Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir toliau kontroliuoja, kaip prekybos centrų kulinariniuose cechuose įgyvendinami kulinarijos cechams keliami reikalavimai.
Praeitą savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyko susitikimas su didžiųjų prekybos centrų atstovais dėl higienos ir maisto saugos reikalavimų nesilaikymo kulinarijos cechuose. Susitikimo metu diskutuota, kad prekybos centrų kulinarijos cechų padėtis higienos, maisto saugos srityje visiškai nesikeičia, pažeidimai kartojasi, nešalinami ankstesnių tikrinimų metu nustatyti trūkumai, nesilaikoma nustatytų trūkumų šalinimo terminų.
Pasak Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Algirdo Špuko, situacija Vilniaus miesto prekybos centruose po truputį gerėja. Didieji prekybos centrai, esantys Vilniuje, pateikė informaciją Vilniaus miesto valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai apie sumažintą kulinarijos cechuose gaminamų gaminių asortimento kiekį siekiant užtikrinti teikiamų maisto produktų saugą ir kokybę. UAB „Rimi Lietuva“ (Savanorių pr. 16) sumažino nuo 120 iki 86, o Žirmūnų g. 64 – nuo 160 iki 78 pavadinimų, UAB „Palink“ (Fabijoniškių g. 2a) nuo 135 pavadinimų kulinarijos gaminių sumažino iki 98, UAB „Maxima LT“ (Savanorių pr. 247) sumažino kulinarijos gaminių 22,3 proc. Šią savaitę pristatytas UAB „Rimi Lietuva“ naujai pertvarkytas kulinarijos cechas, esantis Vilniuje, Savanorių pr. 16. Kulinarijos cechas yra vertinamas teigiamai kaip maisto tvarkymo įmonė, kuri savo patalpose pagamintą produkciją parduoda tik toje pačioje prekybos vietoje, nes kulinarijos ceche mažam gaminių kiekiui pagaminti užtikrinamas higienos reikalavimų vykdymas. Šiuo metu rekonstruojamas ir kitas UAB „Rimi Lietuva“ kulinarijos cechas, esantis Žirmūnų g. 64. Kiti didieji prekybos centrai rengia priemonių planus kulinarijos cechuose esamiems trūkumams pašalinti.
Tačiau, anot Algirdo Špuko, atsižvelgiant į atliktų prekybos centrų kulinarijos cechų patikrinimų išvadas, kulinarijos cechuose negali būti vykdoma didelės apimties maisto gaminių gamyba, skirta išvežti į kitas prekybos vietas, nes pagal 2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 853/2004 (visas reglamentas >>), nustatantį konkrečius gyvūninės kilmės maisto produktų higienos reikalavimus, kulinarijos cechų patalpos nėra tinkamos gyvūninių maisto produktų masinei gamybai“, – sakė Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prašyta prekybos centrams, gaminantiems gaminius kulinarijos cechuose, suteikti pereinamąjį laikotarpį, pertvarkant kulinarijos cechus, ir leisti išvežti pagamintą produkciją iš šiuo metu esančių kulinarijos cechų į kitas prekybos vietas. Tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikosi principo, kad tokie leidimai bus išduoti tik tokiu atveju, kai prekybos centrų kulinarijos cechai atitiks keliamus kulinarijos cechams reikalavimus išvežti pagamintą produkciją.
Ir UAB „Rimi Lietuva“, ir UAB „Palink“, ir UAB „Maxima LT“ šiuo metu sustabdytas pagamintų maisto produktų – mėsos ir žuvų gaminių, salotų, išvežimas iš didžiųjų prekybos centrų kulinarijos cechų į kitas prekybos vietas.
VMVT informacija