Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Pamatuota rizika versle viešbutininkui praverčia ir manevruojant padangėje

2004-12-12
Publicējiet savu rakstu

Jei sostinės viešbučiuose „Mikotel“ ir „Comfort Vilnius“ pasiteirautumėte apie galimybę paskraidyti parasparniu, nesuprasti neliktumėte. Darbuotojai gerai žino viešbučių savininko ir vadovo Rimanto Mikniaus silpnybę. Prieš metus motorizuotu parasparniu pradėjęs skraidyti generalinis direktorius tokią pramogą sako galįs organizuoti ir savo viešbučių svečiams. Beje, tarp šio verslininko maršrutų ore yra patekusi ir buvusi jo darbovietė - aukščiausias šalies viešbutis „Reval Hotel Lietuva“. Prireikus R.Miknius galėtų prasklęsti ir virš šlaitinio „Comfort Vilnius“ stogo. Tačiau ore, kaip ir versle, galioja savos taisyklės ir savi rizikos dėsniai.

Laukia šventinės svečių bangos
Ar rizika, pasibaigus viešbučių statybos bumui sostinėje, atidaryti dar vieną savo viešbutį, tuomet dar vadintą „Mikotel Comfort“, buvo gerai pamatuota? „Viešbutis įrengtas Gėlių gatvėje. Tai, kad ši vieta tinkama verslui ir perspektyvi, supratome vos atidarę viešbutį vasaros pradžioje. Nors dar nesireklamavome, turistai mus aptikdavo išėję paklaidžioti po senamiestį“, - pasakoja R.Miknius. Pasak jo, dauguma senamiestyje esančių viešbučių yra ne mažiau kaip trijų žvaigždučių, o siūlančių šioje miesto dalyje nakvynę už prieinamą kainą - vos vienas kitas. Tai dar vienas Gėlių gatvės naujoko pranašumas.

Šaltasis metų laikas viešbučių verslui ne pats palankiausias. Todėl atokvėpį nuo turistų gausos pusmetį veikiančiame „Comfort Vilnius“ stengiamasi panaudoti prasmingai.

Atsirado laiko pamąstyti apie viešbučio iškabą, kuri kartais sukeldavo painiavos. Kad nebūtų tapatinamas su greta „Halės“ turgavietės veikiančiu „Mikotel“, naujasis „Mikotel Comfort“ buvo perkrikštytas į „Comfort Vilnius“.

Neseniai viešbučio vestibiulyje įrengtas interneto automatas. „Atsivežęs savo kompiuterį, svečias gali jį prisijungtiper telefonų liniją savo kambaryje. O atvykęs be jo - nusileisti prieautomato, parašyti žmonai laišką: „Atvažiavau gerai ir einu miegoti“ ir drožti linksmintis į restoraną“, - šmaikštauja viešbučio savininkas.

Ramesnis laikotarpis buvo panaudotas ir viešbučio interneto svetainei sukurti. Tad vietas „Comfort Vilnius“ jau galima iš anksto užsisakyti ir tapus puslapio www.comfort.lt   lankytoju.

Šiuo metu viešbutis vėl gyvena naujos svečių bangos laukimu. Kelionių agentūros jame žada apgyvendinti turistus, į Vilnių suplūsiančius per Kalėdas bei Naujuosius. Jau dabar žinoma, jog Gėlių gatvėje nakvos turistų grupės iš kaimynės Baltarusijos ir tolimesnės Suomijos.

Kalėdinių nuolaidų svečiams dovanojančiame „Comfort Vilnius“ per šventes dvivietis kambarys ir pusryčiai atsieis 130 Lt. Atsipūsti po linksmybių „Mikotele“ bus galima už 100 Lt.

Abu viešbučiai vieni pirmųjų ėmė siūlyti nuolaidų ir „Laisvalaikio“ klubo nariams. Nuolaidos nakvynei su šio klubo kortele viešbučiuose didžiausios.

R. Miknius sako, jog pradėtų savu viešbučių verslu kol kas nenusivylė. Pašnekovo žodžiais, jaustis gerai žmogui visuomet padeda sėkmė. O kur ji lydi - einant samdomas pareigas ar dirbant sau, - nėra labai svarbu.

Karlsonai buriasi į klubą
Vadovavimas viešbučiams verslininko nevargina. Kita vertus, atsipūsti jis bet kada gali pakilęs į orą. „Ten apie verslą nebemąstau. Aukštybėse subliūkšta net ir globalinės problemos“, - pojūčiais ore dalijosi R. Miknius.

