Gaminant maistą pasitaiko įvairių kuriozinių situacijų. Sunku net įsivaizduoti vieno kino nuostabą, kai po 2 dienų iš šaldiklio išsitraukęs vištą pastebėjo, jog paukštis vis dar gyvas.
„Gyvybingosios“ vištos savininkas Gan Shugen, gyvenantis Chengu mieste, paukštį gavo dovanų iš savo giminaičio. Vyriškiui net į galvą nešovė, jog surištomis kojomis ir supakuotas į folijos maišelį paukštis buvo gyvas, todėl net nedvejodamas įkišo jį į šaldymo kamerą. Švelniai tariant, Gan Shugen buvo šokiruotas, kai po 2 dienų atidarė šaldiklį.
Anot vyriškio, iš pradžių jis išgirdo silpnus garsus, o kai atidarė maišą, netikėtai pasirodė raudona vištos galva. Gan Shugen teigė, jog paukštis vis dar buvo šiltas, o išlaisvinus kojas, jis pats pajėgė stovėti. Kartu su višta vyriškis aptiko ir didelį kiekį ekskrementų.
Žinoma, ši sensacija sukėlė didelį žiniasklaidos susidomėjimą. Gan Shugen paskambino į „Chengdu Evening News“ redakciją ir pranešė naujieną. Tuo tarpu višta dar kartą turėjo patirti kančias – kol važiavo žurnalistų komanda, Gan Shugen dar dvidešimčiai minučių įgrūdo paukštį į šaldiklį. Baigęs dalinti interviu vyriškis nusprendė, kad višta jau pakankamai prisikentėjo, todėl pažadėjo, jog paliks ją gyvą – po „šaltojo“ kurorto višta galės vėl mėgautis šiltu gyvenimu.
Li Fazhi, Kinijos gyvūnų ir veterinarijos mokslo asociacijos atstovas, tikino, jog šis atsitikimas jį tiesiog apstulbino. Anot Li, neįtikėtina, kad višta galėjo ištverti dvi dienas tokiame šaltyje. Jis įvykį pavadino stebuklu.
Tuo stebuklai nesibaigia. Po nuodugnių mokslininkų tyrimų paaiškėjo, kad Kinijos „juodasis“ viščiukas ne be pagrindo buvo naudojamas Kinijos tradicinėje medicinoje daugiau nei tūkstantį metų kaip priemonė, stiprinanti žmogaus imuninę sistemą, apsauganti nuo išsekimo ir veikliųjų medžiagų trūkumo.
Nors šis paukštis iš pažiūros panašus į paprastą viščiuką, tačiau jo spalvų derinys gan neįprastas: sniego baltumo plunksnos slepia juodą odą, kaulai ir mėsa taip pat yra juodos spalvos.
Pasak mokslininkų, šio viščiuko mėsa yra ateities „super maistas“, kuris žmonėms užtikrins sveikesnį gyvenimą. Atlikus tyrimus paaiškėjo, jog šių paukščių mėsoje yra dvigubai daugiau karnosino – stipraus antioksidanto, kuris Vakaruose naudojamas stiprinti raumenims. Karnosinas taip pat mažina ir palengvina senėjimo procesą, autizmą ir diabetą.
Šios keistos rūšies viščiukus auginantys ūkininkai „juodos“ vištienos į Pietų Aziją ir Japoniją eksportuoja tik labai mažą kiekį. Ateityje tikimasi susilaukti amerikiečių susidomėjimo ir juodojo viščiuko prasiveržimo į JAV rinką. Manoma, kad tokia vištiena atsidurs greitojo maisto užkandinėse ir namų virtuvėse.
NanChang universiteto Chemijos faulteto daktaras Ying –gang Tian komentavo, jog „juodojo“ viščiuko mėsa pasižymi kur kas geresnėmis skoninėmis savybėmis, nei kitos vištienos rūšys, tačiau kai kurie žmonės nesiryžta jos valgyti vien dėl neįprastos mėsos spalvos.
Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: anova.com; news.cotman.com; sciencedaily.com
Nuotrauka: orange.co.uk; sciencedaily.com
Meniu.lt informacija