Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Plečiamas „Champagne“ regionas

2007-12-31
Publicējiet savu rakstu

Šampanas yra gėrimas, kuris net ir įprastą vakarienę paverčia švente, o artėjant Naujiesiems metams šio alkoholinio putojančio gėrimo pardavimai išauga keliskart. Deja, ne kiekvienas putojantis vynas gali vadintis šampanu – šį statusą įgija tik šiaurės rytų Prancūzijoje, Champagne regione pagamintas putojantis vynas.

Nors šis gėrimas jau užkariavo ne vieną kontinentą ir tapo neatsiejama švenčių dalimi, neseniai jam atsivėrė naujos rinkos Azijoje, o taip pat šampanas grįžo į Rusiją. Visa tai skatino regiono gamintojus didinti gamybos pajėgumus iki maksimumo – kiekvienas žemės centimetras yra naudojamas racionaliai ir efektyviai, o kokybę pavyko išlaikyti nepakitusią.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją rinkoje, buvo priimtas nutarimas praplėsti oficialias Champagne regiono ribas, t.y. padidinti žemės plotus, kuriuose būtų gaminamas šampanas. Toks sprendimas priimtas pirmą kartą nuo 1927 metų. Iki 2015 metų, pagal planą, plotas, kuriame gali būti gaminamas tikras ir originalus šampanas bus išplėstas net 15 proc. Nesunkiai galima įsivaizduoti, kaip tai gali padidinti gamybą, o taip pat ir gaunamą pelną iš pardavimų padidėjimo.

Nemažus turtus taip pat gali sukrauti žemė, kuri atsidurs Champagne regione, jos savininkams: ji gali pabrangti 200 kartų. Aplink regioną žemės kaina siekia 4 tūkstančius eurų už hektarą, o pačiame Champagne regione ji siekia nuo 800 tūkstančių iki 1 mln. eurų už vynuogyno hektarą. Taigi nenuostabu, kad aplinkinių kaimų gyventojai kovoja iš visų jėgų, norėdami, kad jų gyvenvietės atsidurtų praplėstame sąraše. Champagne regiono vynuogės brangiausios pasaulyje. Žmones masina vien mintis, kad jie gali papulti į išrinktųjų sąrašą: tai tarsi laimėjimas loterijoje. Deja, šis laimėjimas nevienareikšmis: jis priklauso nuo tam tikrų kriterijų.

Regioną praplėsti ne taip paprasta. Kiekvienas terroir Prancūzijoje charakterizuojamas oro sąlygomis (saulės spindulių kiekiu), dirvožemio būkle bei požeminių vandenų ištekliais.

Aštuoniolika mėnesių grupė ekspertų, susidedanti iš geografų, istorikų, geologų, žemės ūkio specialistų tyrė regioną ir jo plėtimo galimybes: kurios teritorijos gali pretenduoti į Champagne regiono statusą pagal atitinkamus rodiklius.

Vasario mėnesį, per kitą Institut National des Appellations d'Origine (INAO) posėdį, bus paskelbtas preliminarus nutarimas, kurios teritorijos paklius į Champagne regioną. 40 naujų kaimų papildys sarašą, kuriame priskaičiuojama jau 317 gyvenviečių – jų teritorijoje oficialiai gaminamas originalus šampanas. Plėtimas palies labiausiai Marny regioną, kuris yra nutolęs nuo Paryžiaus vos keliasdešimt kilometrų, o taip pat Rheim ir Epernay apylinkes.

Remiantis neoficialiais duomenimis, jau dvidešimt metų kovojantys už Champagne regiono statuso įgijimą 35 kaimai iš Aisne regiono, dėja, turbūt į šį sarašą nepateks. Šio regiono vyndariai išreiškia ne tik nusivylimą, bet ir pasipiktinimą. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą, šios vietovės priklausė Champagne regionui, o karo metu buvo smarkiai nuniokotos: vynuogynai reikiamu metu neatkurti, todėl tvirtinant sąrašą 1927 metais, šios vietovės nebuvo įtrauktos į oficialų sarąšą. Būtent todėl šio regiono gyventojai pareiškia nepasitenkinimą valdžios sprendimu: šis statusas jiems priklausė dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą, o istorinės aplinkybės lėmė, kad šiuo metu jie nebegali į jį pretenduoti.

Nors vis dar vyksta debatai ir diskusijos, o kai kurie piktinasi ekspertų tyrimų išvadomis, galima pasidžaiugti, kad praplėsta Champagne regiono teritorija papildys parduotuvių lentynas naujais šampano buteliais.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: kurdesz.pl
Nuotrauka: w3.org
Meniu.lt informacija