Pomėgis ne tik padeda viešbutininkui atsipalaiduoti. Susidomėjęs parasparniais, jis įgijo naujų bičiulių. Daugelį jų sieja klubas „Penktasis vandenynas“, tarp kurio narių - žymus gydytojas, energetikas, didelės gamyklos vadovas, restorano savininkas...

Motorizuotų parasparnių mėgėjus R.Miknius vadina karlsonais. Pasak jo, turint mechanizmą, kuris primena vaikų pamėgto personažo Karlsono įrangą, skraidyti labai paprasta: pasikabini ant nugaros motoriuką, iškeli sparną ir gaudai vėją, džiaugiesi erdve, o visus kasdienius rūpesčius palieki apačioje.

Puikiausia, jog pakilti tokia technika nereikia oro uosto. Jai nebūtina nuolatinė mechanikų priežiūra ir angaras saugoti. Visa parasparnio įranga telpa automobilio bagažinėje. Ir nauja kainuoja it automobilis - apie 15 000 Lt. Vėliau tenka mokėti tik už variklio naudojamus degalus. Tad valandos skrydis, kuriam sunaudojama apie 3 litrus degalų, atsieina 8-9 litus.

Kai viršuje užgęsta motoras
Vilniuje parasparnininkai turi leidimus skraidyti abipus Neries vagos, ruože nuo Valakampių iki Vingio parko. Tiek pakilti, tiek saugiai nusileisti jiems reikalingos didesnės aikštelės. R.Miknius teigia, jog į orą buvo pakilęs iki pusės kilometro, tačiau mieliausia jam sklęsti 200-400 metrų aukštyje.

Startui sostinėje verslininkas dažnai renkasi pievą greta Baltojo tilto. Iš čia jis kartą buvo nuskridęs iki savo namo Buivydiškėse: apsuko apie jį ratą ir grįžo atgal. Iš paukščio skrydžio dažnai žvalgosi ir į buvusią darbovietę – aukščiausią šalies viešbutį „Reval Hotel Lietuva“. Būtent jame prasidėjo R.Mikniaus viešbutininko karjera, „Lietuvoje“ jis 5 metus ėjo generalinio direktoriaus pareigas.

Ratą apie šį pastatą R.Miknius parasparniu sykį apsuko ties 22-uoju aukštu, kuriame veikia garsusis „Skybar“. „Užplūdo prisiminimai, tačiau į langą nepabeldžiau“, - šypsosi pilotas.

Skraidyti virš senamiesčio pavojinga. Tad į ten esančius savo viešbučius verslininkas ore gali pasižvalgyti tik iš tolo. „Neduokdie skrendant virš „Comfort Vilnius“ užgestų variklis. Tektų leistis, o šlaitinis stogas tam nelabai tiktų. Teoriškai gal ir būtų įmanoma, tačiau tikrai ką nors sudaužyčiau ar koją išsisukčiau“, - spėja parasparnių mėgėjas.

Bičiuliai R.Mikniui vis perša mintį apie savo pomėgį viešbučiuose užsiminti bent skrydžius įamžinusių nuotraukų paroda. Ragina pasikabinti ir vieną kitą parasparnių mėgėjų atributą. „Vieno kolegos namie ant sienų pakabinti net septyni lūžę propelerių „sparnai“, - pavyzdžių, kokiais eksponatais bendraminčiai pagyvina interjerą, viešbutininkas jau turi.

Gana trapūs parasparnių propeleriai dažniausiai lūžta, kai pilotams nepasiseka gražiai nutūpti ir, užuot išsilaikę ant kojų, jie griūva ant žemės. Metus motorizuotą parasparnį valdantis R.Miknius kol kas sulaužė vos vieną propelerį.

Vis dėlto pašnekovas išduoda, jog padidintos dozės adrenalino padangėje jau yra ragavęs. „Pakilau neapskaičiavęs degalų kiekio. Skriejau gal 100 metrų aukštyje, kai išgirdau karkt-karkt, - paskutinius blėstančio variklio garsus. Laimė, išgelbėjo Kyviškių pievos ir sklandymo įgūdžiai", - prisimena reikiamą taktiką ore ir ant žemės laiku randantis verslininkas.

Parasparnių mėgėjui ore jau teko paragauti ir dvigubos adrenalino dozės
 
Viešbutininkas ir parasparnių mėgėjas Rimantas Miknius sako, kad tiek ant žemės, tiek ore turi nuolat kontroliuoti situaciją - to reikia norint saugiai nutūpti ar priimant svarbius verslo sprendimus

„Laisvalaikio“ klubo nariams viešbutyje „Comfort Vilnius“ taikoma 45 proc. nuolaida paslaugoms

Ramunė Žukauskienė
„Laisvalaiksio“ informacija
http://laisvalaikis.meniu.lt