Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Seniausia Prancūzijos vyninė

2007-09-11
Publicējiet savu rakstu

Prancūzija garsėja savo vynais, giliomis vyno gamybos tradicijos, regionų įvairumu ir savitumu. Ir ne veltui. Pačioje Landvedocijos širdyje, vietovėje, priklausančioje Aspiran miesteliui, netoli Beziers, atrasta seniausia Prancūzijos vyninė.

Archeologų grupė iš Prancūzijos Centre National de la Recherche Scientifique, Valstybinio mokslinių tyrimų centro, iš Lattes, netoli Montpellier (Languedoc-Roussillon regiono sostinė), vadovaujama Stephane Mauné atkasė puikiai išsilaikiusius romėnų vyno ūkio griuvėsius, išlikusius nuo 10 m. po Kristaus.

Romėnai atkeliavo į Languedoc-Roussillon regioną per Narbonno miestą apie 118 metus prieš Kristaus gimimą. Istorikų teigimu, po vietinių tautų pajungimo, romėnai kultivavo vyną tam, kad siųstų jį atgal į Italiją.

Šis ūkis priklausė vyno gamintojui ir pirkliui, kuris gyveno toje teritorijoje imperatoriaus Augusto laikais. Visi moliniai indai, gaminti vietoje esančioje amatininkų dirbtuvėje, buvo pažymėti jo pavarde, todėl mes ir žinome, kas jis toks. Šio vyno ūkio savininkas buvo Quintus Julius Primus.

Pagrindiniu ūkio pastatu buvo liuksusinė vila su 200 m² ploto baseinu.

Labiausiai archeologus ir mokslininkus nustebino vyninės technologinis lygis. Atskirai buvo įrengtos patalpos vynuogėms spausti, tam skirti specialūs presai, atskiri indai buvo skirti išspaustoms sultims ir vynuogių saugojimui.

Rasti labai dideli keramikiniai indai, kurių tūris siekia 1800 litrų. Juose vynas būdavo fermentuojamas. Tarp indų cirkuliavo vanduo, kuris palaikė stabilią temperatūrą. Mokslininkai buvo nustebinti – tokiu pačiu principu veikianti, tik, aišku, modifikuota sistema iki šiol naudojama moderniausiose vyninėse.

Labiausiai tikėtina, kad šioje vyninėje buvo gaminami balti vynai, kurie po to buvo eksportuojami į Romą. Šie spėliojimai paremti faktu, jog Romoje atrastos dvi vynų amforos būtent iš to laikotarpio, o pavadinimas ant jų bylojo: „Esu baltas vynas iš Beziers“.

Iki šiol šis regionas garsėja savo baltaisiais vynais. Šiuo metu jis yra teritorijoje, kurią aprėpia AOC (Appellation d'Origine Contrôlée ) Clairette du Languedoc – tai kilmės garantija iš Languedoc regiono (Pietų-centrinė Prancūzija).

Apylinkėje planuojamas statyti turistinis centras, kuris turėtų sulaukti didelės sėkmės. Tačiau norintys jau ir šiandien gali išvysti senovinę vyninę.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: kurdesz.pl
Nuotrauka: kurdesz.pl