Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Prabangios smulkmenos (svetur)

2007-07-27
Publicējiet savu rakstu

Penki dalykai, kuriuos mažai kas gali sau leisti, yra 215 karatų deimantas, angliškas dvaras už 138 milijonus dolerių, kiniškas porcelianas, 1945 metų „Mouton Rothschild“ vynas ir kumelė iš Deauville arklidžių. Šios „smulkmenos“ sukėlė tikrą sensaciją pasaulio aukciono namuose.

Angliškas dvaras brangesnis už auksą. Brangiausia pasaulio rezidencija yra Londone, taip tvirtina „Forbes“. Pradinė jo kaina siekia 138 milijonų dolerių. Šis dvaras yra Surrey rajone, pietinėje britų sostinės dalyje. Jis didesnis už Buckinghamo rūmus – tiesiog puikus ir ištaigingas dvaras su 103 kambariais, ką čia bepridursi. Taip, yra ir sodas, plytintis 29 hektarų plote. Jis atrodo išties įspūdingai. Net amerikiečių multimilijonieriaus Donaldo Trumpo rezidencija Pulm Beach neprilygsta savo kaina. Prieš tris metus aukcione nupirktą namą Donaldas Trumpas padidino, turbūt pastarasis pasirodė per mažas... Dabar šis namas yra parduodamas už 125 milijonus dolerių.

Kur kas mažiau paplosite už damų silpnybę – pritrenkiančius papuošalus. Brangakmeniai gali sužavėti ne tik grožiu. 215 karatų deimantas kainuoja tik... 8,3 milijono dolerių. Šį „niekutį“ Antverpeno aukcione įsigijo Belgijos kompanija „Omega Diamonds“. Neįprastai baltos spalvos akmuo buvo iškastas „Letseng“ kasykloje Lesote, Pietų Afrikoje. Kiti prabangūs skaidrūs 66 ir 54 karatų akmenys taip pat surado savo pirkėjus. Jie buvo nupirkti už 1,2 ir 1,4 milijono dolerių. „Letseng“ kasykla nuo seno garsėja šiais įspūdingais radiniais. Praeitų metų spalį ten buvo rastas 603 karatų deimantas – penkioliktas pagal dydį nešlifuotas brangakmenis pasaulyje. Šis gigantas buvo parduotas už 12,36 milijono dolerių.

Kiniškas porcelianas taip pat išlaiko savo kainą. Praeitimi dvelkiantys XVIII a. kiniško porceliano servisai kainuoja tik 3 milijonus eurų. 1998 metais jį, tiesiogine to žodžio prasme, sužvejojo žvejai. Tikra sensacija. Turbūt prieš tai jie pagavo auksinę žuvelę, o šis lobis buvo užstatas už laisvę. Londono „Sotheby“ aukcione buvo parduoti 76 tūkstančiai vienetų. Didžiausią kainą pasiekė arbatos servisas su berniuko, kuris bando išjodinėti buivolą, atvaizdu. Už jį pirkėjas suplojo 49,1 tūkst. eurų. Pasiekta kaina 12 kartų viršijo pradinę.

„Sotheby“ aukciono namuose, tik šįkart Niujorke, buvo galima įsigyti nepigaus vyno. 1945 metų šešių litrų „Mouton Rothschild“ vyno butelis pasiekė rekordinę kainą – 310 tūkstančių dolerių. Tai gėrimas iš privataus Rothschildų dvaro vyno rūsio. Aukciono metu nustatyta galutinė kaina buvo dvigubai didesnė nei eksperto nustatyta pradinė. Kaip paaiškinti tokį fenomeną? Kilminga gėrimo kilme. Vyno mėgėjai dažnai yra maustomi, todėl įsigyja padirbtus egzempliorius. Asmeninis baronienės Filipinos de Rothschild vyno autentiškumo patvirtinimas yra kur kas brangesnis nei visi kilmės sertifikatai. Būtent todėl kaina ir pasiekė tokias aukštumas.

Tas, kuris turi dvarą, brangakmenių, porceliano ir vyno, negali apsieiti be žirgo. Veislinę švaraus kraujo kumelę galima įsigyti už 420 tūkstančių eurų. Pagrindine šių metų sezono atidarymo atrakcija Deauville buvo žirgų aukcionas. Buvo išparduodami veiklą sustabdžiusio „Saint-Pair-du-Mont“ žirgyno žirgai. Tarpusavyje varžėsi konkurentai iš Prancūzijos ir kitų šalių. 420 t ūkstančių eurų sumokėta už Cattiva Generosa kumelę. Jos sesuo Red Cattiva kainavo 300 tūkstančių.

Pagal Onet.pl parengė Elena Germanovič
Onet.pl nuotrauka
Meniu.lt informacija