje ir ruošia juos be galo švelniai, atsakingai ir kruopščiai. Ir kainos restorane priimtinos. („Sushi-Hiro“, 1 Station Parade, Uxbridge Road, Londonas).
„The Fat Duck“
Garsiausias DB restoranas, nuolat patenkantis į geriausių pasaulio restoranų penketuką. Hestonas Blumenthalis, virtuvės šefas ir savininkas, išgarsėjo sukūręs terminą „molekulinė gastronomija“. Ne visi jo patiekalai yra šedevrai, bet jie atspindi šefo požiūrį į maistą ir jo gaminimą – valgymas yra malonumas ne tik skrandžiui. Beje, jei „The Fat Duck“ jums pasirodys per daug egzotiška, užsukite į šalia įsikūrusį p. Blumenthalio barą „Hind‘s Head“ paragauti jaučio uodegos ir inkstų pyrago, škotiškų kiaušinių, troškintų krevečių ir subtilaus pudingo. („The Fat Duck“, 1 High Street, Bray, Berkshire).
„The Three Fishes“
Netikėkite tais, kurie bandys jus įtikinti, kad DB neruošiami tradiciniai patiekalai. Pakvieskite tuos skeptikus į šį restoraną. Tai labiau kaimiška alinė nei baras: čia pietauja šeimos, žmonės, per priešpiečius skaito laikraščius, personalas visada šypsosi, o šeimininkai siūlo nuostabaus maisto – jaučių liežuvių, sūdytų burokėlių, sirupe keptų šonkauliukų, Mančesterio pyrago. Visi patiekalai pagaminti iš vietinių produktų, o jų augintojai ir maisto gamintojai pristatomi valgiaraštyje, jo pabaigoje yra žemėlapis, nurodantis, kur juos galima rasti. Paragausite gero alaus. („The Three Fishes“, Mitton Road, Mitton, Lancashire).
„Le Champignon Sauvage“
Reikia žavėtis tokiu virtuvės šefu, kuris pats gamina maistą, rūpinasi restorano plėtra, sugeba uždirbti kelias „Michelin“ žvagždes ir jų neprarasti, o šiais laimėjimais visai nesigirti. Tai šeimos restoranas – ponia Everitt-Matthias rūpinasi ūkiu, ponas Everitt-Matthiasas tvarkosi virtuvėje. („Le Champignon Sauvage“, 24-26 Suffolk Road, Cheltenham, Gloucestershire).
„Andrew Fairlie at Gleneagles“
Šis restoranas puikuojasi Didžiojo aštuoneto viršūnių apsilankymais ir turtingais svečiais. Andrew Fairlie gamina prancūzišku stiliumi. Jis naudoja vietinius produktus, jos anksčiau škotai geriau išsiųsdavo į užjūrius nei imdavo į savo virtuvę – tai omarai, šukutės, lašišos, elniena ir grybai – pagrindiniai modernios, prabangios virtuvės produktai. („Andrew Fairlie at Gleneagles“, Auchterarder, Perthshire&Kinross)
„Tyddyn Llan“
Restorane galima ne tik pavalgyti, bet ir pailsėti – pavalgę galite nusvirduliuoti į kitą aukštą, ten specialiame kambarėlyje nusnūsite, kol bus paruoštas kitas nuostabus patiekalas. Dar galėsite gėrėtis nuostabiu apylinkių peizažu. Bet kuriuo atveju, turite pasiruošti ir nusiteikti ypatingiems Bryano Webbo patiekalams. Juose dera jėga ir elegancija, jie užpildo skrandį ir glosto mintis. Ponas Webbas supranta retų, neapdorotų produktų pranašumus ir sugeba juos atskleisti. („Tyddyn Llan“, Llandrillo, Denbighshire.)
Parengė Daiva Sutkutė
„Verslo žinios“, 2007 04 13
Interneto archyvo nuotraukos
Skaityti kitus „Verslo žinių“ straipsnius>>