Netoli Ukmergės esantį Taujėnų dvarą drąsiai galėtume pavadinti klasikiniu lietuviško dvaro pavyzdžiu. Visų pirma tai ilga ir turininga istorija, susijusi su garsiąja Radvilų gimine.
Pačioje XIX a. pradžioje pagal italų architekto Pjero de Rosio projektą pastatytas ansamblis turi visus klasikinio dvaro bruožus: ir centrinę alėją, ir įvažiavimo vartus, ir grakštų vieno aukšto pagrindinį korpusą su mansarda ir 6 kolonų frontonu, ir įspūdingo dydžio gėlyną, gražiai išplanuotą angliško stiliaus parką su akmenimis grįstais keliukais ir vandens tvenkiniais.
Erdviose rūmų salėse, talpinančiose iki 200 svečių, gali vykti konferencijos, iškilmės, kiti renginiai. Tiesa, autentiškas rūmų interjeras nėra išlikęs – vidaus erdvės beveik neturi dekoro elementų, išskyrus prabangius šviestuvus, karnizus, nišas ir užuolaidas, užtat kokybiškos apdailos medžiagos, pavyzdžiui, grindų dangos, užtikrina ilgalaikę eksploataciją nepriklausomai nuo galimo dvaro svečių elgesio.
Taujėnų rūmai neturi nei veikiančio restorano, nei kavinės, bet, reikalui esant, pokylių salėje serviruojami stalai, o maisto ruošą virtuvėje organizuoja kviestiniai specialistai.
Audrius Vyšniauskas
Restorano „Verkiai“ archyvo nuotraukos
Leidinio „Restoranų verslas“ informacija