Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Vakarienė bėgte pas nepažįstamus – gąsdina ar intriguoja?

2018-06-08
Publicējiet savu rakstu

Ar kada pagalvojai, kad įsileisi į namus krūvą nepažįstamų žmonių ir dar paruoši jiems vakarienę? O, kad pats ar pati važinėsi į svetimus namus vakarieniauti? Gąsdina? O tūkstančius žmonių visame pasaulyje intriguoja ir vilioja.

Ši patirtis Lietuvoje dar visai neseniai vadinosi „Running dinner“ (vert. iš angl. Vakarienė bėgte), tačiau dabar persikėlė į modernesnę ir inovatyvesnę „Nomhop“ internetinę platformą. Tai pasaulinė maisto mėgėjų bendruomenė, kviečianti vakarieniauti vieniems pas kitus įvairiose pasaulio šalyse, skirtinguose namuose, taip sukuriant nepakartojamą vakarienės patirtį.

Šiek tiek istorijos

Nėra vieno šaltinio, atskleidžiančio, kur tiksliai gimė „Running dinner“ formatas. Vienur rašoma, kad jis atsirado pasaulio gastro kultūros sostinėje Prancūzijoje, kitur, kad – Šveicarijoje, tačiau pasak šio renginio organizatorių Lietuvoje, dominuojanti versija yra ta, kad šis judėjimas prieš kelis dešimtmečius prasidėjo Vakarų Europoje, studentų bendrabutyje, grupei studentų tiesiog sugalvojus įdomesnį vakarienės modelį, kai vieni gamina vieną patiekalo dalį, o kiti – kitą.

Manoma, kad tai ilgainiui iš bendrabučio peraugo į viso studentų miestelio (angl. Students’ campus) renginį ir tai galutinai suformavo labai patrauklaus gurmaniško renginio modelį, kuris vėliau buvo perimtas kosmopolitiškų gero maisto patirčių mėgėjų (angl. Foodies) ir pradėjo vykti viso miesto ribose. Ilgainiui „Running dinner“ tapo vienu labiausiai paplitusiu atvirų gurmanų renginių (angl. Social dining events) modeliu pasaulyje.

Dabar su skirtingais pavadinimais ši idėja išpopuliarėjo ir sėkmingai vyksta daugumoje Vakarų šalių: Prancūzijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose. Ji įtakos turėjo ir kitų šiai kategorijai priskiriamų panašių renginių, tokių kaip „Baltoji vakarienė“ ar „Gastro savaitė“ atsiradimui.

„Running dinner“ atvyksta į Lietuvą

„Running dinner“ į Lietuvą entuziastai atvežė prieš šešerius metus. Viskas prasidėjo nuo keliasdešimties dalyvių Vilniuje ir vykdavo 3 kartus į metus, o dabar renginiai vykdami vos ne kas mėnesį kaskart sutraukia iki kelių šimtų dalyvių. Taip pat „Running dinner“ jau sudomino ir kitus Lietuvos miestus ir iš sostinės išsiplėtė į Kauną, Klaipėdą, netgi Kėdainius.

Pasak organizatorių, kadangi „Running dinner“ organizacinė dalis gana sudėtinga, tam, kad palengvintų visą procesą, yra sukurta puikių internete pasiekiamų priemonių. Vienas lengviausių ir patogiausių tokių įrankių – Lietuvoje itin populiari „Nomhop“ platforma. Ja naudodamiesi visi norintys savo miestuose gali patys savarankiškai suorganizuoti renginį pažįstamų ar kaimynų ratui bei net savo miesto ar miestelio bendruomenei.

Iniciatoriai teigia, kad sostinėje įsibėgėjęs šis reiškinys po truputi plinta ir į kitus miestus, o aktyviausios bendruomenės „Nomhop Vilnus“  nariai mielai padeda suorganizuoti renginius patardami ir suteikdami techninę pagalbą.

Kaip tai vyksta?

Į renginį per „Nomhop“ platformą užsiregistravę po vieną arba trijų žmonių žmonių komandą sudarę dalyviai renginio išvakarėse gavę pranešimus sužino, kurį patiekalą gamins – starterį, pagrindinį ar desertą.

Renginio dieną svečiuose komandos sulaukia vakarieniauti atvykusių kitų dviejų komandų, o kitų patiekalų ragauti patys keliauja į svečius. Taip per vakarą dalyviai susipažįsta su apie 18 skirtingų žmonių, apsilanko 2-3 namuose, sočiai pavalgo, o po renginio susitinka smagiame bendrame vakarėlyje.

Dalyvavimas šioje patirtyje kainuoja tiek, kiek komandos išleidžia savo ruošiamam patiekalui, na ir dar šiek tiek, jeigu dalyviai nori į svečius nusinešti kokį vyno butelį.

***

Nuotykiai? Žinoma, ko tik nenutinka! Dalyviams tenka paragauti nuo retų neragautų skonių iki gurmaniškų šedevrų, o retkarčiais ir ne visai pavykusių patiekalų. Vakarienės vietų taip pat pasitaiko pačių įvairiausių, nuo autentiškų senamiesčio butų, iki užmiesčio namų, o kai kam yra tekę skanauti ir kavinėse ar kitose vakaro šeimininkų sugalvotose netikėtose patalpose. Čia galima susitikti senų pažįstamų, rasti naujų draugų ar simpatijų. Tačiau tokios istorijos dažniausiai lieka tarp „Nomhop“ dalyvių. Tad norint tai sužinoti, geriausia užsiregistruoti ir patirti savo kailiu ir, žinoma, skrandžiu.

Živilė Maldeikytė "Out and About " @Meniu.lt