Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Safaryje - orchidėjos ir drugeliai

2007-02-02
Publicējiet savu rakstu

Klausydamasis draugų ar kolegų apie užjūriuose praleistas atostogas vis dažniau išgirsi pasakojimą apie egzotiškas šalis ar nuotykius safaryje. Lietuvos kelionių organizatoriai sako, kad safariai Egipte ar Kenijoje mums tampa „normaliu“ dalyku, tačiau pageidaujančiųjų vykti į dar atokesnius pasaulio kampelius jie sulaukia nedažnai. Svečiose šalyse populiarėja kelionės, kai vykstama stebėti, pvz., didžiųjų skruzdžių, jūros vėžlių, kalnuose gyvenančių maitvanagių avėdrų, medžioti krokodilų ar ekspedicijose ieškoti retų orchidėjų rūšių.

„Rengiame keliones į Keniją. Mes užsakome lėktuvo bilietus, viešbutį, o norintieji dalyvauti safaryje jį gali užsisakyti vietoje. Į Keniją rekomenduojame vykti 2 savaitėms: vieną – ilsėtis, kitą – „gaudyti“ įspūdžių safaryje“, – paklausta apie keliones į egzotiškus kraštus sakė Neringa Kojytė, kelionių agentūros „Krantas Travel“ projektų vadovė. 7 d. kelionė apsistojus 4 žvaigždučių viešbutyje kainuoja apie 5.650 Lt į Keniją skrendant iš Vienos. Pasak pašnekovės, į šią Afrikos valstybę geriausia vykti žiemą, nes nuo kovo ten prasideda liūčių sezonas. Kai pas mus vasara, Kenijoje yra žiema – vakarai tada ten kiek vėsesni. Norintiesiems pamatyti kuo daugiau laukinių gyvūnų p. Kojytė pataria į safarį Kenijoje išsirengti rugpjūtį, kai prasideda žvėrių migracija.

Lijana Januškevičiūtė, kelionių organizatoriaus „Safaris“ direktorė, sako, kad populiariausi tarp tautiečių yra nardymo safariai Raudonojoje jūroje.

„Tik pavieniai klientai pageidauja vykti, pavyzdžiui, į Keniją. Tuomet kelionę organizuojame padedami užsienio partnerių“, – kalbėjo p. Januškevičiūtė. Jos teigimu, kelionė kainuoja nuo 3.000 Lt, o už safarį ten nuvykus dar reikia sumokėti apie 300 EUR.
Užsienio kelionių organizatoriai laukinės gamtos mylėtojams, jau išmaišiusiems Keniją ir Pietų Afriką, siūlo pėsčiomis keliauti po Mongolijos kalnus, Botsvanoje ieškoti retų orchidėjų rūšių ar vykti medžioti krokodilų ir maudytis vulkaniniuose šaltiniuose Kosta Rikoje.

Saugo gamtą
Pasak Pamelos Lassers, prabangių kelionių organizatoriaus „Abercrombie&Kent“ (“A&K“) vadovės, ryškėja „atsakingų keliautojų“ tendencija. Tokie žmonės nori ne tik pamatyti, pažinti naują kultūrą ar retą gyvūnų rūšį, bet ir prisidėti ją saugant.

Šiemet „A&K“ rengiasi sudaryti bendradarbiavimo sutartį su JAV veikiančia organizacija „Nature Conservancy“.

Kelionių organizatoriai ketina rengti keliones į tuos pasaulio kampelius, kur atliekami moksliniai tyrimai, pvz., į Pietų Afriką, Peru Amazonės džiungles, Galapagų salas, Papua Naująją Gvinėją ar Brazilijos Pantanalo regioną. Tokiose ekspedicijose daugiausia dėmesio bus skiriama laukinės gamtos ir nykstančių gyvūnų rūšių išsaugojimui, o joms vadovaus organizacijos „Nature Conservancy“ mokslininkai.

„Aplankę ir pažinę kokį nors atokų, civilizacijos dar nepaliestą pasaulio kampelį, žmonės labiau susirūpina jo išsaugojimu,“ – sako p. Lassers. Parama organizacijai bus įskaičiuota į kelionės kainą.

