Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Parduotuvė „ant pilvo“ – novatoriška pardavimo koncepcija (svetur)

2006-01-12
Publicējiet savu rakstu

Nešiojama kepsninė kai kuriems vokiečiams asocijuojasi su Berlynu. Dujų balionas ant pečių ir keptuvas priešais pilvą, ant kurio skrunda dešrelės – tokią 1m2 dydžio nešiojamą pardavimo aikštelę Vokietijoje galima pamatyti vis dažniau.

Šios mobiliosios parduotuvės atradėjas yra Bertramas Rolafas. Paklaustas, iš kur kilo mintis įgyvendinti tokią idėją jis atsakė, jog beveik kiekviename Berlyno rajone yra tokių prekystalius nešiojančių prekiautojų. Tačiau jie pardavinėja papuošalus. Taigi šie prekiautojai ir pakišo tokią unikalią idėją. Tačiau leidimų pardavinėti maistą tokiu būdu nebuvo, tad Bertramas Rolafas ėmėsi pats konstruoti tokį mobilų dešrelių keptuvą. Didžiausias galvosūkis buvo suderinti funkcionalumą, patikimumą ir viso įrengimo svorį. Pirmoji pagaminta mobili dešrelių kepsninė svėrė 26 kg ir galėjo būti nešiojama tik pusę valandos. Ji buvo tiesiog per sunki. Idėjos autorius siekė sukurti tokią judančią prekyvietę, kuri būtų ne tik lengva, funkcionali, bet ir atitiktų darbo saugos ir higienos reikalavimus. Tai svarbu, nes tokia „parduotuvė ant pilvo“ skirta naudoti žmonių susibūrimo vietose.

„Aš buvau laimingas dar ir dėl to, kad niekam kitam pasaulyje dar nebuvo kilusi tokia šauni idėja. Aš užpatentavau ją, o labiausiai mane džiugina tai, kad ši nuostabi mintis jau plinta ir kitose Europos šalyse“ – pasakojo Bertramas Rolafas.

Nuo idėjos iki koncepcijos
Pagrindinis šio verslo tikslas yra toks: pardavėjas prieina prie pirkėjo pats ir siūlo pirkti ką tik viliojančiai apskrudintą dešrelę tiesiog jam prieš nosį. Reikalavimai buvo elementarūs – ši mobilioji kepsninė turėjo būti lengva, nešiojama, higieniška ir užtikrintai saugi, švari, praktiška ir patogi laikyti. Buvo svarbu užtikrinti saugumą ne tik tam, kuris ją neša, bet ir aplinkiniams žmonėms. Kepsninės svoris padalijamas ant pečių, nugaros ir klubų. O dizainas sukurtas taip, kad kuo labiau atitiktų nešiotojo figūrą. 15,5 kg kepsninė tvirtinama ant pilvo, o ant nugaros pardavėjas neša dujų balioną. Atskira dujų talpa, kuri skirta papildyti pasibaigusias dujų atsargas, nešama tarp pilvo ir kepsninės. Yra sumontuotas apsaugos įtaisas, kuris užkerta kelią dujų nuotėkiui nelaimės atveju. Dirbama dviese, kad pavargus vienam dešrelių prekeiviui kitas galėtų jį pakeisti.

Įdomu ir tai, kad prekiaujama specialiai kepti šioje kepsninėje pagamintomis Tiuringerio dešrelėmis. Jos yra nuplikytos, sveria 85 g, ir yra 21 cm ilgio. Buvo ilgai svarstoma, kokiomis dešrelėmis prekiauti, kol po ilgų ieškojimų ir bandymų sukurta ši dešrelių rūšis.

Būtina pažymėti, kad ši pardavimo koncepcija yra sėkmingai naudojama jau 4-rius metus. Ji sparčiai plinta po Europą franšizės sistema. 11 tokių nešiojamų dešrelių parduotuvių „vaikšto“ Berlyne, tris iš jų naudoja pats išradėjas. Bertramas Rolafas yra pagaminęs jau 40 tokių mobiliųjų kepsninių, keletą jau pardavė užsieniečiams. Šiais metais planuojama pagaminti dar 20, nes jie patinka pirkėjams, jie šiuos įrenginius laiko įdomiais ir novatoriškais.

Pagal užsienio spaudą parengė Indrė Kišūnaitė
„Restoranų Verslo“ informacija