Jungtinėse Valstijose atliktas tyrimas parodė, kad šalyje depresija dažniausiai serga slaugytojai, auklės, taip pat viešojo maitinimo bei socialinės ir sveikatos apsaugos sistemų darbuotojai. Tokias išvadas skelbia JAV narkologijos ir psichiatrijos tarnybų valdyba (SAMHSA), rašo „The Washington Post“.
Tyrimo metu SAMHSA ekspertai naudojosi visuomenės apklausos dėl vaistų vartojimo ir sveikatos rezultatais. Apklausoje dalyvavo daugiau nei 60 tūkst. 18-64 metų amžiaus žmonių, kurie dirba visą darbo dieną.
Daugiausia depresija sergančių žmonių buvo tarp ligonius ar senyvo amžiaus žmones slaugančių žmonių, taip pat tarp auklių. 11 proc. šioje srityje dirbančių žmonių kasmet dvi ar daugiau savaičių serga depresija.
Antroje vietoje atsidūrė padavėjai, virėjai ir barmenai. 10,3 proc. šios profesijos žmonių sirgo depresija, kuriai būdinga prasta nuotaika, miego sutrikimai, apetito netekimas ir sumažėjusi dėmesio koncentracija.
Trečioje vietoje „depresiją varančių profesijų“ sąraše atsidūrė socialinės ir sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai. 9,6 proc. šių profesijų žmonių kasmet dvi savaites ar ilgiau sirgo depresija.
Mažiausiai depresija serga architektai, inžinieriai ir mokslininkai – tik 4,3 proc.
Apskritai tyrimo rezultatai parodė, kad 7 proc. dirbančių žmonių nors kartą per metus serga depresija. Tarp bedarbių šis rodiklis sudaro 12,7 proc. Moterys serga depresija dažniau nei vyrai, o jauni žmonės dažniau nei pagyvenę.
Dėl depresijos JAV kompanijos kasmet netenka 30-40 mlrd. JAV dolerių.
„Elta“, „Laisvalaikio“ informacija
Sauliaus Venckaus nuotr.