„Nature Conservancy“ keliones į tyrinėjamas vietoves rengia nuo 1999 m. Anksčiau tokios kelionės buvo skirtos tik ypač svarbiems asmenims – tokiu būdu organizacija siekė juos sudominti vykdomais tyrimais ir paskatinti tapti kurios nors išsaugojimo programos rėmėjais. Į keliones paprastai vyksta 8 asmenų grupės, 5–7 d. kelionė kainuoja apie 4.000 USD. Viena iš paskutinių kelionių – kelionė jachta Britų Kolumbijos (Kanados provincija) pakrante, kur keliautojai stebėjo banginius ir delfinus.

Pavasarį organizacija rengs keliones į Braziliją ir Kiniją.

Įdomiausi pagal „Forbes“
Interneto svetainė www.forbes.com paskelbė įdomiausių kelionių sąrašą. Į jį pateko tie pasaulio regionai, kur net daug matę ir patyrę keliautojai gali atrasti dar ką nors naujo.

Belizas (3.350 USD)
Belizo pakrantėje yra didžiausias uolų rifas Vakarų pusrutulyje. Kruizo Rio Grande upe metu keliautojai gali pamatyti įvairių rūšių papūgų, tukanų (atogrąžų miškų paukščiai dideliais snapais), spalvotų arcari paukščių, o Payne Creek nacionaliniame parke – nykstančių lamantinų. Daugiau informacijos www.mtsobek.com

Botsvana (9.745 USD)
Botsvana yra viena žinomiausių klasikinio safarių šalių. Keliautojai čia gali stebėti dramblių ir bizonų kaimenes, liūtus, gepardus. Kelionės metu numatytas sustojimas prie didžiųjų Viktorijos krioklių. Kelionė baigiasi prie Zambijos sienos, kur yra retų drugelių ir orchidėjų rūšių. Daugiau informacijos www.micato.com

Kosta Rika (2.940 USD)
Beveik ketvirtį Kosta Rikos teritorijos sudaro miškai ir laukinės gamtos rezervatai. Todėl čia galima pamatyti staugūnų (beždžionių rūšis), smauglių, krokodilų ir didžiųjų skruzdžių. Viena iš daugelio pramogų – maudynės vulkaniniuose karštuose šaltiniuose. Daugiau informacijos www.tauck.com

Etiopija (2.995 USD)
12 d. kelionė prasideda ir baigiasi Adis Abeboje. Keliautojai aplanko Lalibelos XIII a. urvuose iškaltą šventyklą, pėsčiomis keliauja po Simieno kalnus, ieškodami retų laukinių gyvūnų rūšių – gelada-baboon, vadinamųjų beždžionių kraujuojančia širdimi, ir plėšrių paukščių avėdrų. Daugiau informacijos www.abercrombiekent.com

Kenija ir Tanzanija (5.775 USD)
2 d. keliautojai praleidžia Kenijos Masai Mara Game rezervate, stebėdami žirafas, leopardus ir liūtus. 12 d. kelionė baigiasi pusryčiais prie „hipopotamų baseinų“ Mara upėje. Papildomai sumokėjus 450 USD oro balionu galima paskraidyti virš Serengečio nacionalinio parko. Daugiau informacijos www.wildlife-safari.com

Meksika (2.700 USD)
5 d. kelionė prasideda Meksikos mieste Los Cabos. Įdomiausia kelionės dalis – išvyka „Hummer“ automobiliais į Baja dykumą. Gidai patars, kur važiuoti: nurodo šaltinius, kanjonus ir krioklius. Daugiau informacijos www.marquisloscabos.com

Mongolija (6.190 USD)
Dėl kelionės į Mongoliją kainos, ši šalis ilgai išliks išskirtinė ir egzotiška atostogų šalimi. Kelionės rengiamos birželį. 9 dienas keliaudami pėsčiomis keliautojai aplanko Yolt slėnį. Jame galima stebėti, kaip vietiniai medžioja erelius, o stovyklaudami ant Shiveet Khairkhan kalno gali pamatyti snieginių leopardų. Daugiau informacijos www.mtsobek.com

Daiva Sutkutė (daiva.sutkute@verslozinios.lt )
„Verslo žinios“, 2007 02 02
Interneto archyvo nuotr.
Skaityti kitus „Verslo žinių“ straipsnius>>